Skocz do zawartości

yamaha a arcam odtwarzacze sieciowe


slawas2001

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie do Panów czy jest zauważalna różnica w brzmieniu między odtwarzaczami sieciowymi
- arcam rplay

-yamaha cd nt 670

-yamaha wxc 50

i ich wewnetrznymi dacami, oraz jak się takie daci mają do zewnętrznych pełnowymiarowych  w cenach powiedzmy 1000-1500?

Jestem użytkownikiem Arcama Rplaya i porównywałem go do yamahy cd nt 670... nie jestem pewien w 100% ale odnoszę wrażenie że ta yamaszka gra lepiej lepszy bardziej sprężysty bas, trochę łagodniejsza góra, odrobinę lepsza dynamika.  Nie wiem czy taka przesiadka ma sens ale przeszło mi przez myśl żeby zamienić arcama rplaya na yamahe wxc 50 - zakładam że powinna być lepsza od cd nt 670.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie uwagi,
S.

 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie arcama rplaya i owej yamahy cd nt 670 i zaczyna mi się wydawać że arcam gra bardziej wglab  ale niestety troche skleja dźwięki a yamaha bardziej konturowo i trochę na lini kolumn i dochodzę do wniosku że chyba już nie wiem czego ja wogule chcę hahaha śmieje się chociaż to w sumie tragiczne a nie śmieszne ;)

Ogólnie gra cały system łącznie z akustyka a do tego można jeszcze dodać wahania nastroju ..złożyć taki system który w pełni nas usatysfakcjonuje i zagra każdy gatunek poprawnie dobrze to nie lada wyczyn.. wystarczy że zmienisz jeden element układanki i już onkyo może zagrać lepiej od noda.. jak na razie jestem za yamaha choćby dlatego że prawdopodobnie łatwiej odsprzedac w razie zmiany upodobań ;)

Najgorsze w tym  jest to że tak na prawdę wszystkie wady i zalety sprzętu jak też czy się sprawdzi w długim okresie poznajemy po kilku miesiącach a decyzje trzeba podjąć już ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo racjonalne decyzje to podejmują  ale producenci i dystrybutorzy ;)

Konsumenci kierują się emocjami często silniejszymi niż rozsądek bo to jest jak narkotyk ;) tylko siedzą na forach i wymieniają się opiniami który towar lepszy hehe ;D 

 

A tak serio to za duży wybór a wydając tyle kasy chce się mieć przekonanie że kupiło się najlepsze brzmienie.. niestety wszystkie te sprzęty mają jakieś wady a mało co się w danej półce cenowej wybija ponad szereg .. kombinujesz kombinujesz a w pewnym momencie stwierdzisz że nic Ci nie gra więc kombinujesz dalej.. masz rację czas ochłonąć;)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...