Skocz do zawartości

Onkyo TX 8150 + Heco Aurora 700 - jakie kable do tego zestawu?


Łukasz Michalak

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami! 

Jako,iż stałem się szczęśliwym posiadaczem doskonałych kolumn Heco Aurora 700, mam do Was zasadnicze pytanie - jakie kabelki będą optymalne do połączenia kolumn z ampli Onkyo tx 8150? Oczywiście mówimy o rozsądnym przedziale cenowym, powiedzmy do ok 80 zł. Myśle, ze Inwestowanie w droższe kable nie ma większego sensu przy sprzęcie tej klasy/grupy cenowej. Nadmienię, ze obecnie podpięte są kabelki Kimber 4VS. I w sumie nie jest zle. Niemniej jednak, pomyślałem, ze moze warto spróbować czegoś innego, co być może lepiej zestroi się z tym sprzętem? Nie ukrywam, w na oku mam kilka pozycji. Na szczególna uwagę zasługuje kabel Chord Clearway oraz Qed silver anniversary xt. Czy ktoś z forumowiczów potrafi coś powiedzieć na temat tych drucików? Czy w ogóle jest sens myśleć o wymianie kimberow na tańsze kable?  A może macie jakieś inne ciekawe propozycje? 

Edytowano przez Łukasz Michalak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe z miedzi beztlenowej OFC, końcówki banany lub bez, jak kto woli :-) i tyle kolego, ponoć granie kabli słychać tylko w najdroższych zestawach hi-fi, ja w systemach budżetowych grania kabli nie słyszałem :-) zresztą temat rzeka wiesz, nie jedna awantura była przez temat grania kabli i grania przewodów w gniazdku ;-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo racji w tym, co  napisałeś. ALE, swego czasu miałem możliwość wypróbowania kabelków Supra Ply 3.4 i porównania z moimi kimberami. Wtedy miałem jeszcze kolumy Dali 450. I niestety, supry strasznie "przytlumily" i tak już dość ciemne brzemienie dali. W dźwięku było mniej powietrza, przesterzeni. Niestety, jestem zawodowym muzykiem, tak więc mimo wszystko słyszę pewne dźwiękowe niuanse:)) Generalnie lubię brzmienie analityczne, szerokie, ale nie przejaskrawione. Nie przepadam za to za dzwiekiem zbyt matowym, ciemnym. Stąd  moja sugestia co do kabli Chord/Qed. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zwykłe miedziane zamieniłem na melodike purple i brzmienie się zmieniło , mniej góry , więcej dołu , i tak ogólnie jakby trochę więcej prądu szło.

Jednak to jest najbardziej słyszalne w dniu po zmianie , po tygodniu to już się zapomina jak było wcześniej , dlatego wielu audiofilów lubi ciągle coś zmieniać dla niuansów ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...