Skocz do zawartości

Zmiana kd na stereo


MACIU

Recommended Posts

Cześć,

to znaczy, że stare lepiej brzmiały ?! Odkrywane są ciągle nowe "lepsze???!!" formaty i rodzaje dźwięku i połączenia a stare klocki grają lepiej ? Ale myślałem, że to głównie w dźwięku kd dts, dpl 16 generacji hehehe, hdmi, itp.

A w stereo po prostu księgowi się wtrącili i na wszystkim oszczędzają ?!

Kupić coś używanego za np. 800 zł i się nasłuchać a później przejść na ... może lampę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Gra inaczej. Jednym twierdzą że lepiej inni gorzej. Ja zgadzam się z innym kolega z tego forum. Ci którzy lubili stare, nie koniecznie polubią nowe. Ci którzy nie używali starych polubią nowe. :)

po prostu. Już nie doszukują się tak. Wszystko na świecie tak działa. Nawet nowy smak jogurtu który kupisz jutro w sklepie. Może mieć inny skład albo kolejne domieszki "księgowe" lub zamienniki na tańsze spulchniacze. Na to w roku wydasz więcej niż na cały sprzęt audio w ciągu całego życia. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się, ale ja też przywyknąłem do jakiegoś dźwięku  - Azura bo mam go ponad 8 lat. Wydać 2 tysie na nowy sprzęt i nie być zadowolonym to słabe. Kasę ciągle wydawałem na cd i mam ich ponad 200 bo nie wyobrażam sobie dnia bez muzyki. Ale cały czas miałem niedosyt dźwięku i stąd decyzja o zmianie. Myślę, że i tak będę zmieniał sprzęt i szukał coraz lepszego dźwięku. Na czym zakończę...? A zmiany kosztują i może coś "na początek" stereo używane i później coś naprawdę dobrego. Jak uzbieram z 5 tysi to już na odsłuchy pojeżdżę.

A o wydatkach to mi nawet nie mów hehehe. Trochę na sprzęt wydałem - zaczynałem od szpul i Amatora z głośnikami Unitry( ze 35 lat temu), po komunii ojciec mnie zabrał do Legnicy i kupiliśmy Kasprzaka. Po nim był jamnik Sanyo (tragedia) i następnie Panasonic z Pewexu z głośnikami odczepianymi, które stały na meblach (słuchało się Listy Niedźwiedzia i nagrywało na kasety). Później była wieża sony - mój pierwszy sprzęt z cd ? i to była duża zmiana. Ale jak zakupiłem wieżę Technics z osobnych 4 elementów i głośnikami 3-drożnymi no to zasnąć nie mogłem. A jak dzieciaki lekko podrosły i spłaciłem swoje pierwsze mieszkanie to postanowiłem kupić coś "porządnego" do muzy i kd (wychodziły wtedy super filmy) no i wypadło po recenzjach, że Azur z Tannoy-ami. I cieszyłem się tym przez lata. Teraz oczywiście zrobiłbym inaczej... Nie, nie żałuję !!!

Ach tak mnie na wspominki wzięlo, wiele osób miało podobnie. Takie czasy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ci którzy lubili stare, nie koniecznie polubią nowe. Ci którzy nie używali starych polubią nowe. :)

Piotrek , chyba trafiłeś w sedno mojej awersji do nowego sprzętu. Naprawdę próbowałem , nowa CD-S700 , Vincent SA-31+ SP-331, Dynavoice df-8 , BC Acoustique EX-502, RX-A3030 , R-N602  i zawsze w moim odczuciu w porównaniu z wiekowym używanym sprzętem za te same ,lub niższe kwoty wypadało słabo. Niby gra , a jakoś tak sztucznie z wysiłkiem , w dotyku blaszka cieniutka, w niektórych plastik , waga niektórych taka , że bałbym się otworzyć okno, by przeciąg nie zrzucił z szafki. Yamaha zaczęła stylizować swoje produkty na lata 70 - te, ale już na pierwszy rzut oka widać , że to takie cos pseudo / jak okleina do forniru :)/. Jedynie NAD kultywuje tradycję brzydoty , tylko niestety siadł z jakością. Nie chce nikogo odciągać od zakupu nowego sprzętu , ale jak jeden z moich przedmówców napisał dobrze jest zacząć od sprawdzonych wiekowych modeli, by mieć jakąś  skalę porównawczą. A jak nie podpasuje, to i tak nie traci się przy sprzedaży 60% jak w przypadku nowego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że człowieczek z S4Home, z miernym poziomem wiedzy elementarnej i bardzo rozdmuchanym ego, nie jest w stanie pojąć swoim malutkim rozumkiem niektórych rzeczy; który ponadto wyskakuje z każdego posta jak diabeł z pudełka (nawet dziś rano widziałem go w lodówce), proszę Adminów o usunięcie mojego konta z tego forum. Dziękuję wszystkim rozsądnym kolegom za rady i wskazówki. Pozdrawiam.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Franz napisał:

Pozostaje jeszcze kwestia brzmienia, ale to kwestia indywidualna każdego z nas.

Wiesz Franz, to nie tylko brzmienie , to jeszcze wygląd / nikt się nie rozwiedzie z powodu chęci wstawienia starego NAD-a do SALONU :)  /, chęć posłuchania nowinek typu FLACK , radia internetowe, wygoda, a więc sposób sterowania sprzętem, wszystko w jednym klocku z powodu braku miejsca , powodów różnic jest sporo, bo każdy z nas ma inne potrzeby i tak być powinno.

