Skocz do zawartości

Kolumny do Cyrus One


Andrzej Wierus

Recommended Posts

  • 6 months later...
14 godzin temu, meHIFI napisał:

@S4Home A łączyliście Cyrus'a z Excite X34/38 może? Takiej konfiguracji nie słuchałem (KEF R5 i podobne Triangle dawał bardzo radę)

Nie jestem fanem triangle. Ale rozumiem osoby które je lubią 

Cyrus z większymi exite gra bardzo dobrze. Nie brakuje mu dynamiki , zejścia i świetnej średnicy. Granie dźwięczne. Aczkolwiek scena nie jest wybitnie szeroka.

Faktycznie z audio physic scena jest znacznie szersza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Faktycznie z audio physic scena jest znacznie szersza.

Dzięki Piotr. Np z AP Classic 8?

2 godziny temu, S4Home napisał:

Cyrus z większymi exite gra bardzo dobrze. Nie brakuje mu dynamiki , zejścia i świetnej średnicy. Granie dźwięczne. Aczkolwiek scena nie jest wybitnie szeroka.

Może dlatego, że X38 są za duże jednak? Może z x34  będzie lepiej czy to sama charakterystyka Excite'ów jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, degsterr napisał:

Moja propozycja to bardzo bezpośrednie oddanie dźwięku i bardzo dobra przestrzeń / stereofonia - Audio Physic Classic. W jazzie sprawdzą się znakomicie, będziesz "wiedzieć" w jakim miejscu artysta stoi na scenie, jednym słowem "żywy dźwięk" ale musisz sprawdzić czy nie będzie Cię on męczyć. Cyrus dobrze kontroluje dolne rejestry, więc dźwięk kontabasu jest nad wyraz dobry - przy The Cinematic Orchestra był "mjodek", a nawet "mjut" ;) Cyrus jest energiczny i wg mnie "dekagramy" podbarwia, ale tak na plus i nie każdy to wychwyci.
Ja słucham min. Nu jazz'u / downtempo i na odsłuchach właśnie z Cyrusem One kolumny AP zagrały bdb.
Sprawdził bym również Pylon Audio Diamond - w mojej ocenie gorzej od AP, ale bardzo bardzo poprawnie w muzyce z tzw. "żywymi instrumentami".

 

Słuchałem AP Classic 8 z Cyrusem One i było ok. Natomiast z Cyrusem 6 było lepiej 😜

Edytowano przez jaknb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, S4Home napisał:

różnica będzie na jakości basu

Dzięki Piotr! Czyli x38 da więce/LEPIEJ z basem ale Cyrus One pociagnie bez problemu obydwa. OK.

Przyznam że chce trochę poeksperymentować czyli kupić dobre docelowe głośniki na dłuższy czas a wzmacniacz i reszte powoli testować, sprawdzać swoje preferencje dłużej niż na odłsuchać które już mnie trochę zmeczyły czytaj mętlik w głowie :) (a Cyrus One jak by zmiany były użyć w pracowni lub w sypialni więc nie tracę nic - wiem jak gra, może nie mega ale baaardzo fajnie)

A wychodzi, że Cyrus 6 (Moc wyjściowa: 57W (6 ohm)) pociągnie obydwa Excite'y oraz AP Classic 8 to mam w czym wybierać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odświeżę trochę temat. Chciałbym wymienić moje Dali Zensor 7 na coś lepszego, co lepiej zgra się z Cyrusem One HD.

Co mi aktualnie przeszkadza?

Zensory w połączniu z Cyrusem grają ostro górą. Słucham metalu, starego rocka, trochę elektroniki – są to często nagrania niskiej jakości i przyznam szczerze, że w takim połączniu nie da się tego słuchać. To połącznie gra to za jasno, zbyt szczegółowo.

Czego oczekuję?

Szukam kolumn, które zagrają te gatunki muzyki jak najlepiej. Potrzebuję mocnej podstawy basowej, która jest wymaga przy takich gatunkach, koniecznie bez ostrej góry. Zależy mi na ciepłym brzmieniu, bez analityczności. Reasumując, poszukuję kolumn, których będą chciał słuchać  i słuchać bez końca…, a dźwięk nie będzie mnie męczył. Pomieszczenie to salon około 36 m² z wysoki sufitem (ponad 3 m).

