Skocz do zawartości
Andrzej Wierus

Kolumny do Cyrus One

Recommended Posts

Jakie kolumny do wzmacniacza Cyrus One? Pokój ok 18m2. Myślałem o podstawkowych, ale podłogowe też wchodzą w grę. Preferencja to zgranie się. Słucham jazzu, wokali damskich C. Willson, M. Gardot, A. Bisson ale i jazzu skandynawskiego. Lubię dobry kontrabas. 

Cześć,

na pewno wchodzą w rachubę monitory Dynaudio Emit M20 oraz powyżej budżetu, ale moim zdaniem w takiej konfiguracji bezkonkurencyjne Buchardt Audio S300 MK. Z podlogowek spojrzałbym na polskie Audio Academy Phoebe III, może Q Acoustics QA3050i.

Cyrus One ma tą przewagę że jest dynamiczny i nie nadaje swojego charakteru kolumnom. Inaczej mówiąc, nie poprawi znacznie brzmienia tych kiepskich, a nie zepsuje też brzmienia tych świetnych.

Więc na razie nie patrz na wzmak, po prostu dobierz kolumny, które odpowiadają Ci dźwiękowo.

Piotrek

Napisano (edytowany)

Moja propozycja to bardzo bezpośrednie oddanie dźwięku i bardzo dobra przestrzeń / stereofonia - Audio Physic Classic. W jazzie sprawdzą się znakomicie, będziesz "wiedzieć" w jakim miejscu artysta stoi na scenie, jednym słowem "żywy dźwięk" ale musisz sprawdzić czy nie będzie Cię on męczyć. Cyrus dobrze kontroluje dolne rejestry, więc dźwięk kontabasu jest nad wyraz dobry - przy The Cinematic Orchestra był "mjodek", a nawet "mjut" ;) Cyrus jest energiczny i wg mnie "dekagramy" podbarwia, ale tak na plus i nie każdy to wychwyci.
Ja słucham min. Nu jazz'u / downtempo i na odsłuchach właśnie z Cyrusem One kolumny AP zagrały bdb.
Sprawdził bym również Pylon Audio Diamond - w mojej ocenie gorzej od AP, ale bardzo bardzo poprawnie w muzyce z tzw. "żywymi instrumentami".

Edytowano przez degsterr

Nie ten. Inny miałem.

A ten był martwy. Ktoś się zalogował, napisał i zapomniał więc co ma się marnować 😊

14 godzin temu, meHIFI napisał:

@S4Home A łączyliście Cyrus'a z Excite X34/38 może? Takiej konfiguracji nie słuchałem (KEF R5 i podobne Triangle dawał bardzo radę)

Nie jestem fanem triangle. Ale rozumiem osoby które je lubią 

Cyrus z większymi exite gra bardzo dobrze. Nie brakuje mu dynamiki , zejścia i świetnej średnicy. Granie dźwięczne. Aczkolwiek scena nie jest wybitnie szeroka.

Faktycznie z audio physic scena jest znacznie szersza.

Piotr

2 godziny temu, S4Home napisał:

Faktycznie z audio physic scena jest znacznie szersza.

Dzięki Piotr. Np z AP Classic 8?

2 godziny temu, S4Home napisał:

Cyrus z większymi exite gra bardzo dobrze. Nie brakuje mu dynamiki , zejścia i świetnej średnicy. Granie dźwięczne. Aczkolwiek scena nie jest wybitnie szeroka.

Może dlatego, że X38 są za duże jednak? Może z x34  będzie lepiej czy to sama charakterystyka Excite'ów jest?

Napisano (edytowany)
16 godzin temu, degsterr napisał:

Moja propozycja to bardzo bezpośrednie oddanie dźwięku i bardzo dobra przestrzeń / stereofonia - Audio Physic Classic. W jazzie sprawdzą się znakomicie, będziesz "wiedzieć" w jakim miejscu artysta stoi na scenie, jednym słowem "żywy dźwięk" ale musisz sprawdzić czy nie będzie Cię on męczyć. Cyrus dobrze kontroluje dolne rejestry, więc dźwięk kontabasu jest nad wyraz dobry - przy The Cinematic Orchestra był "mjodek", a nawet "mjut" ;) Cyrus jest energiczny i wg mnie "dekagramy" podbarwia, ale tak na plus i nie każdy to wychwyci.
Ja słucham min. Nu jazz'u / downtempo i na odsłuchach właśnie z Cyrusem One kolumny AP zagrały bdb.
Sprawdził bym również Pylon Audio Diamond - w mojej ocenie gorzej od AP, ale bardzo bardzo poprawnie w muzyce z tzw. "żywymi instrumentami".

Słuchałem AP Classic 8 z Cyrusem One i było ok. Natomiast z Cyrusem 6 było lepiej 😜

Edytowano przez jaknb

One to podstawowa jednostka Cyrusa. Wyższe modele grają zauważalnie lepiej.

Powiedział bym że z każdymi AP, @meHIFI te kolumny tak mają. różnica będzie na jakości basu, ale scena jest na prawdę dobra w tych kolumnach,.

Podobnie jak w Opera.

Piotr

24 minuty temu, S4Home napisał:

różnica będzie na jakości basu

Dzięki Piotr! Czyli x38 da więce/LEPIEJ z basem ale Cyrus One pociagnie bez problemu obydwa. OK.

Przyznam że chce trochę poeksperymentować czyli kupić dobre docelowe głośniki na dłuższy czas a wzmacniacz i reszte powoli testować, sprawdzać swoje preferencje dłużej niż na odłsuchać które już mnie trochę zmeczyły czytaj mętlik w głowie :) (a Cyrus One jak by zmiany były użyć w pracowni lub w sypialni więc nie tracę nic - wiem jak gra, może nie mega ale baaardzo fajnie)

A wychodzi, że Cyrus 6 (Moc wyjściowa: 57W (6 ohm)) pociągnie obydwa Excite'y oraz AP Classic 8 to mam w czym wybierać :)