33 minuty temu, Franz napisał:

W każdym razie, ja jestem zadowolony z nowych nabytków audio i cieszę się, że zdecydowałem się na nowy sprzęt, ponieważ za kilka lat nie będę się zastanawiał, czy może jednak nie trzeba było kupić nowego zamiast starego.

Cieszę się , że się cieszysz :) Znam to uczucie i Ci go szczerze zazdroszczę, bo dawno / pół roku/ niczego nie zmieniłem ,a potrafię się cieszyć nawet ze zmiany wtyków bananowych :) Oj, zazdroszczę !!!

47 minut temu, Franz napisał:

Ty z kolei przeszedłeś już etap nowości i stoisz dalej na rozdrożu nowe vs. stare, i znasz już pewne za i przeciw z autopsji, więc nie zazdroszczę Ci tego dylematu ?.

Mam wieloletni kontakt z serwisem i zarazem komisem sprzętu audio, więc mam możliwość odsłuchu zarówno nowego jak i starego sprzętu. Byłem świadkiem zostawiania pół rocznych klocków / kolumn nie zliczę/ kupionych za 20k. , na rzecz tych wiekowych za 1/2 tej kwoty . Znam kwoty za naprawę tych nowych i tych starych / są niewspółmierne/ . Jasne , że chciałbym sprzęt nowy, tylko jest taki problem , że ten dla którego bym w ciemno oddał obecny kosztuje jakieś 1,8 mln. a nie wiedzieć dlaczego chwilowo nie mam wolnej takiej sumy :) 

Każdy ma swoją drogę w audio i dlatego jest to wspaniałe hobby.

Frantz , dobrze radzę , jak Ci się skończy gwarancja na sprzęt ,to daj go od czasu do czasu do przeglądu serwisowego. Coś jak samochód :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że człowieczek z S4Home, z miernym poziomem wiedzy elementarnej i bardzo rozdmuchanym ego, nie jest w stanie pojąć swoim malutkim rozumkiem niektórych rzeczy; który ponadto wyskakuje z każdego posta jak diabeł z pudełka (nawet dziś rano widziałem go w lodówce), proszę Adminów o usunięcie mojego konta z tego forum. Dziękuję wszystkim rozsądnym kolegom za rady i wskazówki. Pozdrawiam.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Franz napisał:

"normalnych śladów użytkowania" - jak ja nie cierpię takich określeń skatowanych sprzętów.

Mój ostatni większy nabytek to Sony Str -V5  , kupiony z opisem " nie grzebany , wszystko fabrycznie "itd. i trzeba przyznać , że gość nie kłamał, bo sądząc po ilości kurzu w środku to od 1978 roku nikt tam nie zajrzał :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomek4446 napisał:

Yamaha zaczęła stylizować swoje produkty na lata 70 - te, ale już na pierwszy rzut oka widać , że to takie cos pseudo / jak okleina do forniru :)/

A no właśnie a kolega obok się o to kłuci. :/

@tomek4446 Tomek ale coś w tym jest. Starsze sprzęty oprócz wykonania miały także inne komponenty. Sprzęty muszą brzmieć inaczej. Dawniej także bardzo mocno stawiało się nacisk na zasilanie. O ile w klasie D może je faktycznie przenieść na niższy poziom (wyjątek Oxygene) o tyle w klasie AB no ma to znaczenie. Z kolei teraz stawia się na funkcjonalność, dekodery, kalibrację, sieć. To nic złego, ale jeśli ktoś testował używał starsze sprzęty teraz niestety musi spoglądać na klocki droższe.

Trochę podobnie ze starymi samochodami. Znajomy jeździł Volvo , przepraszam nie podam modelu, bo motoryzacja to nie mój konik. Na liczniku miał 700 000 km :D Spróbuj tyle zrobić teraz nowymi autami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Starsze sprzęty oprócz wykonania miały także inne komponenty.

Mam NAD-a 3100 jako tak zwany wzmacniacz awaryjny :) Kocham tego staruszka za wszystko , no może po za wyglądem :) 

Na zdjęciu mój NAD i kupiona dla córki Yamaha CD-NT670D , i wiesz Piotrek, że nawet się to zgrało. Kupiłem jej takiego samego NAD-a /+ B&W 685 S2 / i ma połączenie klasyki z nowoczesnością :) 

20161214_193125.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Szanujesz sprzęty jak ja, na to wygląda!

Sam wiesz jaka to pasja , jakie poświęcenie czasu na poszukiwania , poznałem wielu fajnych ludzi dzięki temu hobby / z gościem z Luksemburga od którego kupiłem CX-1000 koresponduje do dzisiaj ,/ a'propos wszystko jest fajnie dopóki nie zaczyna mówić o pracy , a jest fizykiem jądrowym ;) / , z każdym klockiem wiąże się jakaś historia / jadąc po kolumny utopiłem całą maskę samochodu w błocie , tj. błoto sięgało do połowy przedniej szyby/, o pieniądzach już nie wspomnę , więc jak tu nie dbać.

Wiem , że zaśmiecam komuś wątek , przepraszam ,ale nie mogę się powstrzymać , oto mój zakup sprzed dwóch godzin, i zarazem będzie to pierwszy Denon / DCD-1500 II/ w domu :) 

IMG_1836.JPG

IMG_1837.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...