W grę wchodzą kolumny nowe i używane. Proszę o wskazanie kierunku w którym powinienem pójśćJ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Pylon Audio Diamond 25 lub 28. Idealne do gatunków muzycznych, których słuchasz i Twojego opisu. Szczególnie Diamond 25, ale nie wiem, czy wystarczą na 36 m2. Najlepszym ekspertem, jeżeli chodzi o te kolumny jest kolega @Kraft. Nie wiem też jak te kolumny zgrywają się z tytułowym wzmacniaczem.

 

Edytowano przez Wojtek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cass napisał:

Zensory w połączniu z Cyrusem grają ostro górą. Słucham metalu, starego rocka, trochę elektroniki – są to często nagrania niskiej jakości i przyznam szczerze, że w takim połączniu nie da się tego słuchać. To połącznie gra to za jasno, zbyt szczegółowo.

Fyne 501 lub 502 zagrają mega głęboko średnicą bez ostrej góry z potężnym basem bądź Audio Physic Classic 8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam AP Classic 8, ale nie z Cyrus One do którego są najczęściej polecane. Świetne kolumny z których mogę słuchać muzyki wiele godzin bez zmęczenia. Są bardziej szczegółowe na górze niż Diamondy, ale na pewno nie męczące. Podsunąłem pomysł z Diamondami, bo mają trochę "koca" na górze i potrafią podkoloryzować gorzej zrealizowane nagrania. Ale najważniejszy jest osobisty odsłuch i przemyślany wybór.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaś i One HD i AP Classic 8. Moim zdaniem @Cass warto takiego połączenia posłuchać. Masz tu świetnie kontrolowany, nisko schodzący bas, wyraźną średnicę i przyjemną, nieostrą górę. Nie wiem, jaki masz budżet, ale do 36 metrów kw. można pokusić się o wyższy model AP Classic. Choć u Krafta Classic 5 na 25 metrach też się sprawdziły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie AP Classic 8 dadzą radę w takim metrażu. Warto też posłuchać głośników włoskiego producenta OPERA😉🙂

4 godziny temu, Wojtek M napisał:

Sam posiadam AP Classic 8, ale nie z Cyrus One do którego są najczęściej polecane. Świetne kolumny z których mogę słuchać muzyki wiele godzin bez zmęczenia. Są bardziej szczegółowe na górze niż Diamondy, ale na pewno nie męczące. Podsunąłem pomysł z Diamondami, bo mają trochę "koca" na górze i potrafią podkoloryzować gorzej zrealizowane nagrania. Ale najważniejszy jest osobisty odsłuch i przemyślany wybór.

 

Rozumiem że wolisz "fałszywy" obraz dźwięku. To tak jakby żona chodziła spać w makijażu 😁.

Zawsze pierwowzorem idealnego dźwięku dla mnie jest klubowy koncert na żywo. Oddanie dźwięku jaki słyszę w orginalne. Bez sztucznych efektów...

Z czym grają Twoje kolumny zatem???

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hyde napisał:

Rozumiem że wolisz "fałszywy" obraz dźwięku

Zostałem źle zrozumiany. Odniosłem się do tego czego szuka p. @Cass. Dla mnie AP C8 grają lepiej od PA D25/28. Swego czasu wybierałem właśnie pomiędzy nimi. Czytając wtedy opinie wielu osób na forach taka opinia dotycząca PA D25 się powtarzała. Te kolumny były bardzo często polecane do starszych nagrań rockowych ze słabą realizacją dźwięku. AP C8 mogą za bardzo te słabe strony uwypuklać. Ale wyboru musi dokonać sam zaintetesowany. Ogólnie bardzo polecam AP jako bardzo uniwersalne kolumny do większości gatunków muzycznych i też sądzę, że dadzą radę na takim metrażu. Tym bardziej, że Cyrus One jest mocnym wzmacniaczem.

Edytowano przez Wojtek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

również uważam, że w tym wypadku warto zacząć od kolumn Fyne Audio F502, które grają cieplej od Audio Physic Classic 8. Mimo, że osobiście bardziej cenię sobie brzmienie niemieckich kolumn, to wydaje mi się, że autorowi mogą bardziej przypaść do gustu szkoci. Mają na pewno więcej dołu.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...