Skocz do zawartości

Zestaw stereo ~10-12 tys.


mpsk2

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję systemu stereo, którego będę używał do odsłuchu muzyki w pokoju 15 m^2. Nie zależy mi na głośności, ponieważ jak wiadomo, sąsiedzi jej nie lubią. 

Mój budżet to 12 tys. złotych, ale wolałbym się zamknąć w ok 10 tys.

Na sprzęcie nie znam się zbyt dobrze, przed zakupem i tak chciałbym sprzęt odsłuchać. Jeżeli chodzi o producentów, jestem otwarty na wszystko z wyjątkiem Marantz, ponieważ bardzo nie podoba mi się wizualnie.

Muzyki będę słuchał z: komputera i iPhona. Miło by było, jakbym wzmacniacz mógł podłączyć do komputera kablem USB.

Jeżeli chodzi o muzykę, to słucham głównie metalu/rocka (jak Led Zeppelin, Nightwish), muzyki elektronicznej (jak Daft Punk czy Gorgio Moroder), muzyki orkiestrowej (głównie z gier i filmów). Czasami Jazz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Do takiego pomieszczenia polecam odsłuchać małe nie ingerujące w pomieszczenie podłogowki lub większe monitory.

Jedna z propozycji jest elac unifi f. To smukłe kolumny podłogowe i zaskakująco dobrym brzmieniu. Wówczas do nich dobrał bym nada 368, marantza pm8006 oraz przetwornik arcam irDac II lub tańszy Cambridge dac 100.

Inna propozycja to bardzo dobre jednak już nieco żywsze granie w postaci monitor audio silver 300. Tu z kolei dobierał bym nieco mieksza elektronikę jak atoll in100 czy magnat mr780. 

Z podstawek które dadzą radę w takim pomieszczeniu ymienie tylko kef r300, magnat 1003s

Zapraszam na odsłuch. Możesz oczywiście wypożyczyć od nas sprzęt do domu i tam odsłuchać. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał składać zestaw stereo w tak przyjemnym budżecie , oraz upodobaniach (mam podobne do autora wątku , nawet Morodera odkryłem poprzez Daft Punka) to bym wziął

- arcam irdacII (PC , oraz chyba bluetoothem można połączyć tel?) ~2tysie

- wzmacniacz lampowy (z pilotem) - tutaj już branża powinna coś doradzić z okolic 4-5tysi

- kolumny podstawkowe tzw. monitory pokroju focal aria 906 , audiovector qr1 itp.

U mnie focal chorus 716 elegancko prezentuje Nightwish , Daft Punk , czy muzykę instrumentalną (filmową) , chociaż pomału studiuje temat lampy , podobno instrumenty brzmią spektakularnie. Zresztą kiedyś korzystałem z pieca lampowego , grało się przyjemniej niż na tranzystorze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W zasadzie można zgodzić się z wyżej wymienionymi propozycjami. Kolumny Kef R300 czy kultowe LS50 to monitorki stworzone do takich pomieszczeń. Wzmacniaczy na rynku jest ogrom więc jest z czego wybierać. Jedyny dobry wzmacniacz z naprawdę dobrym wejściem USB to Hegel H90 (konstrukcja, której chyba na forum nie trzeba przedstawiać :) Wtedy mamy wszystko upakowane w jedno zgrabne urządzenie, dochodzi streaming, wejścia cyfrowe i bardzo dobre, docenione audio. Poza Heglem raczej polecałbym systemy dzielone.

Z niewielkich ale bardzo muzykalnych podłogówek w grę wchodziłyby np. Audio Academy Phoebe III - znakomity stosunek jakości do ceny. Odsłuchy oczywiście są wskazane.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pomieszczeniu oparłbym się o porządne, duże monitory. Dźwięk będzie bardziej spójny a zadowalające efekty osiągniesz już od najniższych poziomów głośności.

B&W 706S2, świetna dynamika i sterofonia, uniwersalne brzmienie które sprawdzi się w większości gatunków. Uważam, że idealnym kompanem będzie  NAD C368- tylko tutaj nie mamy wejścia USB, natomiast dokładając MDC BluOS zyskujesz pełną funkcjonalność sieciową wraz z sterowaniem z poziomu PC oraz aplikacji na smartfony. Jeśli połączenie USB miało służyć do puszczania muzyki z PC, to rozwiązanie z BluOS załatwia temat. 

ELAC BS243.3- zaskakują potężnym dźwiękiem, świetne spisują się w muzyce elektronicznej. Do tego Rotel A12/A14.

 

Zdecydowanie odradzam polecone wyżej ELAC Uni-Fi FS U5, te kolumny pomimo dość zgrabnych gabarytów dysponują bardzo potężnym basem, jeśli pokój nie jest zaadaptowany akustycznie to będzie on przesłaniał całą resztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...