Skocz do zawartości

Hifiman he 400i vs Hifiman he 400s


Recommended Posts

Witam, mam problem pomiędzy wyborem  he 400 i oraz he 400 s będę odtwarzał muzykę z telefonu i obawiam się że może on nie zasilić odpowiednio słuchawek he 400i ktore są tańsze.  Model i niby  nie jest trudno napędzić ale czy na przykład z tanim fiio q1 (którego bym posiadam) dało by radę ??? Czy lepiej kupić model s ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie doradzam kupić He-400s. Jest wyraźnie skuteczniejszy i faktycznie, każdy smartfon go napędzi. Przy czym brzmienie tych słuchawek jest ciepłe, z podbitym wyższym basem i okrągła górą. Jeśli z kolei będziesz korzystał ze wzmacniacza słuchawkowego to HE-400i zapewni Ci brzmienie dużo wyższej klasy, przy czym, będzie to granie raczej neutralne z w kierunku złagodzonej analogowości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli kupujesz słuchawki planarne to nie licz na to że podłączysz je do telefonu i to wystarczy. Jedna sprawa to to że zwykle takie słuchawki wymagają więcej mocy po to aby zagrały z wystarczająca głośnością. Inne aspekty brzmienia nie związane z mocą zalezą również od źródła, czyli np. od tego jak się w tej dziedzinie spisuje DAC lub sekcja wzmacniacza do którego podłączyłeś słuchawki. W większości przypadków nawet dobre telefony ustępują niedrogim DAC/amp-om .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kamil Chłopecki napisał:

Dziękuję za odpowiedź .mam  Jeszcze kilka pytań... czy skromny wzmacniacz będzie w stanie dostatecznie zasilić 400i słyszałem że planary pobieraja więcej mocy ... Czy to się odbije na scenie,klarowności  oraz czy słuchawki nadają się do długotrwałych odsłuchów?

Zdecydowanie zostały stworzone do długich odsłuchów. Bardzo wygodny pałąk, najniższa waga wśród planarów, w końcu otwarta obudowa, która zapewnia wentylację ucha. O jakim wzmacniaczu konkretnie mówimy? Dobrze, żeby miał te 0.5W mocy przy 32 ohmach

Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio q1 ... Nie jest w stanie wytworzyć takie mocy ... Przy 32 wychodzi około 200mw ... A jeżeli chodzi o dynamiki może zna pan jakiś model łatwy do napędzenia zakładam że planary będą zbyt drogie wraz z odpowiednim napędem głównie mnie interesują otwarte słuchawki słucham głównie muzyki klasycznej oraz blues jazz i inne gdzie przeważa gra instrumentalna bądź wokal

A jeżeli chodzi o model s wymaga on takiej samej troski jeżeli chodzi o napęd jak model i wiem że ma mniej ohmów ale chodzi mi o mw i jakie są alternatywy pod względem wzmacniaczy??? zależy mi by był tani oraz dosyć dobry 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...