Skocz do zawartości

CDJapan - nie ma sie czego obawiać - dla strachliwych ;)


Fafniak

Recommended Posts

Kupowałem już najróżniejsze produkty ale jedyne na których się "przejechałem" to były płyty CD

Nie najlepiej zapakowane, w efekcie połamane trzymaki(rozpory) płyt, popękane okładki itp.

Jednak w przypadku tego sklepu wygląda to trochę inaczej ...

 

CDJapan to sklep który m raczej dobrą renomę :)

Pierwsze zamówienie zrealizowane.

Założenie konta i zamówienie (czasem od mnogości wersji boli głowa) - to pikuś.

Płaciłem paypalem

Przesyłkę wybrałem pocztą lotniczą - z możliwością trackingu

ok. tygodnia czekałem, dzisiaj jest :)

IMG_20180822_202556371.thumb.jpg.f729242b8d539d13bbaf89fb1b936b14.jpgIMG_20180822_202636411.thumb.jpg.dbdf6e78cb0c0972bb98d9bc8f9810db.jpgIMG_20180822_202712191.thumb.jpg.c837cbe40d76d36806f8a018ebce71a3.jpg


 

Opakowanie standardowe

IMG_20180822_202809530.thumb.jpg.c6398d219021ef3092379c0d8bca1c62.jpgIMG_20180822_202821034.thumb.jpg.46cfb88629aacb92d0ff1391b771eefb.jpgIMG_20180822_202828019.thumb.jpg.11d7892d0e6391a0e327b2aef56f76e5.jpgIMG_20180822_202845940.thumb.jpg.ff1cc7675ffdc0db59f57dac008d9fbd.jpgIMG_20180822_202850329.thumb.jpg.23cd350d365d7fe500989960b9a0ee15.jpgIMG_20180822_202912982.thumb.jpg.9ad024a8618a207e059c5fbf55d6f2d0.jpgIMG_20180822_202948999.thumb.jpg.82ddb5f88792d7bd5a817881686a8f76.jpgIMG_20180822_203047044.thumb.jpg.6cb1327e84183d293d05dbece6db93a5.jpg

 

Cieszy oczywiście torebka bąbelkowa - co wcale nie jest oczywiste.

Wyprofilowanie z papieru swoistych ramek dookoła pakunku z płytami :)

Jedynie od spodu powinna być warstw papieru jeszcze :)

 

Będziem słuchać  ;)

IMG_20180822_203101450.jpg

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audionet napisał:

Jaki jest koszt wysyłki do pl

Ja wybrałem pocztę lotniczą rejestrowaną - czyli z możliwością obserwowania gdzie paczka jest. To jest 1560 jenów czyli połowa płyty.

Zabawa z tymi płytami do najtańszych nie należy, ale to duża radocha (myślę że nutki snobizmu tutaj "drgają") dostać tak wydane płyty. Kurde nawet te cholerne pudełka przezroczyste otwierają się lepiej, są lepiej wykonane. Dodatkowa okładka itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako sklep, podają właściwa wartość w deklaracji, wiec do takiego zamówienia dołożyłem 70zeta.

12.JPG

Tak się zastanawiam na co Tobie płyty nagrane w MQA, bez odpowiedniego DAC`a czy cd Playera nie usłyszysz na co wydałeś pieniądze, chyba że masz coś z tych urządzeń http://www.mqa.co.uk/customer/our-partners ? Lepszą opcją jest zakup Platinum SHM-CD, wiem, drogo i mała dostępność, to kupować SHM-CD lub Blu-spec CD2, 

A tu coś do poczytania i ku przestrodze http://www.highfidelity.pl/@numer--121&lang=

Dnia 23.08.2018 o 10:28, Fafniak napisał:

Na razie szukam przepisu na zripowanie MQA do pliku

Takie "prawdziwe" porównanie będzie dopiero jak wróca do mnie moje kolumny.

