Skocz do zawartości

Zestaw 3.1 / soundbar


vermer

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

45 minut temu, tomek4446 napisał:

Vermer , nie. Nie odpada, jeżeli chcesz ciąć koszty , to dlaczego nie pójdziesz w stereo. Lepiej i taniej jest mieć dwie lepsze kolumny i emitujący lepszy dźwięk wzmacniacz niż min. 5 kiepskich kolumn / kino ma sens gdy masz prawidłowo rozmieszczone min. 5 szt. kolumn i sub./ i kiepski sub. z sygnałem z kiepskiego amplitunera . Dotyczy to także filmów.

Podłączenie gramofonu do amp. KD mija się z celem , Pre Phono które jest w nich montowane to po prostu porażka .

Z jednej strony marzy mi się fajny efekt przy oglądaniu filmów, a z drugiej podoba mi się rozwiązanie takie jak: C338, Sam przeglądając to co zostało mi zaproponowane przez S4 Team przyszło mi do głowy żeby w jakiś sposób może zredukować tą cenę :)

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, vermer napisał:

Z jednej strony marzy mi się fajny efekt przy oglądaniu filmów, a z drugiej podoba mi się rozwiązanie takie jak: C338

Vermer , sprawa jest prosta , siadamy i zadajemy sobie pytanie :

Czy mam luźne 20k. na set KD / amp+ kolumny + sub/ i mam możliwość zaadaptowania pomieszczenia pod KD / rozmieszczenie kolumn/ ?

Jak odpowiedź brzmi TAK to wchodzę w KD jak NIE to myślę już tylko w kategoriach stereo.

Dużo lepszy efekt jest w filmach przy dobrym stereo niż kiepskim KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vermer napisał:

To u mnie proporcja będzie odwrotna :), ale tak jak wspomniałeś do żadnego rozwiązania nie jestem przekonany wiem tylko, ze nie chciał bym pochopnie wydać tej kasy.

Zdaje sobie sprawę , że nieznane pociąga / KD/ , kino kupiłem 5 lat temu, a potem doszedłem do tego , że muzyki/stereo/ na  tym nie da się słuchać, i musiałem wydać drugie tyle na oddzielny zestaw stereo. I pluje sobie w brodę , bo gdybym przerzucił kasę z kina, to dzisiaj bez problemu grałbym na moim ulubionym Mcintoshu. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dlatego od razu trzeba zostawić miejsce na wzmak. 685 ma pre out. To już świetnie!

Przyszła rozbudowa pod kątem stereo otwarta.

Weź od nas na próbę ten zestaw i sprawdź jak gra u Ciebie.

Piotrek

Hmmm muszę jeszcze zastanowić się nad tymi kolumnami co wybrać i jakie mamy alternatywy do Magnata, ale jest to fajna opcja wypożyczyć sprzęt na kila dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vermer napisał:

Tylko musiał bym rozdzielić na 3 części

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dlatego od razu trzeba zostawić miejsce na wzmak. 685 ma pre out.

Vermer jak już zakup KD stanie się obsesją , na zasadzie " muszę go mieć" to wybrana przez Ciebie Yamaha nie jest zła i jak pisze Piotrek wybór właściwy bo ma PRE OUT, a wiec możliwość podłączenia do wzmacniacza stereo. Też mam Yamahę i jak na 5 lat użytkowania wszystko jest ok. tzn. nic nie wysiadło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomek4446 napisał:

 

Vermer jak już zakup KD stanie się obsesją , na zasadzie " muszę go mieć" to wybrana przez Ciebie Yamaha nie jest zła i jak pisze Piotrek wybór właściwy bo ma PRE OUT, a wiec możliwość podłączenia do wzmacniacza stereo. Też mam Yamahę i jak na 5 lat użytkowania wszystko jest ok. tzn. nic nie wysiadło.

Problem jest taki, że do zakupu podchodzę już od poprzedniego roku więc to nie jest tak, że muszę to mieć. Również nie chciał bym brać np dwóch zestawów ze sklepu i potem jednego odsyłać. 

A czy w ramach podobnego budżetu mógłbym poprosić S4 o jakąś pomoc w wyborze przyzwoitego zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Pewnie że tak. Czy tu czy na pw czy na Facebooku, odpowiem ci ją. Mailem koledzy.

Jako alternatywę dla quantum które mają świetny stosunek cena jakość to polecam kefy q350, ewentualnie fronty małe magnat humidor! Kurde dobre kolumny! Świetnie wykonane i znakomite pod kątem przestrzenności.

Piotrek

Może być tutaj, a o tych Kefa q350 i magnat humidor mówisz pod kontem cały czas KD? czy stereo zestawu.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Q350 i humidor pod kątem stereo. Dobre kolumny do stereo na prawdę. Jak na wielkość humidor zaskakuje i jest świetnie wykonany. 

A jak bym się zdecydował na amplituner stereo + kolumny podłogowe to jaki rozwiązanie mógłbym brać pod uwagę, pytam bo w moim przypadku muszę wcześniej wiedzieć jakie szafki do salonu zamówić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Jak wybierzesz kolumny to doradzimy wzmacniacz lub amplituner. Po psortu do jednych modeli lepiej sprawdza się dany typ, firma. Do innych inny. 

Ok tak też zróbmy to ja zanurzam się w lekturę :D i muszę wpaść jak wybrać między kinem domowym, a stereo nie słuchając go na żywo, brzmi jak coś niemożliwego.

29 minut temu, vermer napisał:

Ok tak też zróbmy to ja zanurzam się w lekturę :D i muszę wpaść jak wybrać między kinem domowym, a stereo nie słuchając go na żywo, brzmi jak coś niemożliwego.

A co np z https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/436-indiana-line-nota-550

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole wysokie klasyczne amplitunery. Mają lepiej rozmieszczone podzespoły w środku. Ale rozumiem osoby wybierające model SLIM. 710 jest jak najbardziej ok.

Aczkolwiek warto by było sprawdzić kwestie zasilania. Jaki jest maksymalny pobór tego urządzenia. Nie rozumiem dlaczego tylko Yamaha w swoich zdjęciach usuwa te informację z grafik zdjęć produktów. Tak jakby się tego wstydziła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 6.09.2018 o 11:57, tomek4446 napisał:

Vermer , nie. Nie odpada, jeżeli chcesz ciąć koszty , to dlaczego nie pójdziesz w stereo. Lepiej i taniej jest mieć dwie lepsze kolumny i emitujący lepszy dźwięk wzmacniacz niż min. 5 kiepskich kolumn / kino ma sens gdy masz prawidłowo rozmieszczone min. 5 szt. kolumn i sub./ i kiepski sub. z sygnałem z kiepskiego amplitunera . Dotyczy to także filmów.

Podłączenie gramofonu do amp. KD mija się z celem , Pre Phono które jest w nich montowane to po prostu porażka .

Zastanawiam się już na wszystkie strony jak tutaj w namniejszym rozmiarze zmieścić jak najwiecej idealne by było stereo i no Magnaty 753, ale nie wiem jak do tego podłączyć cały mój sprzet

PS4 ok podłącze do TV i dalej optycznym do wzmacniacza stereo i tak trzeba wszystko podłączyć? Tzn do TV i dalej optycznym?

Z tymi Magnatami to bardziej chodzi mi o gabaryty bo sam nie wiem czy i gdzie np zmieścić głośnik niskotonowy. ?

Czy może jest sens w wypadku wzmacniacza stereo dokupić odtwarzacz sieciowy?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...