Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera/wzmacniacza do zestawu JBL Northridge E


pytekswitch

Recommended Posts

Hej, poszukuję czegoś o dość dużej mocy do napędzenia kina złożonego z JBL E80, EC25, E20, sub jest aktywny Paradigm PDR-10. Moje wykorzystanie to ok. 60% filmy, seriale, gry, 40% muzyka rock, metal, soul, jazz, blues. Interesuje mnie raczej coś z używek. Nowego sprzętu nie wykluczam, ale musiałby mieć HDMI 2.1, a z tym póki co jeszcze jest chyba problem? Budżet nie został jeszcze do końca określony, na pewno coś ze średnio-niższej półki, za nowy powiedzmy do 3k, używany do 2k. Yamaha RX-V485 wygląda nieźle i niby ma HDMI 2.1, pytanie czy zgra się z tymi kolumnami i czy starczy jej mocy? Może V585 i bi-amping byłby rozwiązaniem?

Edytowano przez pytekswitch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, ten Onkyo też wygląda nieźle, ale z HDMI 2.1 chyba będzie trzeba zrezygnować. Czytając testy i opinie moją uwagę zwrócił też Marantz SR5012, podobno jak na amplituner KD gra ponadprzeciętnie w stereo, a to byłby dla mnie spory plus. Jak byś porównał te 3 (Yamaha, Onkyo, Marantz) ze sobą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI 2.1 chyba nie ma obecnie żaden ampli. Podobno któryś model Denona będzie miał po aktualizacji dopiero. Popraw mnie jeśli mówię źle?

SR5012 mimo że to starszy model to jet to wyższy model zarówno od Yamahy oraz od Onkyo. Jest lepszy, W kinie ma lepszą kalibrację w stereo gra lepiej.

 

Piotrek

 

Z tym że nie wiem czy do końca spasuje do serii E JBL'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha też po aktualizacji ma mieć dodane funkcje z 2.1. To jak na razie na wypożyczenie mam faworyta czyli Marantza, z ciekawości zobaczę czy się zgra. Do tego z tych dwóch prawdopodobnie wybiorę coś do porównania, raczej będzie to Onkyo, z tego co pamiętam to starsze Yamahy nie grały zbyt dobrze z JBL, nie wiem jak jest teraz. Może jeszcze ktoś dorzuci opinię :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego zestawu wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie amplituner Yamaha RX-V685. To mocne, bardzo dynamicznie grające urządzenie. Świetnie sprawdzi się w kinie domowym oraz mocniejszym gatunkom muzycznym.

Marantz to amplituner wyróżniający się w stereo, spójrz na najnowszy model SR5013, to także moja rekomendacja. Ciekawą opcją jest także najnowszy Pioneer VSX-LX303.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wczoraj SR5012 i SR5013 i poza kilkoma szczegółami nie ma wielkich różnic. Czy w dźwięku będą jakiekolwiek?

Jest jeszcze ostatni z popularnych konkurentów: AVR-X3400H. Wczoraj wieczorem miałem kontakt, co prawda ze starą i słabą, Yamahą z JBLami E30 i o ile w filmach było faktycznie bardzo dynamicznie i ostro, tak muzyka zmęczyła mnie dosyć szybko. Z tego względu wstępnie skupiam się na Marantzie, Onkyo i Denonie. Jak pokrótce możnaby je scharakteryzować porównawczo między sobą? W testach wszystkie są dosyć chwalone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...