Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poprosze o propozycje przewodow interkonektowych.Wiem ze tu sprzet nie gra roli tylko konkretne brzmienie jakie sie chce uzyskac.Zalezy mi na dobrych niskich tonach ale bez wycinania reszty zakresow.Chcialbym potestowac w domu wiec prosze tez o podpowiedz gdzie moge wypozyczyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje bardziej jakosc niz cena.Wiem ze potrafia czasem kosztowac i ponad tysiaka.Ale oczywiscie biorac pod uwage posiadany sprzet nie bede szedl w te najdrozsze.W tej chwili uzywam czegos co przypomina tylko przewod za 8 zl.Muzyka plynaca z deezera chocby czy radia brzmi fajnie ale juz z cd slabo.I to wina przewodu nie samego cd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno  oehlbach i chord bede chcial przetestowac.I to od was wezme na testy na bank.Myslalem tez o melodice ale raczej to nie ten kierunek.Na poczatek wezme te dwa i potem sie zobaczy co dalej.Takze Piotrek poprosze od was chorda i oehlbacha.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supra lub.. MBaudio - hybrid

Dnia 22.08.2018 o 09:57, T Z6 napisał:

Poprosze o propozycje przewodow interkonektowych.Wiem ze tu sprzet nie gra roli tylko konkretne brzmienie jakie sie chce uzyskac.Zalezy mi na dobrych niskich tonach ale bez wycinania reszty zakresow.Chcialbym potestowac w domu wiec prosze tez o podpowiedz gdzie moge wypozyczyc.

Cóż - tu może być ciekawą propozycją za niewielkie pieniądze DA vinci - nie wiem czy nadal do kupienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kabelki dotarly.Aurora i Clear.Najpierw Aurora.Kilka dni poslucham potem zmiana na Clear.Bez wygrzania juz czuje spora roznice in plus.Kto mysli ze to nie ma znaczenia ten chyba faktycznie sluchu nie posiada ?....Aurora.Poszerzona scena bez ruszania kolumn.Nizszy bas ale wciaz bardzo dobrze kontrolowany.I jakby slysze wiecej detali.Wyrazniejsze instrumenty perkusyjne ktore wczesniej byly gdzies jakby duzo dalej.A to tylko jedna godzina sluchania, jedna plyta....A juz tyle roznic.....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, T Z6 napisał:

Kabelki dotarly.Aurora i Clear.Najpierw Aurora.Kilka dni poslucham potem zmiana na Clear.Bez wygrzania juz czuje spora roznice in plus.Kto mysli ze to nie ma znaczenia ten chyba faktycznie sluchu nie posiada ?....Aurora.Poszerzona scena bez ruszania kolumn.Nizszy bas ale wciaz bardzo dobrze kontrolowany.I jakby slysze wiecej detali.Wyrazniejsze instrumenty perkusyjne ktore wczesniej byly gdzies jakby duzo dalej.A to tylko jedna godzina sluchania, jedna plyta....A juz tyle roznic.....

cóż :) - to żadne odkrycie że po wpięciu innych kabelków "słychać" nowe odkrycia ;)

Teraz masz dwie drogi do wyboru:

- chcę aby tak było bo to mi sie podoba (olewam realne sprawdzenie)

- "sprawdzam" i robię sobie ślepy test

Wybór należy do ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slepy test to przy wiekszej liczbie kabli.Dwa typy to troszke malo.Ja nie jestem audiofilem i nawet nie chce nim byc?.Poprostu szukam mojego idealnego brzmienia i tyle?.Juz chyba jestem na koncu drogi bo w zabawe z kablami zasilajacymi czy jeszcze tam innymi sprawami juz nie bede sie bawil.Mam sporo innych pasji oprocz muzyki i raczej pojde w inna strone jesli chodzi o czyste wariactwo?.Wy macie jak to moja kolezanka okreslila KABELKI a ktos inny ma np swoj aparat fotograficzny czy teleskop astronomiczny czy jeszcze cos zupelnie innego.Oczywiscie troszke mnie pociaga temat audio ale chyba nie az tak jak wielu tutaj forumowiczow.Duzo czytam tu na tym forum i czasem az co niektorych z was podziwiam.Ale mi do bycia audiofilem jest chyba zbyt daleko.Ale jak widac czasem sam cos kombinuje i pewnie jeszcze mi sie to bedzie zdarzalo.Poki co w temacie interkonektow jestem zachwycony kablami pana Marka.Ale zaznaczam ze dotad uzywalem tylko tanich marketowych drucikow i pewnie dlatego teraz slysze tak kolosalna roznice in plus.Wielu z was testowalo dziesiatki czy nawet setki roznych przewodow wiec jestescie daleko daleko z przodu a ja gdzies tysiac km na wschod.....?Ale byc moze jeszcze sobie potestuje kilka innych interkonektow i moze jeszcze kilka glosnikowych.Pozyjemy zobaczymy?....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T Z6, masz bardzo zdrowe podejscie do życia i za nie gratuluję. Ja też mam inne hobby i doskonale Cię rozumiem.

