Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie, czy sygnał analogowy podany do HEAD BOX S USB przez RCA IN będzie dostępny na wyjściu, tzn. RCA OUT ?

W gabinecie używam PianoCraft MCR-N670. Źródłami są: komputer (po USB) oraz CD-NT670.

Wzmacniacz A-670 nie ma Pre-out, a chciałbym oba źródła były "dostępne" we wzmacniaczu słuchawkowym (bez konieczności przekładania kabli).

Zastanawiam się zatem, czy możliwym jest podłączenie:

CD-NT670 RCA OUT - HEAD BOX S USB RCA IN (słuchanie muzyki z CD-NT670 na słuchawkach),

oraz

HEAD BOX S USB RCA OUT - A-670 RCA IN (słuchanie muzyki z CD-NT670 na głośnikach).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nigdy nie dotykałem HEAD BOX S USB, ale zwykle właśnie po to jest wyjście audio we wzmacniaczach słuchawkowych aby można go było włączyć pomiędzy źródło i wzmacniacz. Z przodu znajduje się selektor źródeł i niespotykanym była by sytuacja w której sygnał z wejść nie trafiał by na wyjście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to liczę :)

Identycznie jest w AUNE X1S Xindak H-1 czy Pro-Ject Head Box DS i zapewne wielu innych.

Z decyzją o kupnie wstrzymam się do czasu, aż ktoś napisze, że tak własnie ma to podłączone i że jest OK.

Przy okazji zapytam o rekomendacje wzmacniacza słuchawkowego z DAC (raczej do 1k PLN), który ma wejście USB i RCA oraz wyjście RCA.

Nikt nic nie napisze ?

Branża ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły DT 770 PRO 80 Ohm :)

Zaskakująco dobrze zagrały podłączone do iPhone 8 przez Audioquest DragonFly Black :)

Podłączone bezpośrednio do gniazda słuchawkowego w A-670 - słabo

Podłączone do notebooka przez FIIO E10K Olympus 2 - bez rewelacji (najlepszy wynik przy odtwarzaniu FLAC z Foobar2000 v.1.3.19)

Reasumując, potrzebny jest porządny wzmacniacz słuchawkowy, wyposażony w: USB DAC (sygnał z notebooka), RCA IN (sygnał z CD-NT670) oraz RCA OUT (powrót sygnału z CD-NT670 do A-670 w celu odsłuchu na kolumnach).

Jest taki ? :)

________________________________________

Wygląda na to, że znalazłem :)

Musical Fidelity V90-HPA

Z instrukcji: "If connecting into an existing system, the V90-HPA can conveniently be connected to the TAPE REC outputs of any pre- or integrated amplifier. if the TAPE REC outputs are still required by e.g. tape or CD recorder, then the OUTPUT sockets (back panel) of the V90-HPA reproduce the input source currently selected by the setting of the INPUTS switch i.e. LINE or USB. The back panel OUTPUT sockets are unaffected by the volume control and are therefore suitable for recording either from LINE or USB inputs."

Chętnie przeczytam opinie użytkowników.

 

Edytowano przez Marek Mondalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki update w tym forumowym monologu ;)

Zrezygnowałem z USB DAC, natomiast kupiłem wzmacniacz słuchawkowy Pro-Ject Head Box S (pozdrawiam p. Szymona z q21).

Pro-Ject'a podłączony między CD-NT670D a A-670. Sygnał przechodzi (pass-through) niezależnie od tego czy Pro-Ject jest włączony czy nie, tak więc kiedy słucham muzyki na słuchawkach, muszę wyciszyć A-670. Idealnie by było gdyby włączenie Pro-Jecta przerywało obwód (IN - OUT), ale tak to tylko w Erze :)

I tak niedużym kosztem poprawiłem sobie jakość i komfort słuchania muzyki w gabinecie domowym (bezcenne po 24-tej).

Dla porządku dodam, że słuchawki to Beyerdynamic DT 770 Pro 32 Ohm. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...