Skocz do zawartości

Zmiana kd na stereo


MACIU

Recommended Posts

Witam,

posiadam zestaw kd ca azur 540R V2+ tannoy mercury 5.1, fronty F4 + cd również ca. azur. Z filmów już trochę wyrosłem (tych z efektami oczywiście) a w muzyce brakuje tego zęba. Słaby bas, muzykalność i brak takiej... hm sceny, dynamiki. Słucham wielu gatunków, niemal wyłącznie z płyt cd. Nine inch nails, Tool, DM, rock polski i zagraniczny ale lubię także DCD, Tori Amos, Kari.

Bardzo trudno znaleźć coś dot. tych kolumn (rozumiem - mają swoje lata) ale uważam je za zacne i chcę kupić wzmacniacz, który z nimi dobrze zagra. Zastanawiam się nad Nad 326bee, jednak nie mam w promieniu 100km salonu do odsłuchu a już o wypożyczeniu to mowy nie ma. Wolę nowy sprzęt acz się nie wzbraniam przed używanym. Budżet max 2.000 pln.

Proszę o radę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz ? Hmmm, zastanawiałem się nad 6005 bo miałem okazję kupić z dobrej ręki. Chyba dźwiękowo bez różnicy w stosunku do 6006 ?

A na 356 jakaś dobra cena możliwa ? I czy warto dokładać ? Domyślam się, że teraz na co bym nie zmienił (no, może bez przesady hehe) to będzie dla mnie duży skok jakościowy ale za 2 lata mogę żałować, że nie dołożyłem paru zł. Wiem, miałem tak z rowerami hehe.

Ach, szkoda, że nie mogę odsłuchać u siebie...

A jakie macie zdanie o moich głośnikach i cd CA Azur 540 jako elementy do stereo ?

Bo jest również opcja (choć finansowo słaba) abym sprzedał zestaw kd i nabył zestaw stereo, bo i tak od przeprowadzki nie używam pozostałych głośników poza frontami.

Q-21 - opcja wypożyczenia kusząca.

Ze względu na funkcje zastanawiałem się również nad Yamaha R-N602. Choć jestem gorący zwolennikiem CD to w przyszłości raczej nieuniknione będą inne nośniki cyfrowe i co wtedy ?

Ale, że raz już kupiłem ampli... teraz chcę najlepszego możliwego dźwięku w tym przedziale.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, masz rację, technologia tak gna, że za 5 lat mogą być cuda -wianki.

Ale nie jestem w stanie kupić wszystkich płyt, które bym chciał i czasem po prostu mus jest posłuchać z neta, pc-ta, spoti... I o takie rozwiązanie mi chodzi.

Często również zmuszony jestem przejść na słuchawki, z tego powodu xindak odpada.

Jak dobrze rozumiem moje głośniki są ok ale cd do wymiany ?

Za dwa tygodnie kończę w domu remont to na bank się odezwę i myślę, że się dogadamy z odsłuchem i zakupem.

Dzięki i pozdrawiam

Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F4 to fajne klocki. Teraz żeby mieć lepiej musiał byś dużo dokładać. Mowie o nowych.

Z serwisami strumieniującymi jest różnie. Teraz modny jest Spotify za 3 lata może S4Stream :P Zdarzały się także sytuacje w których wsparcie zostało wyłączane na urządzeniu które je miało.

Dlatego wybór systemu z dodatkowym elementem sieciowym ma swoje zalety.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

proponowany przez Ciebie Nad 326 lub Marantz 6006 dobrze "napędzi" moje kolumny i dźwięk będzie dużo lepszy niż z obecnego CA ?

Teraz wiem, że popełniłem błąd kupując kd i nie chcę znów żałować. Nie chcę znów za kilka lat zmieniać - może jednak dołożyć i kupić taki naprawdę dobry klocek ? Chyba, że ta zmiana i tak będzie dla mnie tak znacząca, że "odkryję płyty na nowo".

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2018 o 08:38, MACIU napisał:

...

Bo jest również opcja (choć finansowo słaba) abym sprzedał zestaw kd i nabył zestaw stereo, bo i tak od przeprowadzki nie używam pozostałych głośników poza frontami.

...

Miałem taki sam dylemat jak Ty. Korzystając jeszcze z koniunktury na kino domowe w formacie FHD sprzedałem swój zestaw i kupiłem prawdziwe stereo tj. wzmacniacz i odtwarzacz CD, plus odtwarzacz sieciowy. Z elektroniki kina domowego (nie licząc głośników) odzyskałem około 23% ceny początkowej sprzed 9 lat. Ale jak przeliczyłem, że kosztowało mnie to 22 złote miesięcznie to ból minął. Stąd moja rada kup w miarę porządny wzmacniacz stereo do tego odtwarzacz sieciowy i oczywiście odtwarzacz CD jeżeli planujesz słuchać płyt. 

