Skocz do zawartości

Jakie kolumny atmos montowane na suficie?


tsx

Recommended Posts

Witajcie,

Podpowiedzcie proszę z własnego doświadczenia.
Nastawiłem się na zestaw 5.1.4 na Heco 700 z ampli Onkyo TX RZ730.
Jakie kolumny atmos lepiej zamontować na suficie (pełny sufit - nie podwieszany):

czy (specjalizowane atmos) Heco AM 200
czy Heco Aurora 300 (które mają lepsze parametry)?

I dlaczego?

Edytowano przez tsx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiesil cos bardzo cienkiego aby nie zucalo sie w oczy. W atmosie jakichs specjalnych roznicy w glosnikach nie uslyszysz. Atmos w 90% gra tlo. 

 

Ja moge od siebie polecic Heco Music style 200f - sa bardzo cienkie tylko 12cm grubosci. Do atmosa nadaja sie perfekcyjnie. Sam mam takie zamontowane. 

Kef ma jeszcze super cienkie glosniki seria T. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokość na suficie mi nie przeszkadza ... byle głową nie zawadzać ;)

Pytam Was bo totalnie nie wiem, jakie parametry ma "ścieżka atmos" :( i jakie wymagania stawia się sufitowym głośnikom atmos.
@lolo2 piszesz, że puszcza "tło".
... a czy to nie tak (popraw jeśli się mylę), że ... czy przelatujący nad głową helikopter (mocny bas) czy kanarek (wyraźne treble) ... powinien mieć dobry zakres i porównywalną moc z innymi satelitami.

Po zastanowieniu:
Atmos ma dźwięk obiektowy. No nie!?
Czyli jak rozumiem jest ścieżka dźwiękowa i podane do niej parametry przestrzenne (które zmieniają się jak np. leci ten kanarek). Więc jeśli usiądzie mi na TV - to (praktycznie) tylko centralny powinien go zagrać. A jak będzie latał nad głową z lewej z tyłu - to atmos górny lewy tył jako (praktycznie) jedyny go zagra. No nie!?
Więc wydaje mi się (poprawcie mnie jak żle), że kolumny atmos powinny mieć (zwłaszcza co do łatwo pozycjonowalnych przez ucho średnich/wyższych częstotliwości) parametry zbliżone do reszty głośników. Tak, czy coś źle rozumiem?

 

A jeśli "jakość" rzeczywiście nie ma znaczenia ... to może inna skrajność i wręcz taki:
https://allegro.pl/glosniki-maskownice-sufitowe-zestaw-czterech-szt-i5435853276.html

z obudową natynkową w stylu:
https://cameralmusic.pl/prod/apart-ap-cmbb-obudowa-9246.html
... albo w ogóle bez obudowy - taki otwarty z boków przykręcony 4ma śrubami do sufitu.

 

Edytowano przez tsx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tsx napisał:

..... 

 

Oczywiscie glosniki atmis przenosza efekty: helikopter, samolot, burza, deszcz, wiatr, pociski i strzaly. 

Jednym slowem wkolko te same efekty dzwiekowe. Helikopter jest tak oklepany ze juz ziewam jak go slysze hehe <zart>

Tych efektow masz moze 5 minut w calym filmie. A co z reszta filmu? Atmos nie gra? 

Oczywiscie ze sa efekty ale to jest glownie muzyka, szumy, echa. Oczywiscie jest super bo to kreuje przestrzen. 

 

Heco music style 200f - to normalne glosniki surroundowe wiec przeniosa ci caly potrzebny dzwiek. Nie sa drogie, mysle ze ich cena jest adekwatna do tego co oferuje atmos.

Tych wynalazkow z allego, nie bede komentowal. Nie sluchalem tego i nawet nie chce sluchac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2szt. Magnaty IC62 kupiłem i mogą być. Nie narzekam :)

Atmos to dodatek do filmów. Czasami mam wrażenie ,że jak ktoś przed seansem przełączyłby mi w amplitunerze z 5.1.2 na 5.1 to możliwe ,że bym się nie zorientował. Najlepsze efekty można usłyszeć w demonstracjach ATMOS, a w filmach nie wiem czemu ale to na razie kiepsko się prezentuje. Zależy też od filmu.

