Skocz do zawartości

Sprzęt do 800pln


lukasv77

Recommended Posts

Witam!

Na przestrzeni najbliższych miesięcy myślę o zakupie sprzętu stereo w granicach 800pln.

Myślę nad sprzętem używanym, jednak bez konkretnych typów - trochę czytałem, ale żaden temat nie odpowiedział wyczerpująco na moje pytania.

Mój pokój ma wymiary 4,20m x 2,70m, co daje ok. 11m2.

Słucham każdego gatunku muzyki, bez wyjątku, przy czym dużo rapu.

Muzykę chciałbym puszczać najlepiej z telefonu lub komputera i tutaj nie wiem jak będzie najlepiej - może jakiś adapter bluetooth/kabel mini jack?

Dobrze by było gdyby sprzęt prezentował dobrą scenę, posiadał bass(tylko zależy mi żeby nie był tępy i łupiący tylko bardziej miękki i "mięsisty"), dobrą średnicę i ciekawe soprany, tylko nie kłujące w uszy.

Domyślam się że duże wymagania jak na taki budżet, ale liczę że idąc na jakieś kompromisy uda mi się z waszą pomocą złożyć jakiś ciekawy zestaw.

Załączam szkic pokoju.

room.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Z tego co widzę Tannoy M2 to koszt w granicach 500/600pln.

Więc na wzmacniacz zostanie zapewne coś w granicach 300/400 pln - patrzyłem DENON PMA-510AE, Harman Kardon PM655VXI, Harman HK620. Szczerze nie wiem czy któryś z nich będzie się nadawał i na czym będą polegały różnice. Jest to mój pierwszy poważniejszy sprzęt i niezbyt orientuje się w poszczególnych modelach ;/

Czyli podłączenie np. TP-LINK HA100 byłoby dużą profanacją, jeżeli dokupiłbym go poza budżetem?

Do tego zastanawiam się nad ewentualnym rozstawieniem kolumn. Stanowisko odsłuchowe będzie najprawdopodobniej na łóżku - szafa i regał do ruszenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odbiornik bluetooth, to warto jeszcze brać pod uwagę MOTOROLA MOTO STREAM i Bluedio Bluetooth Line.

DENON PMA-510AE będzie dobry do Tannoy M2.

Pokój trzeba by jakoś przemeblować , bo tak jak jest ciężko ustawić sensownie kolumny.

np. biurko pod okno, wtedy łóżko naprzeciwko regału, szafa na ścianę naprzeciw ko okna. Wtedy kolumny można postawić po obu stronach regału. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rozejrze się za jedym z wyżej wymienionych adapterów i postaram się faktycznie pomyśleć nad lekkim przemeblowaniem pokoju.

Rozumiem że o podstawkach pod kolumny żeby ustawić je nieco wyżej mogę w tym budżecie zapomnieć?

Właściwie czym się różni Denon 520 od 560?

Oczywiście jeśli macie jakieś inne propozycje to chętnie wysłucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...