Skocz do zawartości

kolumny Monitor Audio Silver 8i


Suchy_PL_

Recommended Posts

Dostałem informację, że już sprzedane... Aktualnie 1100zl ta sama seria ale 5i lub zostaje mi coś innego do 1400zł... Tylko co z ładną średnicą i przyjemnym basem ale z górą niezbyt ostrą i męczącą? Polecane są Klipsch f2 ale niby ostra góra, z kolei nowe Melodiki bl30 czy MA mr4 to chyba już inna półka jak MA ze starej serii 8i/5i? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tej starej serii MA silver czy nowych mr4? A jak te melodika bl30?  w testach wypadły lepiej niż mr4... Co z używek w takim razie do 1400zł jeśli te nowe mr4 i bl30 odpadają? Są w zasięgu jeszcze klipsch rf52 i f2 ale tu boję się o zbyt ostr wysokie tony a posłuchać nie mam gdzie niestety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... Tagi 606 co sprzedałem też niby miały mieć niezły bass ale z tym onkyo 656 i w tym pomieszczeniu wcale taki dobry nie był... Nieco poprawiło się z górą i dołem w bi amp lecz to nie było to granie jakie chciałem ponijając bass to góra była jakby ktoś kocem je nakrył. Włożyłem tuby tonsila i przy cichym słuchaniu to było to... Słyszałem mnóstwo detali jakich brak było na kopułkach lecz przy głośniejszym słuchaniu męczyły. A jak z różnicami brzmieniowymi f2 a rf52 u klipscha? Bo f2 są używki mieszczące się w budżecie. 

Zastanawiam się czy nie kupić nowych Melodika bl30 i w razie w dokonać zwrotu.

Edytowano przez Suchy_PL_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuję za odpowiedzi udzielającym się w temacie, szkoda tylko, że nie uzyskałem odpowiedzi na parę nurtujących mnie pytań np odnośnie brzmienia Klipsch f2 i rf52 ale nie dziwię się- takich jak ja jest mnóstwo. No nic muszę sam jakoś to wykombinować i się przekonać. Wrażenia opiszę w tym wątku. Pozdrawiam. 

Edytowano przez Suchy_PL_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zakupu używanych Klipsch F2....pierwsze podłączenie i ...dużo basu i sopranów. Chwila gmerania w menu Onkyo i wszystko jasne zapomniałem wyzerować ustawienia i basy miałem na +5 a soprany +3. Po wyzerowaniu i kalibracji to jest to co chciałem....czystość góry ale nie drażniącej, bas jest i co jest fajne dzięki ich efektywności łatwo je wysterować i ustawić tak jak się chce czego w Tagach nie słyszałem zmian dodając po 1dbi tak tu już słyszę. Pozostaje mi cieszyć się wreszcie muzyką i filmami a pozostałe sourrandy sprzedać i kupić Klipscha, centralny HECO Metas na ten moment zostawię ale rozważam jego sprzedaż na koszt Klipscha.

Nie mam jak posłuchać innych kolumn ale z tego co wydobywa się z F2 jestem w pełni zadowolony. Trafiła mi się rev 3 zwrotnicy ze zmienionymi kondensatorami na foliowe i inną 1szt cewki niż w rev 1...jakość środka, wygłuszenie to także inna półka niż w Tagach 606v3.

Pozdrawiam i dziękuję.

Edytowano przez Suchy_PL_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...