Skocz do zawartości

mały zestaw do pokoju


adamdrang

Recommended Posts

Prosze o porade bo juz mam mętlik w głowie z tymi wszystkimi omami, czułością, mocą itp..
Konkretnie – chce zrealizowac marzenie z dzieciństwa i kupic jakieś chociaż dające namiastkę dobrego audio. Oczywiscie ogranicza mnie budżet. Na nieduzy pokój ok  15 m2, muzyka różna – od klasyki, rock i trochę metal.
Rozwazam zakup głośników Dali Spektor 2 lub Monitor Audio bronze 2 i do tego np Denon DM40.
Juz sie naczytałem, że ze wzgl. na wiekszą czułość MA Bronze wzgl. Dali (90dB vs. 84dB) łatwiej bedzie to napedzic tym wzmacniaczem Denona (ma 2x30W). Chociaz obaj producenci kolumn podają ze wymagają mocy ampa: Dali 25 – 100W, MA – 30 – 100W.
Więc pytanie – które sprawdzi się lepiej? A może inny sprzęt zamiast denona, który moze odtwarzać radio DAB, sygnał z komputera i telewizora i zewn żródeł np pendrive. Dodam ze nie zawsze muzyka musi leciec głośno.

Dziekuje za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak masz możliwość to podjedź do jakichś sieciowych sklepów typu MM, ME i sprawdź jak grają proponowane przez Ciebie mini systemy. Nie wiem jakiego dźwięku oczekujesz ale z tych mini systemów to moim zdaniem Yamaha Pianocraft ma najbardziej plastyczny dźwięk. Za komplet z kolumnami zapłacisz poniżej 3 tysięcy. Jedynym jej minusem jest bas, który jest ograniczony do 55 Hz i to słychać choć nie każdemu to przeszkadza. Jeżeli jednak chcesz więcej to niestety, będzie to kosztowało a przykłady lepszych zestawów podał Ci Piotr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

dzięki za te rady i po przeanalizowaniu mojego budzetu i potrzeb (CD, DAB) kieruję się na Marantz 611 + Dali Spektor 2. Mam mozliwość zakupu tego sprzętu jako nowego w cenie tuż poniżej 2400 zł natomiast nie za bardzo mogę znaleźć takie połączenie do odsłuchu w tych sklepach gdzie byłem. (nieduże miasto).

Czy wg Was takie połączenie daje w miarę dobre efekty? (oczywiscie biorac pod uwage cenę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli zależy Ci na małym systemie ale-in-one, tak naprawdę ciekawy jest wybrany przez Ciebie Marantz oraz jako alternatywa Pioneer XC-HM86D. Pozostając przy urządzeniu Marantz, szukałbym raczej bardziej plastycznych, wypełnionych, gęstych dźwiękowo kolumn. W przypadku Dali świetnie sprawdzi się seria Zensor, ale to już droższe rozwiązanie.

Czy budżet jest sztywny? Bo jeśli możesz go trochę powiększyć, na pewno znacznie lepiej zagra np. Pylon Audio Pearl Monitor, Indiana Line Nota 250X czy nawet Heco Victa Prime 302.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz delikatnie naciągnąć budżet koniecznie sprawdź YAMAHA MusicCast PianoCraft MCR-N670 + NOTA 260, nasz bestseller jeśli chodzi o mini zestawy.

Elektronika to dwuelementowy Pianocraft, mający na pokładzie praktycznie wszystko czego potrzeba w nowoczesnym urządzeniu CD, Radio analogowe, radio internetowe, Spotify, Tidal, Dlna oraz 2 stronny BT - możesz wysłac dźwięk z systemu na słuchawki BT lub głośnik zupełnie innej firmy albo rozbudować system o głosniki Music Cast. Kolumny Indiana Line Nota 260- świetne wykonanie jak na swój budżet, ciepłe, muzykalne brzmienie idelanie pasujące do charakterystyki yamahy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, asienka83 napisał:

Po prostu idzie się kupuje, podłącza się i gra i huczy? Z takim drogim sprzętem trze4ba obchodzic się delikatnie? Czy mozna sobie nieco pozwolić? 

Oczywiście można słuchać głośno, ale wszystko w granicach rozsądku- tzn. dopóki kolumny nie charczą :) W aucie też nie ciśniemy gazu żeby zamykać obrotomierz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie do 2,5 k widziałbym u Ciebie tylko i wyłącznie sprzęt używany. Zyskasz przynajmniej jedną klasę, a nawet dwie wyżej. Budżet podzieliłbym następująco: 1) klasyczny wzmacniacz stereo 600-1000 zł, 2) kolumny podstawkowe + standy  lub małe podłogówki do 1200 zł 3)źródło 100-300 zł, 4) coś do sieci typu Chromecast 100-150 zł, 5) przewody podstawowe do 100 zł.

Wszystko używane. Ponieważ nie masz jeszcze sprecyzowanych wymagań co do dźwięku to najlepiej jak byś udał się na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...