Skocz do zawartości

Alternatywa dla NADa C356


JanŻak

Recommended Posts

Witam,

Jak w innym poście wspominałem całkiem spodobał mi się dzwięk jaki wydał z siebie wypożyczony NAD C356 w połaczeniu z kolumnami SA Saxo 40. No, ale ma też istotne wady. Brak DACa (musi być) co ogranicza jego "atrakcyjność" cenową no i ....wyglada mało zacnie ( :D choć to mniej istotne).

W związku z tym pytanie o inne podobnie grajace wzmaki, które mają wbudowanego DACa. Czy Advance Acoustic X-i75 mógłby zabrzmiec podobnie? Nowy Arcam SA10?

Z góru dzięki za sugestie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ani Arcam ani AA nie zagra jak NAD 356. Jedyne co jest zblizone do dzwieku tego wzmacniacza to AMC 100,  ale on tez nie ma dac'a o ile mi wiadomo.

Druga sprawa, nie rozumiem czemu tak Ci zalezy na tym Dacu wbudowanym w wzmacniacz. Przeciez jakosc muzyczna tych dac'ow w budzetowych konstrukcjach jest bardzo mizerna.

Jak podoba Ci sie brzmienie tego Nad'a to go po prostu kup a dac'a zakupisz zewnetrznego, jakas uzywke do 500 zl ktory bedzie znacznie lepszym rozwiazaniem niz ten co jest wbudowany do wzmacniacza. 

Ograniczasz sobie tylko przez to wybor wzmacniaczy. Zeby to jeszcze bylo tego warte ... Ale nie jest.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą, w takim budżecie nie kupisz wzmacniacza, który zagra tak jak NAD. Znacznie lepszą opcją jest zastosowanie zewnetrznego przetwornika lub streamera. Opcją budżetową jest Yamaha WXAD-10, natomiast lepszą Pioneer N-30AE. Przy zakupie w pakiecie z C356 BEE niewiele przekroczysz budżet, a będziesz miał bardzo dobry system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo chciałem abyście nie mieli racji w kontekście Arcama SA10. Wczoraj miałem go w domu i bardzo się niestety zawiodłem. Nie było WoW, nie było odkrywania płyt na nowo, bardzo przeciętne granie. Całkiem dobra stereofonia, bass też całkiem dobry, ale wokale tak wycofane, że momentami nie mogłe usłyszec poszczególnych wyrazów. Wielka szkoda, bo bardzo na niego liczyłem. Nieźle się prezentuje no i dostałem niezłą cenę, ale cóż.... na horyzoncie pozostał już chyba tylko NAD.

A jakie są Wasze opinie o NAD C368 w szczególności w porównaniu do NAD a C356? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój test jaki robiłem swego czasu, tu dodam że głośniki to Bowers 685S2 i dlatego w jednym miejscu pisze ze jest za jasno, Moją inna propozycją zastąpienia 356, którego nie testowałem to Rotel-A14, potrafi grac, przetestowany również w domu.

Napisano 29.08.2017 - 15:47

Nad 368
Hybryda na testach. Po analogu, poziom podstawowy - taki do kawy.
Po trzech płytkach to Za dużo wysokich. Środek bez wyrazu. Od czasu do czasu odzywa się niski pomruk basu. Przestrzennie ok. Podkręce trochę tak do 0 na wyświetlaczu, cd Depeche Mode ,Spirit, ---hmmm, mocna podstawa bez wspomagania suboowera,  głos Deva fajny jest na pierwszym planie, środek się ożywił i zaczyna przejmować inicjatywę, tylko tak jak jest teraz - o plotkach przy kawie to zapomnijcie,  no i góra - przy tym poziomie głośności nie narzuca się, jest dopełnieniem głosu Gahan'a. Lewy monitor lekko źęzi, myślę że mógł nie strzymac 375. Tym będę przejmował się później.  Wróciłem do poziomu -30 (cokolwiek to znaczy) i J.M. Jarre, pierwszy kawałek. ........niby wszystko ok, ale nie ma tu emocji, wszystko tak troszkę stlumione - tylko suche fakty i tyle. Pierwszy raz słyszę tak grana muzę. Trochę to dziwne brzmienie. Zmiana gatunku. Tracy Chapman - bo ja wiem, przy tym poziomie głośności dźwięk określił bym jako suchy, mechaniczny. .?.... narzuca mi się pewne skojarzeniejak, jak byłem dawno temu odwiedzić Oświęcim,  wiadomo gdzie -- był gwar ludzi, szum wiatru ale brakowało czegoś?? Brakowało  ptactwa . Drobny szczegół a jak ważny. Teraz mam takie odczucie.
Przerzuciłem trochę płyt i ogólnie przy -30,  dźwięk trochę matowy, fortepian w nagraniach Enya taki jakiś suchy innym razem pogłos perkusji grupy Dire Straits prawidłowy by po chwili być znów bez wyrazu. Dziwny ten wzmacniak. Tak myślę że gdybym miał gości to nikt nie zwrócił by uwagi na muzę ktora gra ze sprzętu za 6-7 tyś. Czas podkręcić
Muza nabrała wigoru. Pink Floyd - perkusja, gitara, efekty, nagłe skoki dynamiki oddane    znacznie, znacznie  lepiej. Lewy głośnik znów źęzi. Wychodzi na to że przy cichym słuchaniu gdy nie ma potrzeby wymusić więcej mocy z transformatora to dźwięk jest bez wyrazu, suchy, ale jak zmienimy  nastawy potencjometru obraz muzyczny się ożywia, co nie zmienia faktu- nadal brakuje mi ptaków. 

