Skocz do zawartości

Kable oraz listwa do naim atom + dali zensor 7


Recommended Posts

@Jarts, listwa antyprzepięciowa OEHLBACH nie jest dobrym komponentem do zestawu audio. Raczej szukaj wśród dystrybutorów prądu bez żadnych filtrów wewnątrz... Poszukaj listwy Oyaide z drugiej ręki, zapłacisz więcej, ale to przynajmniej zakup na lata... Kable? Dobiera się zależnie od preferencji, muzyki jakiej słuchasz... Poszukaj czegoś firmy QED (np Silver Spiral za około 200 zł/mb) albo Chord (im drożej tym lepiej). 

Pozdrawiam, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft, kolega pyta o kable i listwę, a Ty radzisz co powinien zrobić wg Twojego widzi mi się... Ja jestem zdania przeciwnego- głośniki takie czy siakie wymagają dobrego "napędu" i tyle! Skoro został wybrany Naim to uszanuj ten wybór, a doradź przedmioty, które są problemem dla @Jarts'a- kable i listwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że wybór Neima i głośników Dali to zły wybór? Słuchałeś takiego zestawienia? Wiesz co... Gdybym słuchał takich co nie słyszeli a się wypowiadają to na pewno nie miałbym w tej chwili systemu opartego na Lebenie i  Chario, nie wspominając o kablach, które są znacznie droższe niż te wymienione dwa sprzęty. Efekt? Nie mam żadnych kompleksów gdy słucham znacznie droższych sprzętów (a słucham bo je testuję). Różnica między nami polega na tym, że Ty się sugerujesz schematami, które już od dawna są nieaktualne, a nie tym co masz z boku głowy- uszami. Najgorsze, że te schematy myślowe wmawiasz innym... OK, niech wybierają Ci co pytają.

P.S. Na wszelki wypadek poproszę o nie wciskanie mi kitu, że dobór do Lebena Delphinusów to jakiś mezalians, a dobór do Demiurga Pioneera to też mezalians... Prośbę moją opieram na własnym doświadczeniu, nie licząc na Twoje w tym względzie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

A od kiedy to rozsądek jest nieaktualny? Musiałem coś przegapić.

Przegapiłeś więcej niż Ci się zdaje... No dośc, mam na dziś dość dyskusji na forum, która zmierza donikąd.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak Słuchałem wiele sprzętów i jak pisałem w innym poście Naim Atom zrobił na mnie kolosalne wrażenie w dwóch różnych salonach na odsłuchu. Wielu sprzedawców doradzało mi droższe głośniki. Usłyszałem nawet opinię, że to grzech kupić taki zestaw. Zacząłem więc słuchać kolumn ze wzmacniaczem Kef, Pylon, MA i wiele innych. Zensory 7 wypadły według mnie najlepiej przy przekroju muzycznym, który słucham. Zdaje sobie sprawę, że wiele osób krytykuje mój wybór. Odsłuchajcie ten zestaw i zapraszam do dyskusji. Na ten moment proszę o doradzenie w wyborze okablowania i listwy. 

 

@wpszoniak dziękuje za pomoc jako jedynemu w tym poście! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarts, starałem się rozsądnie doradzić, bez przekraczania może jakoś tam ograniczonego funduszu. Znam kable QED i Chord'a (znam dużo więcej) bo je całe lata używałem. Mają pewną małą zaletę- są srebrzone, więc nie będzie problemu utleniania miedzi, a w dalszej konsekwencji można zrezygnować z wtyków (czy widełek), bo jeśli trzeba ich użyć to niestety tanie degradują dźwięk. 

Znam też możliwości różnych listew (naprawdę wielu)... A dokładniej ich wpływu na dźwięk systemu. Moją radę przekazałem wyżej....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie mam zamiaru krytykować wyboru !

Polecam odsłuchanie w domu - to bardzo na serio piszę i polecam takie doświadczenie ZANIM wydasz kasę

To jest masa pieniędzy i warto je po prostu szanować. Sklepy mają salony przygotowane do odsłuchu, z mieszkaniami bywa różnie :)

Jeżeli chcesz mieć "audiofilski" kabelek do kolumn - można zainteresować się kimberem ale i tellerium 

Ale proponowałbym wzięcie na poczętek czegoś tańszego i dobieranie kabla droższego dopiero gdy po wypożyczeniu ze sklepu faktycznie usłyszysz różnicę.

Listwa... dla mnie to śliski temat

Po co ci listwa - jako "rozgałęziacz" czy też  jako zabezpieczenie ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jarts napisał:

 Zacząłem więc słuchać kolumn ze wzmacniaczem Kef, Pylon, MA i wiele innych. Zensory 7 wypadły według mnie najlepiej przy przekroju muzycznym, który słucham.

Ja taki wybór lubię nazywać znalezieniem synergii pomiędzy dwoma sprzętami...  A reszta? Resztę spokojnie dobierzesz, jestem tego pewny.

12 minut temu, Fafniak napisał:

Listwa... dla mnie to śliski temat

Po co ci listwa - jako "rozgałęziacz" czy też  jako zabezpieczenie ?

Po co? A porównywałeś dźwięk systemu wpiętego do gniazdek ściennych i tego samego wpiętego do porządnej (powtarzam- PORZĄDNEJ) listwy zasilającej? Jestem pewny, że nie skoro to temat "śliski". 

P.S. Jako że dyskusja z kimś, kto ma opinię najczęściej opartą o wypowiedzi pobierane z postów  innych forów audio (np- "audiostereo.pl"), a nie na wlasnych doświadczeniach to kontynuować rozmowy nie zamierzam., tym bardziej że już "powiedziałem co wiedziałem"
Pozdrawiam Was (wszystkich rozmówców), WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...