Skocz do zawartości

Stereo do salonu.


Tomasz Bajerlajn

Recommended Posts

Witam wszystkich , na początku chce nadmienić że im więcej czytam o audio tym więcej odkrywam jak złożony temat to jest więc zamiast to zgłębić samemu porostu spytam Was.

Chcę w salonie postawić dwie kolumny podłogowe i podłączyć je do wzmacniacza/ amplitunera. Na zestaw mam 3 max 4 tyś.

Potrzebuję czystego i wyraźnego dźwięku podczas oglądania filmów aby bez problemu rozumieć co aktorzy  mówią, zarazem pełnego zakresu dźwięku z dobrym dołem oraz górą podczas słuchania muzyki. Uprzedzając pytanie powiem że słucham muzykę wszelką prócz discopolo.

Komputer jest źródłem multimediów, poprzez wifi łączy się z android tv które przekazuje obraz do projektora a dźwięk poprzez Bluetooth do ... no właśnie do czego?

Sama muzyka często jest ze spotify więc przesyłana bezpośrednio z telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś wielkość pomieszczenia. Biorąc pod uwagę dużą uniwersalność zestawu, spojrzałbym na amplituner Pioneer SX-N30AE bądź Onkyo TX-8250. To dwa urządzenia, które maja wbudowane praktycznie wszystkie nowoczesne systemy streamingu czyli Google Chromecast i DTS Play:Fi. Jest jeszcze trochę droższy Onkyo TX-8270, który dodatkowo ma złącza HDMI.

Co do kolumn, to warto na pewno spojrzeć na Monitor Audio MR6. To równe, pełne, dynamiczne i plastyczne granie. Jeśli pomieszczenie ma mniej niż 22-24m2 i lubisz raczej spokojniejszy, cieplejszy dźwięk, spójrz na Indiana Line Nota 550X. Jeśli natomiast lubisz mocny, szybki, bardzo energiczny dźwięk z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, świetnie sprawdzą się Klipsch R-28F (ale to do pomieszczenia powyżej 25m2).

Jest wiele propozycji, powyżej to tylko kilka moim zdaniem ciekawych. Zapraszam na odsłuchy i kontakt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybką i wyczerpująca odpowiedź. Wiem że nie podałem wszystkich informacji ale bardziej chciałem rozpocząć dyskusję niż pisać elaboraty.

Pokój jest około 5m x 6m, z projektorem po przeciwnej stronie co głośniki i za wszelką cenę chcę uniknąć łączenia ich kablami. To projektor mam z Chromecast więc amplituner wystarczy że będzie miał Bluetooth.

Spotkałem się już wcześniej z opinią że nie można mieć obu rzeczy, tzn kino domowe i stereo. Cóż moim głównym celem jest dobre doświadczenie podczas filmu ale nie potrzebuje mieć dźwięku ze wszystkich stron, wolę kupić lepszej jakości prosty zestaw stereo gdzie producent nie roztrwonił budżetu na części i funkcje z których nie skorzystam. Mam jednak parę wątpliwości co do jakości dźwięku przesłanego bezkablowo.

Jeśli mam się określić co do muzyki to raczej spokojne brzmienia z muzyką instrumentalną , wokal oraz muzyka elektroniczna wolniejsza i o niskiej tonacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...