Skocz do zawartości

Jakie płaskie głośniki do zabudowy w żelbecie


chester

Recommended Posts

Cześć,

szukam głośników tylnych do zabudowy w suficie.

Będą grać w pokoju 25m2. Sub jeszcze nie wybrany, z przodu będą 3 szt. Klipsch'a 5502 z Denonem x2400.

Problem jest taki, że głośniki tylne muszę zabudować w żelbetowym stropie. Strop mogę podkuć, ale raczej nie chcę go przekuwać (jest mocno zbrojony, więc to byłoby spore przedsiewzięcie). Tak więc żeby głośnik zlicował się ze stropem, bez konieczności cięcia stalowych prętów, powinien być możliwie płaski. Myślę że takim maxem jest 5 cm grubości.

Znalazłem spełniające wymagania Jamo SLM (albo bliźniaczy Klipsch) ale to kwestia około 2000 zł za parę. Ja celuję raczej w 1000-1200. Czy ktoś ma jakiejś inne propozycje?

Dodam że chodzi o coś typowo kinowego i niestety po remoncie kolumny podstawkowe nie wchodzą w grę, bo musiałyby stać w przejściu na środku pokoju :)

Edytowano przez chester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home kolejny raz nie czytasz tematu ale do pisania jesteś pierwszy... Autor wyraźnie napisał, że z przodu będą Klipsche 5502, które montuje się w ścianie- a pytanie dotyczyło tylnych głośników, które jak najbardziej można zamontować w suficie. 

@chester 5cm głębokości to bardzo mało, przejrzałem całą naszą ofertę i minimalnie to 7-8 cm głębokości. Jakiś czas temu miałem podobny problem z klientem i z tego co pamiętam znaleźliśmy jakieś płytsze głośniki NUVO, ale nie mogę sobie przypomnieć ile to było głębokości .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do frontów to Klipsch in wall będzie jak najbardziej in wall :)

Natomiast co do tyłu to przejrzałem całą ofertę NUVO i wszystko ma po 10 cm  głębokości (czyli standard). Ogólnie to już chyba przejrzałem cały internet :) Skoro płaskich głośników brak to czas szukać czegoś z małym magnesem (wąskim). W takim wypadku może uda się trafić z podkuciem pomiędzy kratownicę zbrojenia i po ucięciu uchwytów  montażowych do KG uda się głośnik zamocować we względnie małym otworze. Ciężka sprawa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

kolejny raz nie czytasz tematu ale do pisania jesteś pierwszy... Autor wyraźnie napisał, że z przodu będą Klipsche 5502, które montuje się w ścianie-

Nie madraluj! Z opisu wynikało że te in walkę będą montowane w suficie. To chyba ty źle czytasz. 

Ale na szczęście tak nie jest 

To albo podkucie, albo nieco wydtajace. Pytanie jakby ci to odpowiadała wyglądowo. Apart robi takie obudowy do głośników instalacyjnych. Wówczas mogło by deczko wystawać. 

Ale to już jak uważasz.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Nie madraluj! Z opisu wynikało że te in walkę będą montowane w suficie. To chyba ty źle czytasz. 

Ale na szczęście tak nie jest 

To albo podkucie, albo nieco wydtajace. Pytanie jakby ci to odpowiadała wyglądowo. Apart robi takie obudowy do głośników instalacyjnych. Wówczas mogło by deczko wystawać. 

Ale to już jak uważasz.

Piotrek

W którym miejscu autor napisał, że będzie montował te Klipshe w suficie? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam że od początku chodziło o tylne głośniki dlatego że brak jest na nie miejsca na ziemi bo stały by w przejściu. Generalnie wykuwanie miejsca w płytach żelbetowych stropu na takie głośniki to delikatnie rzecz biorąc nie najlepszy pomysł. Warto by na taki temat porozmawiać z architektem ( budynków a nie wnętrz) .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co debatować o Klipschach, zdarza się niedoczytać, tematów na forum sporo, czasami coś się miesza :)

Co do wytrzymałości stropu - jestem o to spokojny - sam go liczyłem :D

Spędziłem też kolejny dzień szukając płaskiego głośnika i guzik. W związku z tym - plan B. Robię rekonesans małych satelit, które podwieszone nie będą szpecić. Coś w rodzaju Focal Dome tylko tańsze :) Znalazłem w dobrej cenie Morel SP-1, ale nie mam bladego pojęcia jak to gra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zatem przyznaje się, dalem ciała. No klapa totalna. 

To klipsch na fronty może być. A na tyły podkuj nieco strop i będzie ok. 

Co nie zmienia faktu że kierunkowe te wysuwane będą lepsze. Musisz zdać sobie sprawę że surroundy montowane w suficie grają jednak gorzej niż te klasyczne, umiejscowione z boku.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze szybkie pytanie. Satelity od zestawu HKTS 30 do podwieszenia na sufit (znalazłem uchwyty) to rozsądna opcja? Drugą (dwukrotnie droższą) jest Morel SP-1...

Może inne propozycje niedużych satelit? (Nie większe niż 12 cm od sufitu, ewentualnie jeśli dłuższe to możliwe do powieszenia w poziomie jak powyższy Harman).

Edytowano przez chester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się kupić pojedynczo oba modele.

Byłyby pod sufitem na środku pokoju (nie na ścianie) jako że opcja z płaską zabudową odpadła. BLS20 to fajna opcja ale nie przejdzie. Głośnik musi być:

a) biały

b) okrągły / zaokrąglany / obły

c) niższy niż 12 cm

d) płytszy niż 18 cm

Gdybym mógł wybrać to co chcę, a nie co pasuje do salonu to byłoby prościej, ale to niestety tylko nagłośnienie pokojowe a nie sala kinowa i nie tylko jakość dźwięku się liczy w tym przypadku...

Edytowano przez chester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...