Skocz do zawartości

Alternatywa dla NADa C356


JanŻak

Recommended Posts

10 minut temu, slaw0001 napisał:

Jakby to skwitował Pawlak

"A taki łady był..... angielski"  ;)

a nie amerykański ? :D 

Btw w sumie lipnie iż następuje taki wykup przez 1 firmę , ale tak też jest w wielu innych tematach ... Z jednej strony możliwość korzystania z doświadczeń (wymiana) , ale z drugiej wtedy wszystko może być takie samo , tylko opakowanie inne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dziękujemy za wyjaśnienie, ......memory 5, i wszystko jasne.......

Dokąd to wszystko zmierza??????

Do zysków. 

5 godzin temu, Kraft napisał:

W AKG Samsung zwolnił inżynierów, więc nie byłbym taki pewien, że w Arcamie postąpił inaczej. 

.... Przemilcze to. Nie wiem. AKG na razie do nikąd nie zmierza na razie. Nawiązując do wypowiedzi wyżej. 

4 godziny temu, slaw0001 napisał:

Jakby to skwitował Pawlak

"A taki łady był..... angielski"  ;)

Wzmacniacz a49 był nawet amerykański :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

Do zysków. 

.... Przemilcze to. Nie wiem. AKG na razie do nikąd nie zmierza na razie. Nawiązując do wypowiedzi wyżej. 

Wzmacniacz a49 był nawet amerykański :P

Czyli wiedział Chłop co mówi :D

Wracając do tematu głównego to natknąłem sie na recenzje ( http://www.theabsolutesound.com/articles/nad-c-368-hybrid-digital-dacamplifier/?page=3) w której autor zrównuje Yamahę A-S801 z NADem 368 dajac przewge NADow jeżeli chodzi o elastyczność rozbudowy i funkcjonalność. Co o tym sądzicie? Obiegowa opinia mówi, że 801 to to samo co 701 a ten słuchałem i mnie nie powalił. Użytkuje ktoś może A-S801? Brzmi rzeczywiście "słodkawo"? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wracam do punktu wyjścia. Przez weekend miałem NAD-a C368 w domu i.... z bólem serca to nie było to Wow co przy C356. Szczególnie w klasycznych kawałkach rokowych troche zamólał. Dzwięk był jakiś mniej przejrzysty, mniej szczegółowy. Brakowało tez trochę basu, ale ogólnie to dobry wzmak.

W związku z tym runęła cała koncepcaj all in One, czyli NAD + BluOs.

No i teraz od początku trzeba składac klocki. Co sądzicie o takim zestawie: NAD c356 + DAC - Pro-Ject Pre Box S2 Digital i streamer Yamaha WXC-50? Parametry DAC-a wygladają zachęcajaco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slaw0001 napisał:

No i wracam do punktu wyjścia. Przez weekend miałem NAD-a C368 w domu i.... z bólem serca to nie było to Wow co przy C356. Szczególnie w klasycznych kawałkach rokowych troche zamólał. Dzwięk był jakiś mniej przejrzysty, mniej szczegółowy. Brakowało tez trochę basu, ale ogólnie to dobry wzmak.

W związku z tym runęła cała koncepcaj all in One, czyli NAD + BluOs.

A czy do NAD 356 nie można zamontować karty BluOS? Wydaje mi się, że kiedyś była taka możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, S4Home napisał:

No i jednak. Jesteś zwolennikiem starego NADa jak ja :)

Moim zdaniem to dobra opcja. Tyle że ta Yamaha ma wyjście analogowe. To po co Ci DAC?

Tu masz 3k razem. To nie wiem czy nie lepiej kupić Cambridge CXN albo Pioneera N50AE zamiast tych dwóch klocków.

Piotrek

 

No jest kilka ograniczeń. 

1. potrzebuje 2 a optymalnie 3 wejścia digital i dlatego dac+wxc

2. kasa cambridge/pionek + Nad nijak nie mieszczą się w budżecie

3. Miejce: dac i wxc-50 łatwiej poustawiać

Ale chciałbym podrążyc temat tego DACa - Pro-Ject Pre Box S2 Digital

Wg. dokumentacji ma on dwa! układy ESS 9038, gdzie np. Oppo Sonica 3x droższa ma tylko jeden. Dodatlowo dekoduje MQA i DSD po USB-B.

Jak to mozliwe? Wie ktoś jak to gra?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze nie pamiętam

Ale na pewno nie w takiej formie jak jest teraz.

Wiem że może mieć daca, przedwzmacniacz gramofonowy. O sieci nie pamiętam. Ale nawet jeśli to raczej wsparcie jest wyłączone. A kupowanie nieaktualnego stremera no sam rozumiesz.

Ale good point.

Piotrek

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

No jest kilka ograniczeń. 

1. potrzebuje 2 a optymalnie 3 wejścia digital i dlatego dac+wxc

2. kasa cambridge/pionek + Nad nijak nie mieszczą się w budżecie

3. Miejce: dac i wxc-50 łatwiej poustawiać

Ale chciałbym podrążyc temat tego DACa - Pro-Ject Pre Box S2 Digital

Wg. dokumentacji ma on dwa! układy ESS 9038, gdzie np. Oppo Sonica 3x droższa ma tylko jeden. Dodatlowo dekoduje MQA i DSD po USB-B.

Jak to mozliwe? Wie ktoś jak to gra?

 

Bo pro ject zawsze stawiał na optymalne rozwiązania cena/jakość. Dlatego ich gramofony są takie top. 

Cxn ma 3 wejścia. 

Napisz do nas to eyceniny i jedno i drugie rozwiązanie i sam zdecydujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. "Osiołkowi w żłobie dano".

W jednym Pioneer N-50AE a w drugim Oppo Sonic. Praktycznie moge mieć je w tej samej cenie.

Pomijając decyzje Oppo o zaprzestaniu produkcji i biorac pod uwage tylko dzwięki i funcjonalność, jakie byłyby Wasze wybory?

Z góry dzięki wypowiedź!

Nie dopisałem, że ostatecznie to bedzie podpiete do NADa 356 i kolumn SA Saxo 40.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak też zrobiłem. Troche czytałem o problemach z obsługą Oppo, "także tego" i bedzie Pionek.

Pytanie techniczne, trochę amatorskie, ale trudno...

Yamahę wxc-50 można podłączyć jak amp i jako pre amp. Jest to też do zrobienia z tym Pionkiem? 

A jeżeli tak to co na tym możemy zyskać?

Jak zykle z góry dziękuje za wypowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników C356bee. Niezwykle irutuje mnie zmiana poziomu głośności za pomoca pilota. Skok jest jak dla mnie zbyt duży i cięzko ustawic odpowiednia głośnośc nie fatygując się do wzmak i nie ustawiając tego ręcznie. 

Czy jest jakis sposób modyfikacji odpowiedzi silnika potencjometra głośności na sygnał z pilota? 

Z góry dziękuje za wypowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...