Co do firmy to musisz sam zadecydować co podejdzie Ci brzmieniowo i wizualnie. 

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MACIU napisał:

Czyli odzyskałeś VAT :D Brawo TY.

I powiedz, różnica była naprawdę duża ?

Cd posiadam, fronty jednak zostawię, pozostaje wybrać / dopasować sam wzmacniacz.

A co u Ciebie gra ?

Pozdrawiam

Ja zdecydowałem się na Yamahę, jak jesteś ciekawy moich zmagań to poczytaj to: 

 

Czy zmiana jest odczuwalna? Tak, mam pełniejszy dźwięk w każdym zakresie częstotliwości oraz rozbudowaną scenę dźwiękową, którą mój amplituner KD zawężał tak bardzo, że nie dało się słuchać muzyki przez słuchawki bo wszystko brzmiało centralnie nad głową. Przez kolumny było troszkę lepiej, ale tylko troszkę.

I bardzo ważna kwestia - standard Stereo jest niezmieniany od kilkudziesięciu lat, więc jak kupisz dobry wzmacniacz będziesz się nim cieszył długo. Kupując odtwarzacz sieciowy za niewielkie pieniądze możesz z kolei wymieniać go co kilka lat niewielkim kosztem. A kupując amplituner stereo lub KD narażasz się na większe straty w przypadku zmian standardów kodowania/dekodowania dźwięków, plików, itp.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Franz napisał:

A kupując amplituner stereo lub KD narażasz się na większe straty w przypadku zmian standardów kodowania/dekodowania dźwięków, plików, itp.

W przypadku amplitunera stereo nie ma zmian kodowania dźwięku. W Przypadku kina raczej też się to już uspokoi na lata.

Ale fakt amplituner może przestać być aktualny pod kątem serwisów internetowych.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

W przypadku amplitunera stereo nie ma zmian kodowania dźwięku. W Przypadku kina raczej też się to już uspokoi na lata.

Ale fakt amplituner może przestać być aktualny pod kątem serwisów internetowych.

Piotrek

A Flac, DSD? Tego wcześniej nie było. Pisząc długo miałem na myśli raczej 20 - 30 lat niż 5-10. Oczywiście pod warunkiem, że sprzęt tyle wytrzyma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko !!!! no to teraz mam mętlik hehehe

Pewnie każdy tak ma przy zmianach bo chce tego "czegoś" co jest tylko jemu znane. I Franz - miałeś podobnie, fajnie, że trafiłeś w to czego oczekiwałeś (albo przynajmniej bardzo blisko). Ja też jestem wychowany na "starym" dźwięku - akurat Technics-a i teraz mój ampli  (mimo, że wybrałem niby najlepiej grający w stereo amplituner kd) brzmi sucho, bez sceny i tej muzykalności jaką się słyszy na koncertach. Acz dźwięk jest naprawdę czysty,  detaliczny i mocny (dcd słucha się super, każdy instrument słychać ale nie ma tąpnięcia - bas słabiutki), no i trzeba słuchać głośno, im ciszej tym gorzej.

Boję się trochę takich rozczarowań, jakie Ty miałeś - no nie kupię w ciemno a na wypożyczenie na raz 3 klocków to trochę trzeba mieć kasy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MACIU napisał:

Boję się trochę takich rozczarowań, jakie Ty miałeś - no nie kupię w ciemno a na wypożyczenie na raz 3 klocków to trochę trzeba mieć kasy ?

Wybór audio to w dzisiejszych czasach baaaaardzo ciężka sprawa. Ale nie ma co się bać, trzeba próbować. A 3 klocków na raz nie musisz wypożyczać, po jednym na raz wystarczy. Co do moich wyborów to jestem zadowolony z elektroniki - myślę, że Tobie też by się spodobała bo to taki nowocześniejszy, równiej grający Technics a V-czkę można zrobić we wzmacniaczu kręcąc odwróconym loudness, ale uwierz mi - nawet nie próbowałem, bo dźwięk mi odpowiada. Niestety moje monitory nie są w stanie przenieść tej dynamiki przy głośniejszym graniu, chociaż cicho grają na prawdę bardzo dobrze. I zapadła decyzja o wymianie i to chyba na podłogówki, chociaż chciałem zmieścić się ze sprzętem na / w komodzie. A kilka miesięcy temu kupiłem te monitory do zestawu KD i miały być na dłużej - tak to już w życiu bywa 9_9.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór audio w dzisiejszych czasach to prosta sprawa!

