Skocz do zawartości

CDJapan - nie ma sie czego obawiać - dla strachliwych ;)


Fafniak

Recommended Posts

Ciekawe z tym MQA co piszecie, nie wiedziałem.

Ja kupuję K2 na ebay lub yahoo.jp poprzez buyee.jp - to jeden z portali pośredniczących (nie wiem czy najlepszy).

Problem cła i vatu zniknie być może już od stycznia 2019. UE podpisało wstępne porozumienie z Jp dot. wolnego handlu, umowa jest w przygotowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czekamy do 2019 ;)

https://www.audiostream.com/content/mqa-decoding-explained

Tu jest jasno opisane co i jak

Natomiast mam problem z tym dbpowerampem - bo z jednej strony ludzie opisują ripowanie MQA ale oficjalnej wzmianki w opisie programu nie ma.... zgubiłem się

Niestety program instalowałem na próbę ze 2 lata temu i teraz już muszę kupić :( bez testowania...

A jak w praktyce działają pliki MQA w naszym systemie (i nei tylko MQA) mozna sprawdzić tutaj:

http://www.2l.no/hires/

Ciekawe by było zrobić ślepy test tym którzy twierdzą ze rozpoznają gęste formaty :) Tu zdaje się mamy dokładnie ten sam utwór w różnych wersjach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA. Praktycznie, .....potwierdzasz moje słowa. Do 96 mamy programowo z Tidala, a dalej sprzętowo, którego dziś jest nie wiele, drogo i przy takim nakładzie płyt, nie wiem czy będzie więcej.

"dbpoweramp" - nie kupuj, mam pełna wersje i nic nie znalazłem w ustawieniach.

Nadal kładę nacisk na słuszność kupowania tego typu płyt, jako bezcelowe, pamiętaj że MQA wynaleziono dla streamowania z sieci i objętość pliku nie ma ograniczeń, co innego płyta, 712-716 bodajże to maksymalny max, więcej się nie zmieści i materiał musi być kompresowany znacznie.

Osobiście nie polecam kupowania płyt w tym formacie, a Sami musie ocenić czy warto?

co do CDJAPAN - smiało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie masz pliki w różnych formatach - wystarczy porównać, najlepiej na ślepo...

Ja na razie sam nie wiem - materiał żródłowy w formacie 24/384 w trybie MQA w Audirvanie dekodowany jest do 24/96 o ile zdążyłem zauważyć

Czy jeszcze gęściej przynosi znaczną poprawę - tego nie wiem

Czy usłyszymy różnice pomiędzy 16/41 a 24/192 - no.... nie jestem pewny ale ... może....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... to inaczej, zobacz na CDJAPAN zapowiedzi wydawnicze (Pre-order) z MQA, ile jeszcze będzie płyt które chętnie kupisz? potem zmień na SHM-CD.

Rozumiem Ciebie, że jakoś chcesz uratować te płyty, też czasami coś zrobię zanim pomyśle, ale dzięki temu się uczymy, bez względu na wiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) czy ty przypadkiem pijesz do tzw racjonalności wyboru? Nie żartuj :)

Racjonalności w tym żadnej nie ma - chęć nowego doświadczenia! Czy to tłumaczy ten zakup... to już nie mnie oceniać. Dla mnie wytłumaczyło.

Nie wiem dlaczego na siłę starasz się udowodnić bezsens tego formatu. Słuchałeś?

 

A co do realiów odsłuchowych i różnic ... odsyłam do tej strony którą podlinkowałem.

Żeby nie było niedomówień - tak uważam ze lepiej jest kupić pliki 24/192 niż MQA CD

Ale MQA CD mam jako fizyczny nośnik, który mogę odtworzyć w normalnym odtwarzaczu (fakt że 16/41) ale zawsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie kupować płyt (w tym miesiącu), ale widzę że chyba nakład się kończy bo co tydzień CDJapan podnosi cenę, wiec nie czekam dłużnej.

Enya.thumb.JPG.a9aca619fe39bcf86d0a6cd5bb807701.JPG

 

to była pierwsza cena tej płyty

2743yen

(2962yen Tax incl. in Japan)

EUR 21.21

Uff, kupiłem ostatnią, 

http://www.cdjapan.co.jp/product/NEODAI-37798?s_ssid=e463145b83cf03903

cdJapan - bywa i tak,

 

Enya.JPG

Aktualizacja....

Pieniądze wróciły na konto.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

czy musieliście kiedykolwiek płacić cło za płyty sprowadzane z japonii?

poprzednio wysyłane przez japan post i dostarczone przez pocztę polska przesyłki docierały do mnie bezpośrednio, a teraz dhl wymaga wytłumaczenia się  niemalże czym zajmował się dziadek...

Szanowny Kliencie.

Prosimy o odpowiedź na wcześniej wysłaną wiadomość e-mail, celem przygotowania i dokonania odprawy celnej.

W dniu dzisiejszym została nadana przesyłka numer  6774836994, której planowane przybycie  nastąpi w najbliższych dniach.
Agencja Celna DHL dokona w Pana/i imieniu formalności celnych. W tym celu prosimy o :
 
1. Skan/print screen zamówienia z serwisu aukcyjnego/sklepu internetowego – powinna być widoczna informacja: Co składa się na cenę, np. shipping, insurance itp.,oraz dane Klienta (np. login/nazwisko).

UWAGA: Zamówienie w wersji mobilnej ze SMARTPHONA nie wystarcza z uwagi na brak danych zamawiającego. Potrzebne jest zamówienie z wersji komputerowej

UWAGA 2:W przypadku zamówienia z ALIEXPRESS prosimy o skan zakładki ORDER oraz FINANCIAL

2. Skan potwierdzenia płatności za towar z banku/ konta PayPall/ksero paragonu.

3. Informację,
- Co jest zawartością paczki?
- Z jakiego materiału?
- Do czego służy?

4. Przesłanie e-mailem zwrotnym wypełnionego oświadczenia zgodnie z poniższą treścią:
 

OŚWIADCZENIE


Ja(imię i nazwisko) ……………………………………
Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB …………… (numer w temacie maila)

Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są ………………………… ………………………………………………………………………………….
Za towar wraz z przesyłką zapłacono dokładnie kwotę …………..Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak dziwne, że dopiero teraz. Od kilku lat robiłem zakupy (różne i na różnych portalach spoza unii), mieszkając w Danii. I tam od zawsze było cło na towary o wartości powyżej 200 koron , czyli ok 110 zł. A, na marginesie, po ostatniej wizycie naszego prezydenta w USA pewnie nasze MSZ oraz UC otrzymały odpowiednie wskazówki odnośnie oclenia zamówień np z Chin. Normalna walka o strefy wpływów. Przed dwoma laty też płaciłem cło na ebay za dwie lampy Telefunkena z USA w wysokości ponad 30% wartości tych lamp.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło jest naliczane powyżej ...bodajże 100$, //  my płacimy VAT.

warto czasami trochę poczytać na stronie CD Japan, by później nie być rozczarowanym.

https://www.cdjapan.co.jp/guide/help/payment/cdjapan_prices_and_tax

DHL ma w obowiązku zgłaszać celnemu wartość przesyłki, przez pocztę może się udać, że przejdzie nasza płyta bez szumu.

A swoją drogą, poczta Japan już wznowiła przesyłki do Polen.

Update June 18, 2020  https://www.cdjapan.co.jp/info/20200401#0618

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...