Podobno 5.1.4 jest lepsze.

A do twojego zestawu to raczej tak tanich pierdziawek bym nie kupił(link ,który podałeś).

Poczytaj opinie o magnatach\heco ... zazwyczaj są dobre.

Możesz jak chcesz powiesić zwykłe satelity na suficie jeśli nie zależy Ci na wyglądzie :)

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 18.08.2018 o 20:12, modelarz01 napisał:

2szt. Magnaty IC62 kupiłem i mogą być. Nie narzekam :)

Atmos to dodatek do filmów. Czasami mam wrażenie ,że jak ktoś przed seansem przełączyłby mi w amplitunerze z 5.1.2 na 5.1 to możliwe ,że bym się nie zorientował. Najlepsze efekty można usłyszeć w demonstracjach ATMOS, a w filmach nie wiem czemu ale to na razie kiepsko się prezentuje. Zależy też od filmu.

Podobno 5.1.4 jest lepsze.

A do twojego zestawu to raczej tak tanich pierdziawek bym nie kupił(link ,który podałeś).

Poczytaj opinie o magnatach\heco ... zazwyczaj są dobre.

Możesz jak chcesz powiesić zwykłe satelity na suficie jeśli nie zależy Ci na wyglądzie :)

@modelarz01 - dzięki ponownie.
(mam już HECO 5.0 + Onkyo RZ + Velodine -- thx chłopaki z @S4Home I<3U)

... ale cały czas mam problem z ATMOS :( 

Piszesz, że Magnaty IC62 są ok.
... ALE

czy masz sufit podwieszany czy beton/cegłę (jak je podwiesiłeś)?
Ja mam cegłę i sufitu podwieszanego nie chcę robić (bo mam na suficie freski Michała ;) )

1.
Więc najpierw pomyślałem, że powieszę satelity HECO Aurora 300 (tak są w (...) głębokie) ...ale i tak nie ma ich jak podwiesić (poza koszmarkami-stalowymi ramkami - które nie komponują się za nic z moimi "freskami" M.Anioła ;) ) [mam je w domu - więc widzę złącza które dodatkowo odstają z tyłu].

2.
Potem (wcześniej) pomyślałem o superpłyrkich HECO MS 200F ... ale w sumie ich też pewnie nie da się przymocować na "płasko" do sufitu.

3.
A potem pomyślałem by przymocować do sufitu IC (czy to Magnata IC62, czy do "koloru" HECO INC 62).
Tylko na ile trzeba im budować pudło rezonansowe ... a na ile mogą być "na żywca" przymocowane do sufitu ... jak niżej (to szare to sufit - patrzony od góry; pręty to śruby; kółka to kołki wwiercone w sufit. {wiadomo dojdą tu gumowe kołki dystansujące i całe technikalia ... by nie grała sąsiadowi z góry podłoga})

image.thumb.png.3f22d50a0a4d22f097c355a7f285fc01.png

a na ile potrzebuję pudła a'la (chodzi o fragment od 1:59 z Dynaboxem):

 

PODSUMOWUJĄC:
Jak najlepiej zrobić ATMOSY na (niepodwieszanym) suficie?

help pls :)

 

Edytowano przez tsx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco 200f normalnie zamocujesz do sufitu.  3 Kolki z haczykami. 

Glosnik nakladasz na 2 haczyki, potem przyciskasz do sufitu, trzeci haczyk blokade przekrecasz srubokretem wepchanym pomiedzy glosnik i sufit. Efekt koncowy masz tu:

 

https://s14.postimg.cc/5zqbjxe9d/DSC09279.jpg

 DSC09279.jpgimage upload free

 

Zrodlo:

Zdjecie jest wlasnoscia Bipo i jest publicznie dostepne na stronie hdtv. com.pl

 

Bedziesz kombinowal z budowaniem jakich skrznek i innych wynalazkow a to bez sensu. 