Teraz mam podpięte KEF iq3 ze "standami" z książek , więc nawet nie mam zamiaru brać tego "na serio " :)

 

Sorry Ciebie, ale na PC bym nie liczy bo do MQA jest potrzebna osobna kość w DACu lub możliwość jej programowana.

O tych płytach wiedziałem pół roku temu jak były w zapowiedziach, douczyłem się i ................odpuściłem. 

13 godzin temu, Krzysztof Ślusarski napisał:

Gratki zakupu, od końca czerwca już mi wysłali 4 paczki, na jedną jeszcze czekam, ale póki co wszystko w najlepszym porządku, nic nie połamane, a radość z odsłuchu niesamowita.
Tego samego o empik nie mogę powiedzieć, pierwszy zakup i już pęknięcie na pudełku.

Z Empiku, to co najwyżej kolędy mogę kupić. Przepraszam was, to nie jest jakaś złośliwość z mojej strony. Dam przykład czemu - https://www.discogs.com/Ultravox-Brilliant/master/483165  Jak myślisz, która jest najtańsza w zakupie? i która będzie sprzedawana w Empiku? A są tylko te 3 wydania.

13 godzin temu, Krzysztof Ślusarski napisał:

Gratki zakupu, od końca czerwca już mi wysłali 4 paczki, na jedną jeszcze czekam, ale póki co wszystko w najlepszym porządku, nic nie połamane, a radość z odsłuchu niesamowita.
Tego samego o empik nie mogę powiedzieć, pierwszy zakup i już pęknięcie na pudełku.

Z Empiku, to co najwyżej kolędy mogę kupić. Przepraszam was, to nie jest jakaś złośliwość z mojej strony. Dam przykład czemu - https://www.discogs.com/Ultravox-Brilliant/master/483165  Jak myślisz, która jest najtańsza w zakupie? i która będzie sprzedawana w Empiku?

dziś, taki płyty kupione w Empiku (gdzie po numerach, to nie oficjalne wydania) rozdaje znajomym i kupuje ich Japońskie zamienniki.

 

20180822_093328.jpg

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Czy naliczyli Ci cło?

Jeśli paczka będzie zawierała 2-3 płyty i ich cena nie przekroczy 50$/ 60$ to raczej cła nie zapłacisz.... Mnie to nie spotkało, nawet  gdy kupowałem za większą kwotę, ale mój znajomy znienawidził Bogu Ducha winną firmę cdjapan bo co paczka to cło doliczają polscy celnicy.... A więc nawet nie wiem czy są jakieś zasady w tym względzie. Zapewne nie należy przesadzać (by celników nie rozdrażniać).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tak się zastanawiam na co Tobie płyty nagrane w MQA, bez odpowiedniego DAC`a czy cd Playera nie usłyszysz na co wydałeś pieniądze, chyba że masz coś z tych urządzeń http://www.mqa.co.uk/customer/our-partners ? Lepszą opcją jest zakup Platinum SHM-CD, wiem, drogo i mała dostępność, to kupować SHM-CD lub Blu-spec CD2, 

https://www.stereophile.com/content/audirvana-playback-software-now-unfolds-mqa

 

Cła mi nie naliczyli - widocznie raz na jakiś czas miałem szczęscie.

Czytam teraz o DBpoweramp - bo wygląda na to że jest w stanie "wygryźć"MQA z płyty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

https://www.stereophile.com/content/audirvana-playback-software-now-unfolds-mqa

 

Cła mi nie naliczyli - widocznie raz na jakiś czas miałem szczęscie.

Czytam teraz o DBpoweramp - bo wygląda na to że jest w stanie "wygryźć"MQA z płyty

Dałem Tobie link do strony highfidelity.pl, ale już widzę że go nie czytałeś, to tylko cytat.......

