Skocz do zawartości

Kolumny stereo - prośba o pomoc w doborze


manikevicious

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Jestem nowym użytkownikiem forum. Chciałbym prosić o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników w doborze kolumn podłogowych do sprzętu jaki posiadam.


1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

1500 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Preferuję nowy ale może też być używany. Preferowany kolor biały (w najgorszym wypadku czarny - ostateczność) - chciałbym prosić o powstrzymanie się od złośliwych komentarzy - w życiu rodzinnym musimy iść na kompromisy:)

3) Jaki sprzęt już jest

Amplituner Onkyo TX-NR626 - kupiłem go w okazyjnej cenie, zależało mi na funkcjach sieciowych. Korzystam ze Spotify oraz słucham FLAC z dysku sieciowego. W niedalekiej przyszłości planuję zakup odtwarzacza CD Onkyo C-7030

4) Jaka jest powierzchnia pokoju?

20m2


5) Jakiej muzyki słuchamy

Podam może wykonawców. Bardzo lubię Dire Straits, Budgie, Led Zeppelin, Deep Purple. Czasami lubię przyłożyć Slayerem, Kreatorem i ogólnie ciężką muzyką. Są też dni, w których rządzi Dave Brubeck :)

6) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Będę rozbudowywał zestaw. W przyszłości na pewno zamienię amp na wzmacniacz stereo i w miarę bogacenia się (oby) kolumny z wyższej półki cenowej.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Myślałem nad kolumnami Pylon Audio. Tam jest bass reflex z tyłu. Nie wspomniałem o tym ale w moim przypadku tylko bass reflex z przodu lub bez bass reflex.

Chodzi o to, że kolumny nie mogłyby być za bardzo odsunięte od ściany. Chyba min 50 cm powinno być?

 

A co sądzicie o polskiej firmie Stx? mają niedrogie zestawy stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manikevicious

Używane kolumny wcale nie są taką podejrzaną sprawą ;), większość ludzi która pierwotnie wydała spora kasę, szanuje sprzęt (kolumny używane za 1500 zł kosztowały pomiędzy 2500 a 4000 zł jako nowe- małolaty rąbiące bez opamiętania raczej takich nie kupują ;)  )

Możesz przejrzeć ofertę sprzedawcy "pumpurek" z myślenic. Pojawia się także tutaj na forum.

Porozmawiaj z drugą połową, myślę że da sie wynegocjować np. bardzo jasną okleinę i wtedy byłoby już łatwiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony raz słyszałem cena niezła wyglądają jak na mój gust zacnie, ale brzmienie jest takie jaka cena czyli ujdzie, chociaż to też kwesita gustu i punktu widzenia.... wolałbym dołożyć i kupić w miare sprawdzone używki, albo dołożyć, ale nie wiem czy drugie tyle nie obciązy Twojego budzętu za bardzo...

dla przykładu kiedyś widziałem kolumny na allegro np takie tylko nie wiem czy to dokładnie  ten model który mają rodzice https://allegro.pl/iq-mini-lady-s-110-kolumny-stereo-super-stan-i7485776070.html kupili go kilkanaście lat temu jak na topie były wzmacniacze technicsa, widzę że w historii allegro były nawet po 200-300zeta, a szczerze mówiąc to spokojnie brzmieniem mógłyby konkurować ze sklepowymi za 2- 2,5k tak mi się coś zdaje, jak bym nie miał zbytnio kasy i blisko do sprzedającego żeby obadać to sam może bym je kupił, jeszcze dzisiaj pamiętam  jak brat robił imprezę to słychać było na drugim końcu osiedla, porządny sprzęt, ale (chyba niemiecka) firma niestety nie istnieje upadła

osobiście - jako centuś- jestem przeciwnikiem wydawania wielkich kwot na nowy sprzęt audio, ale 1500 trochę mało, dołóz trochę i negocjuj cenę tak z15 % albo idź w używki ;)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...