A jak nie to zobacz na glosniki KEF seria T. One chyba maja specjalne uchwyty scienne. 

Ale ja i tak uwazam ze patent z glosnikami Heco 200f jest najlepszy. 

Edytowano przez lolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Dokładnie. Bipo wziął je od nas w całym komplecie. Pisze też na HDTV? Ehh znam go z Audiostereo. 

I gadałem z nim później i mówił że bardzo dobrze się sprawują. Szczerze to wyglądają lepiej niż myślałem. Dlatego o tym wspomniałem. 

Glownie siedzi na hdtv. 

Tam pokolei cala historia jakie glosniki, jakie wzmacniacze, jak montowane glosniki do sufitu. Zreszta nie tylko on ma tam swoje autorskie tematy. 

Jemu to w sumie musicie dobra flaszke postawic. Przez niego ja kupilem u was heco, Bali, caparzo, Rafal i wielu wielu innych. On rozpowszechnil Heco i wasz sklep na forum hdtv.  Potem hdtv zaczelo handlowac glosnikami Heco jak zobaczyli ile tego Bipo sprzedal hehe. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku byla to dyskretna reklama, poza tym olsztyn nie sprzedawal Heco wiec nie reagowali jak ktos napisal skad mozna te glosniki kupic :)

Pozniej jak ludziska zaczeli masowo kupowac Heco, to olsztyn tez zaczal heco sprzedawac. Wtedy zaczelo sie czytanie prywatnych wiadomosci i banowanie, jezeli ktos polecal inny sklep. Bali dostal jako pierwszy bana bo w pw kazdemu pisal o was. (Bali to ten co w zeszlym tygodniu CD i Wzmak Roksana k3 kupil). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2018 o 10:19, tsx napisał:

@modelarz01 - dzięki ponownie.
(mam już HECO 5.0 + Onkyo RZ + Velodine -- thx chłopaki z @S4Home I<3U)

... ale cały czas mam problem z ATMOS :( 

Piszesz, że Magnaty IC62 są ok.
... ALE

czy masz sufit podwieszany czy beton/cegłę (jak je podwiesiłeś)?
Ja mam cegłę i sufitu podwieszanego nie chcę robić (bo mam na suficie freski Michała ;) )

1.
Więc najpierw pomyślałem, że powieszę satelity HECO Aurora 300 (tak są w (...) głębokie) ...ale i tak nie ma ich jak podwiesić (poza koszmarkami-stalowymi ramkami - które nie komponują się za nic z moimi "freskami" M.Anioła ;) ) [mam je w domu - więc widzę złącza które dodatkowo odstają z tyłu].

2.
Potem (wcześniej) pomyślałem o superpłyrkich HECO MS 200F ... ale w sumie ich też pewnie nie da się przymocować na "płasko" do sufitu.

3.
A potem pomyślałem by przymocować do sufitu IC (czy to Magnata IC62, czy do "koloru" HECO INC 62).
Tylko na ile trzeba im budować pudło rezonansowe ... a na ile mogą być "na żywca" przymocowane do sufitu ... jak niżej (to szare to sufit - patrzony od góry; pręty to śruby; kółka to kołki wwiercone w sufit. {wiadomo dojdą tu gumowe kołki dystansujące i całe technikalia ... by nie grała sąsiadowi z góry podłoga})

image.thumb.png.3f22d50a0a4d22f097c355a7f285fc01.png

a na ile potrzebuję pudła a'la (chodzi o fragment od 1:59 z Dynaboxem):

 

PODSUMOWUJĄC:
Jak najlepiej zrobić ATMOSY na (niepodwieszanym) suficie?

help pls :)

 

a jak zamontować te diody podobne do ambilight Philipsa? mozna to gdzieś kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vonito napisał:

a gdzie można to kupić ? bo ciężko znaleźć sklep

 

http://lightberry.eu

 

https://lightberry.eu/shop/

 

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale czy one zmieniają kolor? Chyba nie bo do tego jest cały właśnie opatentowany procesor który o steruje. 