....Ich sens zawiera się jednak nie w ich podobieństwie do CD, a w potencjalnej możliwości „rozpakowania” sygnału wysokiej rozdzielczości. Do zdekodowania sygnału MQA potrzebny jest oczywiście odpowiedni dekoder – w odtwarzaczu CD (SACD) lub w zewnętrznym przetworniku D/A. Wydaje się, że najszybciej do sprzedaży trafią odpowiednio wyposażone przetworniki – pierwsze, jak testowany przez nas Liberty firmy Mytek – już są dostępne. Jeszcze łatwiej będą miały firmy, których urządzenia są oparte na programowalnych kościach DSP – w ich przypadku wystarczy pobranie najnowszej wersji oprogramowania – i gotowe. Niektóre z nich są już gotowe, na przykład firma dCS.

MUSI być dedykowany scalak lub taki w którego można wgrać nowy soft by ten wiedział co zrobić z dodatkowych 8bit. żaden program tu nic nie zrobi. I jeszcze jedno .....

Master Quality Authenticated (pol. „potwierdzona jakość studyjna”), to technika należąca do firmy Meridian Audio i zaprezentowana w 2014 roku przez jej założyciela, pana Boba Stuarta. Powstała z potrzeby streamowania, czyli przesyłania i słuchania w czasie rzeczywistym plików wysokiej rozdzielczości. Porównajmy: plik 24/192 wymaga przepustowości 9,2 Mbps, a po spakowaniu w MQA zaledwie 922 kbps.

Podam inny przykład: masz dobra kartę graficzną Nvidii i by wykorzystać jej potencjał musisz skorzystać z monitora obsługującego G-SYNC, a to nic innego jak dodatkowy scalak w monitorze.

Trudno, uczymy się na błędach, wiec teraz z tej wiedzy niech skorzystają inni. Przepraszam że ostudziłem Twój entuzjazm z nowo nabytych płyt. 

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Nic nie dopłacałem

chyba graniczne jest 100zielonych bo to w ramach prezentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ostudziłeś.

Jak doczytasz to co podlinkowałem ;)

oczywiście że za jakiś czas wypożyczę MQA dAC  - ale moje doświadczenia wskazują na razie że te wszystkie gęste formaty głównie różnią się masteringiem a sam zysk z dużej głębi bitowej/częstotliwości jest mocno....nadinterpretowywany.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Masz racje, można sobie z tym poradzić, tylko ....... czy to wszystko się opłaca? Kupujesz płytę-ok, kupujesz program-ok, i teraz zamiast prosto do cd to musisz ją zripować na dysk by odzyskać schowane dane, a płyty na półki bo "pełny"(pomijamy wiedzę o ....plik 24/192 wymaga przepustowości 9,2 Mbps, a po spakowaniu w MQA zaledwie 922 kbps, czyli format stratny) obraz płyty mamy tylko na dysku PCta. Jeśli taka forma odtwarzania bardziej Tobie pasuje to nie prościej kupować pliki na hdtracks.com???

Nie wiem, jak chcesz bo dla mnie to pomyłka i dodatkowy program wyciągania kasy z naszych kieszeni. Wracając do tematu: kupowanie na cd-Japan jest bezpieczne, sam też tam kupuje, chociaż wole w innej technologi wydane płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, znowu potwierdzasz że nie czytałeś, to nic, oto kolejny fragment naczelnego.

......

Plik MQA składa się z dwóch części: podstawowej, w postaci ALAC, FLAC albo WAV 24/48, oraz dodatkowej. Ta dodatkowa to druga część sygnału oraz instrukcje dla dekodera mówiące jak należy go rozpakować. Po zdekodowaniu w urządzeniu z certyfikatem MQA dostajemy sygnał o wyższej częstotliwości próbkowania, w postaci, z jakiej został zakodowany przez inżynierów, nawet 384 kHz. Myślę, że bardziej doświadczeni czytelnicy „High Fidelity” już to widzą: jeśli chodzi o koncepcję to system niemal identyczny z HDCD (High Definition Compatible Digital). Różnica polega na tym, że HDCD działało z częstotliwością próbkowania CD, czyli 44,1 kHz, a jedynie pozwalało zwiększyć rozdzielczość sygnału z 16 do – teoretycznie – 20 bitów.

