Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw Stereo - kolejna prożba o pomoc :)


lukasjus

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 To mój pierwszy post od dłuższego czasu. Jak wielu użytkowników założyłem konto zeby poradzić się Was przy wyborze pierwszego zestawu stereo. Mam nadzieje, że moderatorzy przychylnym okiem spojrzą na kolejnego laika szukającego informacji.

Do sedna - szukam zestawu stereo do mieszkania -

pokój 30m[2]

cena - do 3500 zł

zastosowanie - płyty CD, Radio, ale także Spotify (ma chwile obecną nie mam muzyki w formacie Flac lub innych poważniejszych)

muzyka - Rock, metal, jazz i blues jak mnie najdzie :)

Rekonesans - czytam, czytam i nadal jestem w kropce. Juz wiem ze wzmacniacz za 2000 zagra tak jak amplituner za 4000 a mi jeszcze do tego marzy się CD...Chcialbym połączyć funkcjonalność i w miarę dobry dzwięk (na chwile obecną słucham muzyki z Logitech'ow 2.1 za 130 zł - pewnie tylko możecie sobie wyobrazić jak to dudni ;)

Pytania - co radzicie? Iść w strone kompletowania porządnego zestawu - zaczynając od wzmacniacza (np Yamaha AS-501 + do tego głośniki i np NP-303 a potem dokupic CD)? A może zaryzykować amplituner Yamahay R-N602 + do tego jakies lepsze glośniki niż w zestawie z wzmacniaczem? A może na 30 m wystarczy  YAMAHA PIANOCRAFT N670 + 686 S (nie słucham głośno muzyki? Nie upieram sie przy Yamasze - ale mam dobre wspomnienia (PianoCraft w rodzinnym domu - starsza generacja)

No i finalnie cos co mocno mnie kusi, ale nie mogę znaleść recenzji w polskim necie: Teufel Kombo 62 - coś , ktoś? Warto za taką kasę? Ma nawet CD - ale może, jak coś jest do wszystkiego to jest do.... :)

https://www.teufelaudio.pl/stereo/kombo-62-p16085.html

Wszelkie opinie mile widziane.

Pozdrawiam

Łukasz

 

Edytowano przez lukasjus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30m2 na pewno nie mały zestaw Piano Craft. Nie słuchałem systemu Teufel, nie wiem, czego można po tym systemie oczekiwać. 

Moja propozycja to na początek dobry amplituner sieciowy i kolumny, ewentualnie w przyszłości dokupisz sobie odtwarzacz cd. Spójrz na amplituner Yamaha R-N602 oraz dwa bliźniacze urządzenia Onkyo TX-8250 oraz Pioneer SX-N30AE. Yamaha jest bardziej rockowa, szybka, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Onkyo i Pioneer to trochę spokojniejszy, bardziej dokładny, spójny dźwięk.

Kwestia kolumn - na pewno świetnie sprawdzi się polska konstrukcja Pylon Audio Pearl 27. Spójrz także na Monitor Audio MR6, które teraz mamy w świetnej ofercie cenowej, Magnat Shadow 209 oraz minimalnie ponad budżet w pakiecie z amplitunerem Klipsch R-28F (ale to tylko z Onkyo i Pioneer).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie,

Jeśli twierdzicie, że Yamaha R-N602 w miare zagra to chyba się na nią zdecyduje. Teraz kwestia kolumn - zastanawiam się nad tym czy mam odpowiednie miejsce na stojące.

Pokój co prawda duży ale nieregularny i stól troche by te głośniki zaslaniał (remont i zmiana aranżacji dopiero za kilka lat). Co moge wybrać z kolum podstawkowych żeby zagrało z niewiele mniejszą mocą? A może SUB do tego? Czy raczej na taki pokój to stojące i tyle?

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lukasjus napisał:

 

Jeśli twierdzicie, że Yamaha R-N602 w miare zagra to chyba się na nią zdecyduje. Teraz kwestia kolumn - zastanawiam się nad tym czy mam odpowiednie miejsce na stojące.

Pamiętaj że własny odsłuch to podstawa i dystans do tego co słyszysz. To twoje pieniądze i powinieneś je szanować. Nie kupuj w ciemno bo ktoś ci doradził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Moim zdaniem także Pianocraft nie ma szans na takim pomieszczeniu.

Tutaj aż prosi się o klasyczny amplituner lub wzmak. I także zgadzam się z tym że AS 501 + NP303 nie zagra współmiernie lepiej co do kosztów względem wszystko mającej RN602.

I polecam albo RN602 z Magnat Shadow 207 albo Onkyo 8250 z Tannoy 7.4. To połączenie jest mniej basowe a bardziej melodyjne.

 

Podjedź do nas to sprawdzisz więcej konfiguracji i damy Ci możliwość wypożyczenia sprzetu do domu.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...