Lightberry tez ma procesor tyle ze zewnetrzny. 

Slyszalem ze jest juz wiele wiecej systemow, ale jakos Lightberry utkwil mi w pamieci. 

Jeszcze takie rozwiazania znalazlem:

https://www.dreamscreentv.com/product/dreamscreen-4k/

 

 

I jeszcze jakis Hyperion

https://youtu.be/ScfWOWo1IgI

Edytowano przez lolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć Chłopy a po dwóch latach coś się zmieniło w temacie?

Bo w ciągu 2M się mebluje i nowy sprzęt kupuje i bym ogarnął coś ala Ambilight bo PHILIPS zagrał w kulki i wydał tegorocznego OLEDa bez HDMI 2.1 wiec biorę LG CX który nie go nie wspiera. Małżonkę od dłuższego czasu zmiękczałem i nakierowywałem nad wyborem prawidłowego TV  i te diody bardzo przypadły jej do gustu a tu teraz klops 😉

 

Z najnowszych produkcji znalazlem z tego roku, fajne....:

 

Edytowano przez Dziubson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 6.09.2018 o 09:19, tsx napisał:

@modelarz01 - dzięki ponownie.
(mam już HECO 5.0 + Onkyo RZ + Velodine -- thx chłopaki z @S4Home I<3U)

... ale cały czas mam problem z ATMOS :( 

Piszesz, że Magnaty IC62 są ok.
... ALE

czy masz sufit podwieszany czy beton/cegłę (jak je podwiesiłeś)?
Ja mam cegłę i sufitu podwieszanego nie chcę robić (bo mam na suficie freski Michała ;) )

1.
Więc najpierw pomyślałem, że powieszę satelity HECO Aurora 300 (tak są w (...) głębokie) ...ale i tak nie ma ich jak podwiesić (poza koszmarkami-stalowymi ramkami - które nie komponują się za nic z moimi "freskami" M.Anioła ;) ) [mam je w domu - więc widzę złącza które dodatkowo odstają z tyłu].

2.
Potem (wcześniej) pomyślałem o superpłyrkich HECO MS 200F ... ale w sumie ich też pewnie nie da się przymocować na "płasko" do sufitu.

3.
A potem pomyślałem by przymocować do sufitu IC (czy to Magnata IC62, czy do "koloru" HECO INC 62).
Tylko na ile trzeba im budować pudło rezonansowe ... a na ile mogą być "na żywca" przymocowane do sufitu ... jak niżej (to szare to sufit - patrzony od góry; pręty to śruby; kółka to kołki wwiercone w sufit. {wiadomo dojdą tu gumowe kołki dystansujące i całe technikalia ... by nie grała sąsiadowi z góry podłoga})

image.thumb.png.3f22d50a0a4d22f097c355a7f285fc01.png

a na ile potrzebuję pudła a'la (chodzi o fragment od 1:59 z Dynaboxem):

 

PODSUMOWUJĄC:
Jak najlepiej zrobić ATMOSY na (niepodwieszanym) suficie?

help pls :)

 

Witam i Przepraszam że sie wtrącam

ja również szukam głosników na sufit z betonu i chce zamontować je na takim czyms ( foto1 )

ale montaz to najmniejszy dla mnie problem , wiekszy to jakie głosniki - widziałem takie :

- Quadral Phase A5
- DYNAVOICE- Ref Magic FX-4 v.3 White
- DALI Fazon Mikro Speaker Pair

- Elac A4.2 Debut 2.0 Dolby Atmos

- POLK AUDIO Monitor XT90

Dziekuje za wyrozumiałośc

Pozdrawiam z Irlandii

Dziadek Darek

 

11.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...