Skocz do zawartości

Zestaw 3.1 / soundbar


vermer

Recommended Posts

Cześć,

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem jakiegoś audio do mieszkania i z racji iż nie za bardzo jak mam pociągnąć już przewody do tylnych głośników interesowały mnie rozwiązania typu sound-bar, ale po wizycie w 2 sklepach i posłuchaniu kilku egzemplarzy w kontraście z "prawdziwymi" zestawami wypadły one bardzo blado. I zaczęło mi chodzić po głowie rozwiązanie 3.1, czy jesteście mi w stanie zasugerować czy coś takiego w ogóle ma rację bytu czy nie warto się pakować? poza tym chciałbym też uzyskać jak najfajniejszy efekt przy jak najmniejszych kolumnach, czyli kompromis goni kompromis. 

Budżet brałem pod uwagę około 4-5 tyś chociaż na sound-bara bym tyle nie chciał wydać chociaż ten SONOS playbar był najfajniejszy, ale cena 6700 pln jak na belkę to chyba przegięcie.  

Raczej będzie ten zestaw używany w 85% tylko do oglądania filmów i zdaje sobie sprawę że Atmosa z tego nie będzie :D

Co do sprzętu sam nie wiem czemu ale przychylniej patrzy mi się na Yamahę i Pioneera co do kolumn to https://www.ceneo.pl/19288744 mi się spodobały, ale jest to totalny strzał proszę się tym nie sugerować.

 

Bez nazwy-1.jpg

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, S4Home napisał:

To kup z bezprzewodowymi tyłami. Chcesz w 80 procentach używać to do kina. Tyły to podstawa!

Yamaha 485 + Magnat Shadow 207 lub Meloidka BL40 MK III lub Tannoy 7.4 do tego centralny do kompletu.

A na tyły bezprzewodowe tyły musicCAST.

Piotrek

Jedno mnie zastanawiam czy nie da się zastosować mniejszych kolumn z przodu? Co do sprzętu to chciałbym to kupić na lata więc jak warto dołożyć do Yamachy to kupno tylnych głośników można by było odłożyć na później.

 

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, modelarz01 napisał:

S4home dlaczego na taki budżet podales dosc niski model amplitunera  :) ?? 

Bo to model który ma możliwość bezprzewodowych tyłów. Kosztuje 2k to nie mało wiem nie jest to szał. Konkurent Onkyo 676 czy Denon X2400 dostaniesz w tej samej cenie. Gra lepiej ale o tyłach bezprzewodowych zapomnij. Można iść w 685 wiadomo, ale za mało zostaje na kolumny.

1 godzinę temu, vermer napisał:

Jedno mnie zastanawiam czy nie da się zastosować mniejszych kolumn z przodu? Co do sprzętu to chciałbym to kupić na lata więc jak warto dołożyć do Yamachy to kupno tylnych głośników można by było odłożyć na później.

To jedynie przykład. Ale mniejszych w sensie podłogówek? Jak nota 550x? Czy mniejszych jak monitory? Magnat Quantum 723?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, S4Home napisał:

Bo to model który ma możliwość bezprzewodowych tyłów. Kosztuje 2k to nie mało wiem nie jest to szał. Konkurent Onkyo 676 czy Denon X2400 dostaniesz w tej samej cenie. Gra lepiej ale o tyłach bezprzewodowych zapomnij. Można iść w 685 wiadomo, ale za mało zostaje na kolumny.

To jedynie przykład. Ale mniejszych w sensie podłogówek? Jak nota 550x? Czy mniejszych jak monitory? Magnat Quantum 723?

Piotrek

Raczej szedł bym w stronę Magnat Quantum 723?

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podstawkowe. No to Quantum 723, faworyt. Dalej Dali Zensor 3, Indiana Line Tesi 261, Monitor Audio Bronze 2.
Piotrek
Wygląda bardzo fajnie, ale mam jeszcze pytanie oprócz i tych głośników jaki sub wchodzi w grę i czy tyły zmieszczą się w budżecie czy raczej trzeba zakupy na etapy podzielic?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:
Sub możesz brać innej firmy czy linii. Po prostu dobierz optymalny jakościowo a nie drogi. Też pomogę.
No postarali byśmy się aby jak najwięcej kolumn od razu kupić w pierwszym rzucie. Czy wszystkie? Napisz do nas zobaczymy co uda się zrobić.
Piotrek
 

Hmm może to głupie ale chcę żeby wszystko miało estetyczne ręce i nogi ale SUB 7230A wydaje się trochę drogi, a co do zakupu chce kupić teoretycznie jak najwięcej, ale już wiem że tylne satelity będą później (z powodu kosztów) i teraz pytanie co jeszcze wypadnie :-D

Pewnie jeżeli zdecyduje się na takie rozwiązania w 3 kroku rozejrzę się za gramofonem.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 

Mam jeszcze teoretyczne pytanie o to jak wygląda sprawa Atmosa, rozumiem że to jest raczej mierny efekt jak korzystamy z nakładek ale czy jest to zestaw, który można rozbudować czy raczej nie?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należałoby też w tej przestrzeni uwzględnić cyrkulacje powietrza.

Na upartego kolego możesz wyciąć plecy w szafce na poziomie ampli KD i problem z przestrzenią masz z bańki ;) 

pamiętaj też, że przestrzeń do "oddychania" nie dotyczy tylko tyłu ampli, ale również - a może przede wszystkim jego góry i boków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2018 o 15:18, S4Home napisał:

Czyli podstawkowe. No to Quantum 723, faworyt. Dalej Dali Zensor 3, Indiana Line Tesi 261, Monitor Audio Bronze 2.

Piotrek

Hej zważywszy ze jestem na etapie szukania szafek jeszcze do salonu zacząłem się zastanawiać równolegle czy nie warto by było zainwestować w trochę większe rozwiązanie. Czy myślisz, że warto się zastanawiać czy "większe" kolumny będą grały lepiej niż te Magnaty Quantum 723? Czy różnica jest mocno zauważalna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Większe? Jedne z większych monitorów to KEF R300 lub Monitor Audio Silver 100. Czy masz na myśli większe czyli podłogowe?

Jest szansa że zagrają lepiej, chodź nie zawsze. Będą na pewno droższe.

Piotrek

Myślałem o podłogówkach oczywiście z zachowaniem ceny, czy przy podłogówkach odpada mus posiadania Suba? a coś takiego np? INDIANA LINE NOTA 550X

BL40 MK3

 

 

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vermer napisał:

czy przy podłogówkach odpada mus posiadania Suba?

Vermer , nie. Nie odpada, jeżeli chcesz ciąć koszty , to dlaczego nie pójdziesz w stereo. Lepiej i taniej jest mieć dwie lepsze kolumny i emitujący lepszy dźwięk wzmacniacz niż min. 5 kiepskich kolumn / kino ma sens gdy masz prawidłowo rozmieszczone min. 5 szt. kolumn i sub./ i kiepski sub. z sygnałem z kiepskiego amplitunera . Dotyczy to także filmów.

Dnia ‎2018‎-‎08‎-‎27 o 23:13, vermer napisał:

Pewnie jeżeli zdecyduje się na takie rozwiązania w 3 kroku rozejrzę się za gramofonem.

Podłączenie gramofonu do amp. KD mija się z celem , Pre Phono które jest w nich montowane to po prostu porażka .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...