Użytkownik Bogusław_59825 edytował ten post 29.08.2017 - 15:53

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Dzieki,

Kurcze jakbyś siedział ze mna wczoraj, ale słuchajac Arcama S10. O.o Też niby wszystko OK, ale jednak czegoś brak. I teraz WIEM! Brakowało "ptactwa"!!!

Literat? :10_wink:

hehe. dobre. 

przy okazji - znalazłeś w końcu wzmacniacz dla Siebie?

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tu akurat widzę zły wpływ Samsunga. Mam nadzieję że się mylę. Ale na razie tak to wygląda. 

Piotrze, też nie kumam, co kaman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

przy okazji - znalazłeś w końcu wzmacniacz dla Siebie?

No tak myślałem, ale Twoja recenzja trochę ostudziłą mój entuzjazm. Generalnie ze słuchanych w domu najlepiej wypadł niestety NAD C356 (kolumny SA Saxo 40). "Niestety" bo niezby urodziwy (no, ale idzie przywyknąć), ale przede wszystkim bo "golas", a ja potrzebuję wejść digit i jakiegoś streamera. Żeby to zebrać do kupy to czasu i pieniedzy trzeba, a taki NAD C368 jak mu BluOs dodać to ma wszystko co do szcześcia potrzeba. No, coż... Znów odsłuch w domu trzeba organizować, a "WAŻ" faktor ostatnio mocno ostanio spadł :10_wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

No tak myślałem, ale Twoja recenzja trochę ostudziłą mój entuzjazm. Generalnie ze słuchanych w domu najlepiej wypadł niestety NAD C356 (kolumny SA Saxo 40). "Niestety" bo niezby urodziwy (no, ale idzie przywyknąć), ale przede wszystkim bo "golas", a ja potrzebuję wejść digit i jakiegoś streamera. Żeby to zebrać do kupy to czasu i pieniedzy trzeba, a taki NAD C368 jak mu BluOs dodać to ma wszystko co do szcześcia potrzeba. No, coż... Znów odsłuch w domu trzeba organizować, a "WAŻ" faktor ostatnio mocno ostanio spadł :10_wink:

Spróbuj Rotel A14, ma dobrego daca.

....

Napisano 31.08.2017 - 11:03

Rotel A 14.
To dobry sprzęt.  Brzmieniowo podobny do NAD 375. Brakuje wypełnienia środka w dolnym zakresie. To wina Bowersów. DAC - Analog z CD to, nie wielkie różnice,  cyfrowo bardziej sterylne, chłodniej ale lepsza przestrzeń i pozycjonowanie instrumentów. Potrafi grać głośno i czysto prawie do końca siły głosu i tak nikt nie słucha na maxa bo nie o to chodzi.

 

nie testowałem go długo bo już był plan w głowie na 375 i grałem z Bowersami 685S2, to trudny głośnik, przez nadgorliwą kopułkę aluminiowa, wszystko przeniesione o oktawę w góre, może na Twoich głosnikach będzie git? nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, slaw0001 napisał:

sorry, pewnie za krótko jestem na forum, ale nie łapię tego "wpływu Samsunga"...

 

16 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hehe. dobre. 

przy okazji - znalazłeś w końcu wzmacniacz dla Siebie?

Piotrze, też nie kumam, co kaman.

 

16 godzin temu, MobyDick napisał:

Może trafiło to z innego tematu :) 

Arcam jakiś czas temu został wykupiony przez koncern Harman Kardon. Natomiast jakieś pół roku później koncern Harman Kardon został przejęty przez Samsunga. 

Więc teraz te wszystkie marki: Harman, JBL, Infiniti, AKG, arcam są pod Samsungiem.

O ile stawiam że inżynierowie pozostali. O tyle kwestie wyglądu czy funkcjonalność może, a raczej jest ustalana z odpowiednim działem u Koreańczyków. Co jak co ale w tym są mistrzami.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...