Skocz do zawartości

Naim Atom plus dobre kolumny


Vonito

Recommended Posts

Witam

pierwszy post więc witam się ze wszystkimi :)

jakiś czas temu kupiłem sobie Mu-so do pracy i jestem z niego bardzo zadowolony...

budzi się chęć przeniesienia jakości słuchania o domu 

tam salon ma około 40mkw ale jest otwarty zupełnie więc powierzchnia około 60 mkw

z uwagi na możliwości medialne i jakość wybór pada na Atoma....

problem mam natomiast z kolumnami... muszę ograniczyć wybór do kilku do odsłuchu.....

Interesuje mnie Aria 936, Kef 700, B&W 702 S2 , Sonus Faber Venere 3,0 a może Olympica....

ktoś coś może powiedzieć o tych kolumnach...z wlasnego doświadczenia? 

może pominąłem cos ciekawego? 

wygląd też ma znaczenia.... ciekawy kształt jakość wykonania... kolor biały też biorę pod uwagę ....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jeżeli chciałbyś napędzić je Atomem proponuję jeszcze do listy dołożyć brytyjskie Piegi Classic 7. W mojej ocenie są na tyle uniwersalne i muzykalne iż stworzy to ciekawą kompilację z Naimem. Design myślę, że też ciekawy, połączenie klasyki z nowoczesnością. Polecam!

 

Pozdrawiam,

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni że takie dobre kolumny uciagniete ta jednostka? Mówię tu nie o piegach a bardziej o venere 3.0 czy olimpici. Słuchaliście tego?

Naim dobrze grał zawsze z polskimi kolumnami audio academy czy studio 16 Hz. Myślę że można też spróbować z nowymi magnatami quantum 1105. Świetne, bardzo niedocenione u nas kolumny.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Osobiście starałbym się dobrać do Naima Atoma kolumny o dosyć gładkiej charakterystyce impedancji i takie, które nie są wymagające co do elektroniki. Tutaj warto podkreślić iż Naim Atom to nie Naim XS, który jest znacznie silniejszy i łatwiej sobie radzi z trudniejszymi kolumnami. Pewnym a nawet znacznym ograniczeniem przy "odpowiednim" dobieraniu zestawu jest brak samego zainteresowanego :)  Papier przyjmie wszystko, praktyczne odsłuchy już niekoniecznie, dlatego myślę, że warto poświęcić trochę czasu i pojawić się aby osobiście zweryfikować różne konfiguracje. Co do wspomnianej wersji Piega Premium 701 nie było mi dane ich słuchać, uważam natomiast iż 14cm głośniki będą miały pewne ograniczenia. Jeżeli chodzi o polskie kolumny pełna zgoda, również uważam iż byłoby całkiem nieźle :)

Pozdrawiam i zapraszam,

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda...bez słuchania nic z tego nie będzie... :)

słyszałem że Waty Naima są mocniejsze od innych :D  ale Atom ma zaledwie 40 W na kanał.....trochę mało a pomieszczenie łącznie 60 mkw

Mu-so ma po 75 W na kanał i w mniejszym pokoju robi się ciekawie przy 60% - 70 % mocy dopiero

chciałem najpierw wybrać ciekawe kolumny a potem szukać sklepów...sklepu w którym będę mógł posłuchać tych konfiguracji....

Piega mi się bardzo podoba ale również boję się o dół... mała pojemność mała średnica....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to się boję. To co pisali koledzy. Kolumny o gładkiej charakterystyce impedancji i pewnie wysokiej skuteczności.

Niestety prawda jest taka że parametry te nie są prawdziwe. I często kolumny opisane jako 8 om. Mają 4.

Dlatego moim zdaniem odsłuch ale tylko i wyłącznie w domu da Ci pojęcie o tym co i jak należy zestawić z tym Atomem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sobie posłuchałem :)

będzie zmiana... 

inwestując nie małe pieniądze nie chcę się pozbawić kd... czyli standardowy dylemat z innych wątków... ?

słuchałem dzisiaj Venere 3.0 oraz Fazon 5.... 

na Marantz Sr 7012 oraz na Pm 8006....  Sonus w tym wydaniu mnie trochę zawiódł.... były poprawne... mało szczegółowe... średnie... z głęboką barwą... całkiem fajnym basem.....

Fazony 5 natomiast były świeże... szczegółowe.... dynamiczne.... przejrzyste...

jedyny niedosyt to mało soczysty dół....

zmiana opcji....

kd opieram na SR7012 

stereo na PM8006 

teraz kolumny.... Fazon 5 jest faworytem tylko czy da się wypełnić tą lukę subem ? jeśli zabraknie basu w moim salonie ? uzupełnienie subem stereo nie jest w cale takie proste... w przypadku fazonów 5 nie chodzi o 35 Hz jedynie... chodzi o soczystość na 40- 100 Hz 

fazon ma serię do kd więc tu problemu nie będzie....

w myślach mam jeszcze kino oparte na Kef R700.... wiem że basu tam będzie sporo....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Można wypełnić tą lukę. Ale szczerze to nie wiem jak można patrzeć na Fazon F5. Jak lubię kolumny Dali tak nie dość że te są brzydkie to jeszcze nie mało kosztują. Troszkę dołożysz i masz Rubicony 6 które są 2 klasy lepsze.

Chyba że nie lubisz firmowej wstęgi?

Moim zdaniem KEF R700 jest ciekawsze od Fazona.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...