Skocz do zawartości

Dla lubiących pomagać-kolumny aktywne do pok.10m2


mała_mi

Recommended Posts

Witam,

Zwracam się do Was, starzy wyjadacze w tematach audio o poradę. Siedzę sobie w swoim małym pokoiku 10m2 przy komputerze wyposażonym w karte dźwiękową SB X-fi Titanium i na ten moment budżetowym zestawikiem głośnikowym 2.1 Microlab FC-330. Ponieważ muzyki słucham dużo i ze znaczną przyjemnością, postanowiłam że przyszedł czas na pójście o oczko wyżej (lub kilka jeśli się da) w jakości słuchanej przeze mnie muzyki. Po pierwsze zaczęłam słuchać muzyki w Deezerze, gdzie mam dostęp do utworów w lepszych formatach aniżeli zwykłe mp3. Już widzę fajną różnicę, ale myślę, o wysupłaniu do 1000 zł na jakiś zestaw głośnikowy który przeniesie mnie na kolejny wyższy szczebelek. 

Spędziłam sporo czasu na czytaniu w temacie i od razu mówię, że jestem zdecydowana na kolumny aktywne, a nie na pasywny zestaw z amplitunerem. Tak, wiem, byłby lepszy dźwięk a gdybym weszła na allegro i pogrzebała za używanym sprzętem to do tej kwoty spasowałabym zestaw co by "rozniósł" aktywne kolumny (jest mnóstwo takich stwierdzeń na forach). Niestety, wiem czym dysponuję: pokój do 10m2, ok. 80-90 cm od moich uszu do kolumienek; 1 metr odległości kolumn od siebie;brak możliwości aby wziąć kolumny pasywne żeby miały ten 1 metr od ściany+ jeszcze miejsce na wspomniany amplit.

Przechodząc do sedna:

prosiłabym abyście oświecili mnie, czy wybór Edifierów r2600 do tak małego pokoju i takich odległości w stosunku do słuchacza ma sens, czy mam brać coś slabszego? Jeśli słabsze, to czy podrzucicie jakiś przykład?
Pytanie drugie: Czy ta karta muzyczna będzie dobrze współgrać z tymi głośnikami, czy będzie słabym ogniwem? 

Z GÓRY DZIĘKI każdemu komu chciało się będzie nie tylko przeczytać mój post ale i doradzić mi - wiem że takich pytań ludzie zadają masę. Każdy przypadek jednak trochę się różni co sprawia ze laik już ma problem :D

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...