Skocz do zawartości

Zestaw kina do salonu 27m


Nowy03

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu do salonu z kuchnia(oddzielona "barkiem") oraz ustawienia ; 

Mieszkanie odbieram pod koniec listopada, więc jest trochę czasu(nie pali mi się, mogę zaczekać na świąteczne/nowo roczne promocje,jeśli to pozwoli zaoszczędzić :)

Kwota około 5 tys.; Sprzęt raczej nowy ; Wszystko od "zera"; Do użytku na kilka lat ;

Sprzęt będzie używany wieczorami do filmów. Weekend to mecze piłki nożnej, a wieczorem muzyka. Wszystkiego po trochu.

Lublin

Przeglądałem różne fora, opinie konkretnych sprzętów. Ludzie często piszą, że można kupić sprzęt taniej - niemcy(mam tam rodzinę) 

Pozdrawiam i czekam na propozycje :)

Ps. Podłączony pod tv z opcją podłączenia laptopa. Jeśli jakieś informacji jeszcze nie dodałem to proszę o info.

salon kino.jpg

Edytowano przez Nowy03
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

myślę, że teraz już nie kupisz sprzętu taniej w Niemczech, zawsze zapraszamy do kontaktu, przy zakupie pakietu możesz liczyć na indywidualną ofertę.

Wracając do konkretów, szukasz uniwersalnego systemu, który zapewni Ci dobre kino i wysoką jakość muzyki. Rozwiązań jest bardzo dużo. Jeśli bardziej stawiasz na filmy, efekty i słuchasz mocniejszych gatunków muzycznych, warto rozważyć zestaw oparty na amplitunerze Yamaha RX-V485 oraz zestawie kolumn Heco Victa Prime 602 / 202 / Center 102 / Sub 252. Konfiguracja taka kosztuje poniżej 5 tys. zł. Trochę droższy i lepszy będzie zestaw na bazie kolumn Magnat Shadow 207 / 203 / Center 213 / Sub 300A.  Jest jeszcze ciekawa konfiguracja na bazie Polk Audio T531 i do tego dobierzemy subwoofer Polk Audio lub Klipsch. Jeśli natomiast większy nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, koncertów, zależy Ci na lepszej plastyce dźwięku, system oparłbym na bazie amplitunera Onkyo TX-NR686 bądź Denon AVR-X2500H. W takim przypadku w granicach 5 tys. zł. kupimy dobrą konfiguracje 5.0, subwoofer będzie wymagał zwiększenia budżetu lub pozostawienia na później. Spójrz proszę na zestaw Pylon Audio Pearl 25 / Sat / Center lub Indiana Line Nota 550X / 240X / 740X.

To tylko kilka konkretnych propozycji, zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz taniej to na tym forum dostaniesz lepsza oferte od sklepow niz na allegro. W niemczech moze i taniej jak wiesz gdzie i kupisz w promocji. Moze zaoszczedzisz kilka zlotych. A w razie awarii to wiecej wydasz na wysylke i tlumacza do niemiec:) 
Bez brawury. Niemcy to nie Afryka, sam kupowałem parę sprzętów z Amazona.de i życzyłbym sobie aby polskie sklepy miały takie podejście do klienta jak niemieckie. I spokojnie załatwisz sprawę po polsku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ampli to raczej wybór padnie na Onkyo TX-NR686 

Zestaw 5.1 - zastanawiam się nad Klipsch R-26F , R-14M, R-25C, R-10SW ; Co myślicie? Z czym porównać na odsłuchu?

Budżet trochę muszę powiększyć. Po nowym roku czy po świętach są jakieś duże upusty na tego typu sprzętach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nowy03 napisał:

Po nowym roku czy po świętach są jakieś duże upusty na tego typu sprzętach?

Liczysz na wyprzedaż rocznika?:D Niestety popularne modele ampitunerów i kolumn dobrze trzymają cenę nawet jak pojawi się następca (co z nowym rokiem ma niewiele wspólnego) więc raczej szukałbym po prostu dobrej oferty niż liczył na noworoczne promocje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Pierwsza propozycja to budowanie systemu na raty. Wówczas polecam Yamaha 485 lub Onkyo 686 oraz kolumny Magnat Shadow 207.

Na raty dokupić później sub.

Druga opcja to zakup od razu całości. Wówczas polecam Yamahe 485 + set Polk Audio 531, Quadral Quintas 6500 lub Taga 606V3 oraz dobry sub pokroju ELAC sub 10 EQ lub Jamo J12.

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzetu.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...