MQA jest formatem STRATNYM. Piszę to słowo dużymi literami, ale i z wahaniem. Redukcja danych jest oczywista – dzięki niej pliki o częstotliwości próbkowania 2x, 4x i 8x częstotliwości podstawowej są kodowane i „zapakowane” w 24-bitowym „kontenerze” poniżej progu szumu. Dodatkowa część pliku jest kodowana stratnie – w opisie procesu firma przywołuje origami jako jego wzór. Niezależnie od tego MQA pełni jeszcze inną rolę – dzięki odpowiednim filtrom cyfrowym, podobnym nieco do filtrów apodyzacyjnych, Meridian obiecuje poprawę jakości sygnału poprzez eliminację błędów powstałych podczas nagrania i konwersji A/D.....

nadal stawiam pytanie.... czy warto???  nawet jeśli nie kupisz pliku 24-192  ze strony http://www.hdtracks.com/top-50-best-sellers/kind-of-blue-stereo  

to chociaż 24-96 ($12.99) będzie lepszy od tej płyty z MQA

a co do HDtracks... ile razy dostałeś komunikat że za cholere nie kupisz u nich płyty bo restrykcje regionalne ?

podesli linka, sprawdzę jakiej płyty nie chcą Tobie sprzedać.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego bajkopisarza raczej nie uznaję jako zaufanego źródła wiedzy.

Poczytam jeszcze.

Kwestia stratności ...Zajmuję się od wieeeelu lat fotografią i materiałami video/filmowymi

to jest BARDZO niejednoznaczny problem

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

nawet jeśli nie kupisz pliku 24-192  ze strony http://www.hdtracks.com/top-50-best-sellers/kind-of-blue-stereo  

to chociaż 24-96 ($12.99) będzie lepszy od tej płyty z MQA

Jesteś tego pewien ???? ;) bez słuchania ??? :D

Wybacz ale chyba zabrnąłeś o jeden most za daleko :):):) - przestań słuchać bajkopisarzy - sam się przekonaj ( chociaż przy takim nastawieniu to raczej usłyszysz to co chcesz usłyszeć ;) )

Przekonam się/posłucham to będę wiedział :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam dla Ciebie alternatywę, kupujesz https://www.discogs.com/King-Crimson-In-The-Court-Of-The-Crimson-King-An-Observation-By-King-Crimson/release/8326049

dostajesz tradycyjny cd i płytę DVD z zapisem, PCM Stereo 2.0 (24/48), MLP Lossless Stereo (24/96) i innymi, to dajesz na dysk i masz plik w sprawdzonej jakosci.

Takich zestawów jest sporo, ale jak nadal pod prąd, nie bronie.

image.png.ce97351ae4d41cee0eef13c66f79cbf9.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

No i ?

masz MQA - bo nie widzę?

Nie nie mam, bo to strata pieniędzy, lepiej kupić takie wydania. MQA nie mam jak odtworzyć i nie zamierzam nawet wydawac

For new customers $74 or €64 excl. VAT by męczyć się z płytą jak to ją prawidłowo odtworzyć. Kupuj i ciesz się muzyką jak ze tradycyjnej płyty, powodzenia, 3maj sie.

20180823_201645.jpg20180802_193645.jpg

7 minut temu, Fafniak napisał:

Ależ nie pod prąd :)

Po prostu chcę się przekonać :)

Akurat w kwestii płyt i ich ponownych masteringów i rozdmuchanych SHMCD - mam zwykle przeciwne zdanie niż wiele osób. Są dla mnie sztuczne i takie efekciarskie.

Lubię mieć własne dośiwadczenia

to tak jak ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...