Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać amplituner kina domowego na stereo przy setupie 2-ch kolumn?


riDERQS

Recommended Posts

Szanowni koledzy,

Czytam różne tematy, opinii tyle że prosty Kowalski nie dojdzie do niczego sam. Dlatego postanowiłem poprosić Was o radę w konkretnym setupie i liczę na Wasze opinie.

Trochę czasowych podpunktów:

  1. Chciałem mieć 'dobre' audio do salonu z aneksem ok 25mkw - nie za drogie, w miarę dobrze grające. Nie jestem audiofilem, ale w drugą skrajność też nie chce popadać.
  2. Kupiłem Denon AVR-X1200w - zależało mi na wejściach HDMI (np android tv, ps), Spotify connect, Radiu internetowym i możliwości podpięcia TV po optyczym audio i hdmi obraz. Czyli bajery, z którch na co dzień korzystam.
  3. Kupiłem 2 monitory Technics SB-M300
  4. Podłączyłem testowo w trybie 2 frontowe + 2 tylne (jakieś komputerowe, byle by bylo słychać). Stwierdziłem, że dzwięk jest kiepski w frontowych (jakby nie miało mocy).
  5. Pozbyłem się 2ch tylnych - powyłączałem w setupie amplitunera głośniki i zostawiłem tylko 2 frontowe - zaczęło cos grać, jest nienajgorzej. Głośniki odżyły - mam wrażenie że cała moc idzie właśnie tylko na te dwie kolumny - z korzyścią dla dzwięku. Taki setup jest od paru miesięcy codziennych odsłuchów.
  6. Wszystko fajnie, ale zauważam, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Coś mi nie pasuje w dźwięku, czegoś brakuje - jakiegoś środka? Wyraźniejszego Basu? Coś jest nie halo - a i tak mam praktycznie stereo - tyle że z ampli 5/7.1 który jak wszyscy twierdzą "jest do niczego".
  7. Zastanawiam się nad zmianą ampli nad wzmacniaczem stereo - ale brakuje wszystkich bajerów - spotify, radio internetowe, obraz na TV z ampli i urządzeń podpiętych jako wejście do niego.
  8. Szukam, szukam, znajduje - Onkyo TX-8270. "Jakość dobrego wzmaka Stereo z bajerami". No super!

I teraz parę pytań:

  1. Czy w zmianie z Ampli kina Denona na Onkyo Stereo odnajdę to czego szukam i czy da faktycznie sporą zmianę w audio dla starych Technicsów mb-s300 (4 głośniki fizyczne w jednej kolumnie)?
  2. Czy zaczynam bzikować z audio i zaraz powymianie bede płakał nad kolumnami i w efekcie wymienie cały sprzęt?
  3. Czy jest jakaś alternatywa dla Onkyo TX-8270? Czyli wzmak stereo z bajerami Spotify i Hdmi na TV z super dzwiękiem?

 

Bije się z myślami, potrzebuje Waszej wiedzy koledzy. Z góry dziękuję!

Edytowano przez riDERQS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Temat miałem przeczekać - 'może mi przejdzie', ale pojawiła się oferta na Onkyo TX-8270 za ok 1850zł z Amazon i nie wytrzymałem.. kupiłem. Dla potomnych napiszę dwa zdania co dała zmiana samego amplitunera z kina na stereo, jak już przyjdzie, podłącze, posłucham..

ps. Ja trafiłem okazje, to i Wy miejcie info chociaż - jeszcze 2 sztuki zdaje sie zostały - https://www.amazon.de/dp/B071XD53ZN - "super cena" po kliknieciu na kup teraz.

Edytowano przez riDERQS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...