Dajemy możliwość wypożyczenia sprzetu do domu gdzie słuchasz z butelką Whiskey czy wina z kolegami i wiecie co i jak. Utrudnieniem dla nowatorów są fora, opinie, gazety audio. Każdy w nich pisze że wszystko jest świetne i dlatego wybór taki szeroki.

A wyleczenie się z dzwięku Technicsa czy Altusa to na zdrowie Wam wyjdzie. :P A zajmie pewnie około miesiąca.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że tak bardzo tęsknię za dźwiękiem starego Technicsa bo od kilku ładnych lat słucham muzy z CA i jest niby ok, wiem jednak, że to nie to... Początkowo myślałem o dokupieniu suba ale dałem sobie spokój bo moje kolumny przy dobrym wzmaku nie powinny cierpieć na jego brak. Mam takie limitowane wydanie płyty nin z utworem burn i jest tam taki podkład basowy, że powinny mi się podczas słuchania nogawki w spodniach majtać a tu doopa. Nie zrozumcie mnie źle - nie słucham umcy-umcy ale tam, gdzie trzeba musi być pier...e ! I tego mi brak. Jednocześnie nie chciałbym utraty szczegółów, które są obecnie słyszane i czuć w tym azurze zapas mocy. Płyty Tool, DCD, A Perfect Circle czy (bez głupich uśmiechów) Lady Pank symfonicznie brzmią naprawdę nieźle.

Ta Yamaha trochę przekracza mój budżet ale po przeczytaniu "historii" Franza biorę pod uwagę. Nadal jesteś zadowolony z wyboru, niczego nie brakuje a może wręcz odkryłeś jakieś ustawienie, dzięki któremu Twoje ulubione utwory brzmią jeszcze lepiej ?

I właśnie chciałbym na weekend trzy na raz wzmacniacze, wtedy myślę najłatwiej o wybór przy bezpośrednim "starciu".

Piotr, myślę, że się dogadamy w tym temacie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2018 o 06:59, S4Home napisał:

A wyleczenie się z dzwięku Technicsa czy Altusa to na zdrowie Wam wyjdzie. :P A zajmie pewnie około miesiąca.

No nie wiem czy nas trzeba leczyć? Wystarczy dobry, soczysty dźwięk. 

Dnia 6.09.2018 o 09:19, MACIU napisał:

Nadal jesteś zadowolony z wyboru, niczego nie brakuje a może wręcz odkryłeś jakieś ustawienie, dzięki któremu Twoje ulubione utwory brzmią jeszcze lepiej ?

Tak, jestem zadowolony. Ale miałem chwilę zwątpienia po dokupieniu CD-S700. Na początku grało to tak bardzo poprawnie, akuratnie, bez wykopu. Ale po około 30 godzinach dźwięk się otworzył i wypełnił. Jest bardzo równy i dynamiczny w całym zakresie, a gałeczkami uzupełniłem wysokie oraz niskie rejestry i jest bardzo dobrze. Na tyle dobrze, że CD-S700 wygrywa ostatnio z WXAD-10 w kwestii wyboru źródła. I to nie dlatego, że streemer gra źle. Ale dlatego, że CD gra równiej w całym paśmie. Poza tym sprzęt jeszcze się wygrzewa, co jakiś czas robi się "za bogato" i gałeczki bass / treble cofam o kilka stopni w kierunku pozycji 0. Dlatego zapadła decyzja o zmianie kolumn bo na obecnych sprzęt nie pokazuje pełni swoich możliwości.

Ale czy Tobie Yamaha się spodoba musisz zadecydować sam po odsłuchach. Dodam tylko, że przyjemność ze słuchania jest równa z przyjemnością patrzenia ten zestaw. Ja tak już mam - lubię przedmioty, które mi się podobają i innych nie kupuję, nawet kosztem innych zalet.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franz - mam bardzo podobnie - jestem wzrokowcem i lubię cieszyć oko wyglądem sprzętu. dlatego ongiś zakupiłem azura bo był wyraźnie ładniejszy od konkurencji a pilot do dziś uważam za najlepszy jaki miałem w ręce. Lubię też klasyczne cd z książeczką do poczytania, powąchania... no cóż, tak mam ! Podobają mi się klasyczne proste klocki a Nad jest po prostu brzydki, Marantz tylko trochę lepszy. No niemniej jednak u mnie wygra dźwięk choć Yamaha ma fory ze względu na wygląd :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...