Skocz do zawartości

pomoc w wyborze sprzętu


Opole

Recommended Posts

 Witam  
Ponieważ  kończę remont salonu to chciałbym powoli wyposażyć się w nagłośnienie.  Salon wygląda ja na zdjęciu poniżej 
 imageproxy.php?img=&key=a0dd6cd1479d3e2d2008754f377815c3med.jpg

   Kwota do rozdysponowania 3500zł max .   Do czego ma służyć sprzęt ...   głównie do słuchania muzyki ale też do efektywnego oglądania filmów  od czasu do czasu .   Mój pomysł jest taki aby początkowo to był amplituner  5.1   plus dwa głośniki (koszty)   .  Zestaw ten do czasu rozbudowy do pełnego 5.1  miałby działać w zwykłym systemie stereo  ewentualnie z subwooferem .  Teraz pytanie czy taki amplituner(5.1) ma możliwość  pracy w trybie 2.1  , czy nie będzie ucinać części  pasma która byłaby kierowana do głośników tylnych     Moje wymagania nie są z górnej półki ..   nie jestem audiofilem i nie mam słuchu jak pani Zapendowska .  Sprzęt ma po prostu głośno grać (czyt.-bardzo głosno ) i mieć głęboki nie pierdzący bas . 
Dla porównania powiem tylko że do tej pory słuchałem muzyki na marketowychwieżach HiFi.   
    Kolejne pytanie czy taki amplituner będzie się uruchamiać automatycznie po włączeniu Tv żebym nie musiał za każdym razem włączać go pilotem    
      Teraz  jak ja to widzę  tak na pierwszy strzał   podobają mi się  te głośniki Voice Kraft VK 885A  lub  soundforce 2300  też były w dobrej cenie , lub ewentualnie Zeus Tonsila  ale to już inny przedział cenowy .    
Co myślicie o tych głośnikach jako dla osoby o niezbyt wyrafinowanym słuchu   Jaki amplituner do takich głośników aby mógł działać początkowo w systemie stereo ,   i czy te głośniki nadają się w ogóle do kina   Jaki ewentualnie  subwoofer do tego zestawu czy w ogóle ona ma sens przy takich głośnikach     Dodam że głośniki mają być  po prostu duże u mnie poza funkcją dźwiękową będą też pełnić funkcje ozdobymebla.
    Dodam że pokój ma wymiary około 5x6,5 metra a głośniki miały by stać po bokach telewizora lub z prawej i lewej strony narożnika (kanapy ) .
A może 4 takie same głośniki   Można użyć przednich i tylnych głośników tej samej wielkości   Czy moc w amplitunerze jest na wszystkich kanałach taka sama   
          

Edytowano przez Opole
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco źle się to czyta :/

Ale jeśli zrozumiałem dobrze to ma to być docelowo zestaw 5.1 ale bierzesz początkowo w kwocie 3500 zł opcje zakupu amplitunera i dwóch kolumn? Dobrze zrozumiałem?

To co skłoniło Cie na kolumny Voice Kraft????? Na litość ....... STOP! Że Ci to monitora nie wypaliło.

1. Jeśli zakup jednorazowy: Yamaha 483/485, Onkyo 676, Denon X1400 + Quadral 6500 lub Taga 606V3

2. Jeśli na raty: Yamaha 683 + Magnat Shadow 207

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

To co skłoniło Cie na kolumny Voice Kraft?????

pewnie to ;)

 

9 godzin temu, Opole napisał:

Sprzęt ma po prostu głośno grać (czyt.-bardzo głosno )

 

9 godzin temu, Opole napisał:

Dodam że głośniki mają być  po prostu duże

Niby o gustach się nie dyskutuje, ale jakoś trudno zgodzić się z tezą, że wymienione powyżej dwa modele kolumn będą pełnić rolę mebla ozdobnego, zwłaszcza te estradowo wyglądające Soundforce 2300.

I masz budżetu 3,5k, a z tego na kolumny chcesz przeznaczyć niewiele ponad 400PLNów?! Chyba nie tędy droga kolego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec moze napisze inaczej . Poleccie jakies 2 kolumny duże głosne i do tego amplituner 5.1  który będzie działać w systemie stereo .  A co z zeusami tonsila ?  

Albo jeszcze inaczej.... Czego moge sie spodziewac za 3500 zł . 

I co jest z tymi voice kraftami ze tak wszyscy odradzają interesują mnie konkretne argumenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczam że lubie, a lubię też sąsiadów denerwować :)   Przyznam że magnat supreme  bardzo mi sie pododobają i czytałem że mają dobry bass .  Narazie kupiłbym tylko dwa przednie głośniki  https://www.ceneo.pl/26550089 , widziałem że sa w dobrej cenie .  Powiedzcie jeszcze jaki amplituner mógłby to napędzić aby wykorzystać ich pełną moc   , widziałem że maja one 225 Watt RMS .  W późniejszym czasie mam zamiar dokupic reszte  do pełnego zestawu 5.1  .

Znalazłem coś takiego PIONEER VSX-924   Czy ten amplituner będzie w stanie wykorzystać w 100 procentach możliwości tych magnatów ?   Jest stosunkowo niedrogi bo na allegro można taki kupić juz za około 1200zł   https://allegro.pl/amplituner-pioneer-vsx-924-k-7-2-bluetooth-i7465804870.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że nie będę ci tego tłumaczył dokładnie bo to za dużo pisania.

Większość kolumn występuje z centralnym oraz tyłami do kompletu kinowego. Takie działanie producentów. Ale fronty można kupić osobno, solo , pod muzykę i system stereo. Jedni wolą kino drudzy stereo stąd takie podejście.

Druga sprawa nie ma czegoś takiego jak amplituner dedykowany. To że w ofertach na allegro czy sklepach widzisz zestawy to one są dobrane przez dystrybutora (gorzej) lub sklepy (lepiej) a nie że dany sprzęt jest do siebie dedykowany. Nie ma czegoś takiego. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Opole napisał:

Myśle że 2-2,5 tyś zł znajde

amplitunery KD w tym przedziale cenowym, to będą raczej budżetowe produkty niestety.

Jeżeli priorytetem jest muzyka i przede wszystkim zależy Ci na denerwowaniu sąsiadów, to nie obędzie pewnie bez klasycznego wzmacniacza stereo. Sorry, ale takie są realia. 

Amplituner KD ma swoje przeznaczenie, wzmacniacz stereo również. Oczywiście da się i na jednym i na drugim, zarówno posłuchać muzyki, jak i obejrzeć film, ale z różnym skutkiem.

W końcu typową zliftowaną offroad'ową terenówką nie weźmiesz udziału w wyścigach F1. Tzn. możesz, ale efekt takiego udziału jest z góry wiadomy ;) Takie pierwsze z brzegu zobrazowanie sytuacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...