Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wzmacniacza.


exe000

Recommended Posts

Witam wszystkich,
 jestem nowy na forum i w świecie audio. Chciałem prosić o pomoc/opinie w doborze wzmacniacza. Zamieszczam poglądowy schemat pokoju z aneksem kuchennym który jest głównym salonem. Muzyki słucham siedząc na sofie.
Kolumny których będę używał to podstawkowe Chario Academy II (impedancja 8ohm, zakres mocy 50-100W) które mam "w spadku". Ponoć potrzebują dość mocnego wzmacniacza. Źródłem dzwięku jest gramofon, w przyszłości także komputer przez DAC. Fajnie by było gdyby wzmacniacz oferował wyjście słuchawkowe. Budżet to okolice 5k. Muzyka - jazz, elektronika, muzyka powazna. Nie słucham rock'a. Poprzedni set-up to gramofon - przedwzmacniacz podstawowy (Art DJ pro 2) - Creek 4330 - Kolumny castle (nie pamietam modelu, niesymetryczne z bass reflexem z przodu, ponoc pod kino domowe). Po małym researchu myślę o: 
CA CXA80 (plusy - wbudowany DAC, wyjscie sluchawkowe)
Naim NAIT 5si (plusy - wyjscie sluchawkowe)
Rega Elex-R (plusy - wejscie PHONO, ponoc dobry przedwzmacniacz, minusy - brak wyjscia sluchawkowego)
HEGEL H80 (pdobry wbudowany DAC, brak wyjscia sluchawkowego)

Mieszkam we Wrocławiu, po wstepnej selekcji moze dałoby się za kaucją odsłuchać niektóre modele. Proszę o opinie, może jakieś inne propozycje powinienem wziąć pod uwagę.

Pozdrawiam! 

 

Salon.jpg

Edytowano przez exe000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Yamahe moglbym pewnie odsluchac w domu, problem w tym ze 5k to juz odrobine nagiety budzet, ale pewnie warto posluchac. Hegel wpadl mi w oko bo przeczytalem same dobre recenzje i sa dostepne uzywane egzemplaze w cenie okolo 3,5k. CA CX80 tez pewnie uda mi sie odsluchac u siebie. Jesli chodzi o te kolumny to jak moznaby je scharakteryzowac, czego szukac by osiagnac synergie? Tak sie zlozylo ze bede mogl ich uzywac ale prawie nic o nich nie wiem. Osobiscie w muzyce lubie naturalna barwe, przestrzen, mozliwosc sledzenia poszczegolnych instrumentow. Ciezko dla laika okreslic to doklanie. W poprzedniej konfiguracji mialem wrazenie dobrej sceny i przestrzennosci, jednak przy bardziej dynamicznych utworach i wiekszej ilosci instumentow wszysko sie troche zlewalo. Druga sprawa to mala iloc basu, nie szukam specjalnie dociazonego brzmiania ale mam wrazenie ze poprzednie kolumny i wzmacniacz mialy go za malo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po dłuższej przerwie. Chciałem się podzielić swoimi przykrymi doświadczeniami, które narazie zatrzymały cały proces. Otóż po odłuchaniu kilku wzmacniaczy, jednym z polecanych mi był Atoll IN200SE. Znalazłem w internecie, że jest w sklepie Fusic we Wrocławiu. Umówiłem się na wypożycznie za kaucją. Po oddaniu nie otrzymałem kaucji z powrotem. Kilkakrotnie byłem okłamywany, że kaucją przyjdzie do końca tygodnia. Później o jakichś błędach w przelewie.. Konsultowałem się ze zaznajomionym prawnikiem i przez kancelarię wysłane zostało przedsądowe wezwanie do zapłaty. Zignorowane. W sklepie zjawiłem się jeszcze osobiście, i dowiedziałem się, że nie ma pieniędzy na zwrot mojej kaucji... Zwrot w sprzęcie, który zaproponowałem jako ostateczność, także jest niemożliwy ponoć ze względu na zajęcia komornicze. Aktualnie sprawa trafia do sądu, chcę także otworzyć sprawę karną, nie tylko cywilną, gdyż jestem przekonany o celowym oszustwie/kradzieży. Jeśli bowiem w trakcie są zajęcia komornicze to chyba nie wypożycza się "nieswojego?" wzmacniacza.. Ostrzegam gorąco wszystkich przed tym oszustem! Jeśli na forum są osoby które również zostały oszukane proszę o kontakt. Może mają jakieś porady, lub można połączyć siły w walce o własne pieniądze. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument mam, z podpisem i pieczątką, że sprzęt wypożyczyłem i po tygodniu oddałem. Mam także pełną wymianę mailową (pod koniec której to już tylko ja wysyłam wiadomości). Podczas ostatniej wizyty zjawiłem się też ze świadkiem. Nic poza drogą sądową mi raczej nie pozostało. Mam wrażenie (patrząc po opiniach w sieci, których nie sprawdziłem), że jest więcej osób które zostały okradzione i było to działanie z premedytacją, wtedy łatwiej o większą sprawe karną. Taka sprawa wywiera napewno większy nacisk bo kara jest dotkliwa. 

Edytowano przez exe000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz a u nas bez problemu. Nawet nie bierzemy za wypożyczenie złotówki.

Nie wiem jak jest z tym sklepem, ale proces upadania trwa dość długo. Znam to z doświadczenia. Jak już się zaczyna się dziać to już pociągnie za sobą. 

Sprawa będzie ci się ciągłą długo. Zaproponuj im mega rabat i weź po prostu w rozliczeniu jakiś sprzęt. Całkiem prawdopodobne że wyjdziesz na tym lepiej. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...