Skocz do zawartości

Impedancja słuchawek


Recommended Posts

Witam. Mam gorącą prośbę. Nie jestem audiofilem ani specjalnym znawcą sprzętu audio. Zależy mi na zwiększeniu mocy odtwarzacza Mp 3 który po prostu jest dla mnie zbyt cichy. Wiem, że można pokombinowac jakoś ze słuchawkami-kupić takie o większej lub mniejszej niż zaleca impedancja. Kiedyś tak poeksperymentowałem i mój stary Walkman Sony po zmianie słuchawek dostał takiego kopa że uszy bolały icon_biggrin.gif . Nie wiem dokładnie na czym to polega ale wiem że podziałało. Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić, poradzić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz naprawde głośnych słuchawek to rozejrzyj się za Kossami Spark the Plug (czy jakoś tak) Ich budowa powoduje że przy normalnej impednacji mają naprawde dużą skuteczność. Dzięki temu twój odtwarzacz będzie w miare bezpieczny. Nie jestem jednak pewien czy twoje uszy będą w równie komfortowej sytuacji. Zawsze i wszędzie ostrzegam przed zbyt głośnym słuchaniem muzyk,i szczególnie w słuchawkach dousznych. Niestety błona bębenkowa ma ograniczoną żywotność i po pewnym czasie może się okazać że słyszysz gorzej od twoich rodziców. Istnieje też inne zagrożenie - szumy w uszach. Jak już dorobisz się takiej przypadłości to do końca życia nie będziesz mógł posiedzieć w ciszy. Ludzie targali się na swoje życie nie mogąc znieść tych pisków. Licze więc że do twoich uszu będą docierały jedynie rozsądne dawki decybeli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...