To prawda, jest duza rożnica w brzmieniu miedzy kablami, a kable od Pana Marka nie są wcale takie bylejakie. Myślę, ze smialo możesz je nazywać kabelkami :).

mnie jeden z nich nie spasował. Ale, ktory nie powiem.... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba Aurora.W niedziele wepne Clear.Podobno calkiem inny od Aurory.No ale jak mowilem jeszcze pewnie sie skusze na jakies inne dwa moze cztery kabelki?....I jeszcze powiem jedno.Moj sprzet jest warty jakies moze 7 tys zl.Teraz nawet juz mniej.Kupowanie przewodow do tego systemu za kilka tys czy cos takiego raczej by sie mijalo z celem i sensem.Ale tez laczenie go za pomoca kabli z marketu czy tego typu wynalazkow to kolejna paranoja.Trzeba poprostu znalesc cos co bedzie dobrze dopelnialo dzwiek ale nie bedzie tez jakims cenowym szalem bez pokrycia w efekcie koncowym...I do tego tylko daze...?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza panem Markiem gdzie jeszcze moge wypozyczyc kable do testow?Pisalem do piotrka juz jakis czas temu ale cisza.Moze jakies inne firmy?Teraz testuje Clear.Jedyna roznica jaka slysze to na gorze jest czysciej.Aurora tam byla lekko przybrudzona ale nie przeszkadzalo mi to.Poza gornym pasmem nie ma wielkiej roznicy miedzy tymi dwoma kabelkami.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach odsluchu kabli doszedlem do wniosku ze nie slysze roznicy.Na poczatku wydawalo mi sie ze Clear jakby lepszy, bardziej czysty, jakby wiecej detali....Ale teraz po kilku dniach sluchania jednak juz nie slysze miedzy nimi zadnej roznicy.Sa troszke lepsze od zwyklych marketowych kabelkow i tyle.Albo ja nie slysze kabli albo poprostu w moim systemie nie ma potrzeby laczenia tak zwanymi lepszymi kablami.....Wybiore sobie najtanszy z oferty pana Marka i na tym zakoncze jednak zabawe z interkonektami.Jesli ktos slyszy wyrazna roznice miedzy roznymi przewodami to moze poszukiwac i testowac rozne kolejne kabelki.Skoro ja tego nie slysze to chyba raczej nie ma sensu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, T Z6 napisał:

Po kilku dniach odsluchu kabli doszedlem do wniosku ze nie slysze roznicy.Na poczatku wydawalo mi sie ze Clear jakby lepszy, bardziej czysty, jakby wiecej detali....Ale teraz po kilku dniach sluchania jednak juz nie slysze miedzy nimi zadnej roznicy.Sa troszke lepsze od zwyklych marketowych kabelkow i tyle.Albo ja nie slysze kabli albo poprostu w moim systemie nie ma potrzeby laczenia tak zwanymi lepszymi kablami.....Wybiore sobie najtanszy z oferty pana Marka i na tym zakoncze jednak zabawe z interkonektami.Jesli ktos slyszy wyrazna roznice miedzy roznymi przewodami to moze poszukiwac i testowac rozne kolejne kabelki.Skoro ja tego nie slysze to chyba raczej nie ma sensu...

Może faktycznie wykorzystałeś już pełen potencjał Twojego sprzętu. Mam jeszcze inną propozycje, tak tylko do testów, a kabelek pożyczysz od S4

 

Purist Audio Design GENESIS.xps

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sobie również zdać sprawę z tego że niektóre urządzenia są mało wrażliwe na zmianę kabli i jeśli nie trzeba nic poprawiać interkonektami to dobrze zadbać aby były w miarę krótkie. Jeśli korygowanie dźwięku nie jest potrzebne to taka niska wrażliwość na kable jest zaletą a nie wadą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...