Skocz do zawartości

Porada stereo/kd opcje konfiguracji


karolp

Recommended Posts

Witam,

 

Borykam sie z dylematem jaki pewnie sporo osób miało/ma więc pytanie KD czy stereo:/

Zestaw wykorzystywany będzie 50/50 moze blizej 60% filmy / 40% muzyka.

muzyka - hh,rnb, troche rocka.

Budzet ok 7-8k, pomieszcenie ok 15-16 m2, niestety kolumny muszą być podstawkowe i w okleinie drewnopodobnej (ze względu na miejsce) - tego nie zmienię.

 

I teraz trochę połaziłem po sklepach trochę poczytałem i oto jakie widze opcje - narazie zostawmy wybór kolumn na bok bo to co wybiore zdefiniuje jakie w jakie kolumny pójść.

Zalezy mi także na streemingu, odtwarzanie z wielu zródeł i łatwości obsługi w przypadku wielu urządzeń. 

Dodatkowo jako wymienie mocne/słabe punkty jakie widze z punktami za mozliwość rozbudowy, jakośc dzwięku, ustawność (ilość miejsca jakie jest potrzebne) + prawdopodobny set i budzet pozostały na kolumny.

1. Zestaw stereo - wzmacniacz + odtwarzacz strumieniowy np S701 (2.4k) + odtwarzacz strumieniowy/streeming (ok 1k) - daje mi to sume 3.5 k ale z większą mozliwościa rozbudowy niż punkt       2 - amplituner po roku dwóch bedzie przestarzały a tutaj wymieniam tylko odtwarzacz za 1k a nie całośc za 3k, zostawiając wzmak. Jakośc dzwieku 1. minus - to juz sporo miejsca.

2. zestaw stereo - amp - RN803D, połaczenie optykiem do tv, streeming dostepny, cena ok 3,5k - zostaje 3.5 k na kolumny, plus - jedno urządzenie, minus brak hdmi, jakoś dzwięku 1

2. zestaw stereo oparty o tx-8270 - plus hdmi, minus generalnie słabsza jakość dzwięku niz powyższe opcje tylko hdmi jest plusem ale tutaj wątpliwość - czy naprawde jest mi ono potrzebne? zakładam ze mogę łączyć zródło do tv i z tv optykiem (czesto netflix) do każdego ampli/wzmaka pytanie co tutaj tracę? Czy jest strata w jakości dzwięku jezeli zródło idzie przez tv, jak tak to jak duża? Jezeli nie to tracę tylko opcję jednego pilota (tv uruchamia ampli) - jakość dzięku 2,

3. zestaw KD + dodatwy wmak do stereo - zestaw oparty o onkyo 686 lub yamaha v685 (2.8k) + wzmaczniacz (nie wiem jaki i ile liczyc zeby to miało sens powiedzmy 1.5k) - wtedy mamy i kino i dobre stereo ale koszt minimum 4.5k za samą elektronikę mało zostaje na kolumny - czyli zostaje kupno frontów i rozbudowa w przyszłości. jakośc dzwięku stereo 1.

3. zestaw kona domowego - yamaha 685 lub onkyo 686 - ok 3 k - zostaje 4.5 na kolumny - plus - wielokanałowość, minus jakoś dzwięku stereo, minus - jednak 6 kolumn to nie 2 co rozkłada sie i na jakośc kolumn w tym budzecie jak i na ilośc miejsca

4. zestaw oparty o bluesound power node 2- tutaj ciekowostka i prosba o opinie , małe kompaktowe urządzienie w cenie 3k (streemer + wmak), pytanie jak to pozycjonować w jakości dzwięku? 

 

Generalnie bardzo proszę o porade i czy moje powyzsze myslenie ma jakiś sens, jestem tez otwarty na inne propozycję - jestem już skołowanyu mozliwościami, powyższe to tylko przykłądy sprzetów - ale uważam ze wybór zdefiniuje mi co dalej z kolumnami.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz złożyć w miarę fajne stereo , niestety nie będzie to dobrze grać typowo pod KD.  Brak sub-a , centrala , tylnych - główine sub+tylne robią "wrażenie" ;)

Składając KD , na sam ampli wydasz ~2700zł , do tego jako taki sub ~1500 i zostaje Ci 3-4tysie na 5.0 , złożyć się da ,ale nie będzie dobrego stereo do słuchania muzyki.

Na w miarę fajne KD trzeba wysupłać te 10-12tysi by mieć dodatkowo odpowiednio dobre fronty do stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...