Skocz do zawartości

Zestaw 3.1 / soundbar


vermer

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Naszło mnie jeszcze pytanie, z racji iż z zestawu który zdecydowanie najbardziej przyjemnie mi się słuchało były kolumny
Pylon Sapphire 25 i
NAD 326BEE testowałem je również z amplitunerem Yamaha 685 ale tam były przeciętne brak basu itp. może błędem było to że na odsłuchu skupiłem się na muzyce, a zestaw w większości będzie służył jednak jako nagłośnienie TV i dla tego mam dylemat, czy jesteście w stanie polecić mi jakiś wzmacniacz grający podobnie jak NAD ale do którego mógłbym podłączyć trochę mojego sprzętu:
-raspberry
-2 konsole
- nvidie shield
- tv
Bo nie chce do wszystkiego osobnego DACa podłączać. Chyba że to chybiony pomysł i raczej nie mam wyjścia i powinienem uderzyć w amplituner kina domowego, ale sam nie wiem czy jestem w stanie kupić coś co będzie mi się podobało a grało jak ten NAD budżet chciałbym zachować podobny też 6-7k chyba że warto go rozciągnąć to będę wtedy myślał :-D

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

NAD 326BEE ma specyficzny dobry dzwięk. I ciężko go zastąpić jednym urządzeniem.

Może Magnat MR780?

Albo Atoll IN100 i jednak jeden DAC do którego podłączysz wszystko. Cabridge DAC 100.

Piotrek

Dziękuję za sugestię, ale mam z połączeniem tego mały problem gdyż:

wszystko musiałbym podłączyć pod TV przez HDMI, a potem TV do DACa i tu się robi mały problem gdyż rozwiązanie, które chciałbym uzyskać ma być jak najprostsze w obsłudze, tzn jak najmniej urządzeń które trzeba włączyć tak żeby 2 osoba się też połapałą jak tego ustrojstwa używać :) Jeżeli zdecyduje się na konfiguracje ze wzmacniaczem stereo to muszę wziąć pod uwagę, że za chwilę rozrośnie się o gramofon.  

 

 

Myślałem np nad rozwiązaniem takim jak:
onkyo-tx-8270

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Z 326? Tylko funcyjnoscia wygra. Brzmienie NADa jest lepsze. 

A jakie są inne opcje jeżeli chciałbym podłączyć kilka urządzeń po HDMI? I w rankingu 3 urządzeń:

  • NAD 386
  • yamaha 685 
  • Onkyo 8270

Zdaje sobię sprawę że Nad będzie rozwiązaniem najlepszym, a w przypadku podłączenia tylko 2 kolumn Onkyo czy yamaha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadeszła wiekopomna chwila (ale tylko połowicznie :D) ale wydaje mi się, że znalazłem chociażby tak mi się wydaje kolumny które mi się najbardziej podobały:

  1. FOCAL CHORUS 726
  2. MONITOR AUDIO BRONZE 6

Focali słuchałem w zestawe z Yamahą RX-V685 a Monitor Audio Bronze 6 z onkyo tx-8270. NIe miałem możliwości posłuchania odwrotnie. I tu zaczynam się zastanawiać, a może ktoś branżowy może mi coś podpowiedzieć, które kolumny warto rozwarzyć bardziej bo doszedłem do momentu kiedy nie za bardzo już jestem w stanie wybrac z tych dwóch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie branża będzie tego słuchać w domu.:)

To może inna propozycja. 

Wypożycz i jedne i drugie do siebie. Zaproś znajomych na weekend i razem posłuchajcie. ?

Tak lepiej wybierzesz niż przez porady.

Ja ci wskaże co innego niż koledzy z innej branży. I co będziesz ważył kto dlaczego co poleca? No nie da się tak :)

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...