Skocz do zawartości

Stereo do ~ 1200 zł


Wojte k

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Jestem nowy na forum, także od razu się witam :)

Poszukuję zestawu Stereo do 1200 zł, poniżej podstawowe informacje i oczekiwania. Celowanie raczej w sprzęt używany (ze względu na budżet):

1. Wielkość pomieszczenia - ok 16m2, z oknem na całą ścianę + wyjściem na balkon. Pokój w 35m2 kawalerce, raczej cienkie ściany. W pokoju jest niewiele, zarówno zastaw jak i miejsca - duży stół, kanapa, krzesła i "pierdoły". Podłoże, na których mają stać kolumny, to kafle. Głównym źródłem grania będzie PC. 

2. Oczekiwania muzyczne - lubię ciepłe i miękkie granie, dynamiczne, bez syczącej/zimnej góry. Nie lubię "mięsa", ale otulający i dobrze odczuwalny bass - to jest to. Dobrze zbudowana scena i realne odwzorowanie dźwięku też mile widziane, bez zbędnego plastiku.

3. Gatunki muzyczne - głównie house/dnb/rap/electro/electro-swing/czasami jazz i "popularno-taneczna".

4. Budżet - 1200 zł (na wzmacniacz i kolumny).

5. Co planuję kupić w przyszłości - Na pewno jakiś tuner.

6. Założenia dodatkowe - najlepiej gdyby sprzęt był w kolorze czarnym, tak samo kolumny - czerń i biel, ew dodatki złote (w takim rzucie jak np. na starym sprzęcie Marantza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wojte k napisał:

Założenia dodatkowe - najlepiej gdyby sprzęt był w kolorze czarnym, tak samo kolumny - czerń i biel, ew dodatki złote (w takim rzucie jak np. na starym sprzęcie Marantza).

Pomijając kolor oraz cały punkt drugi, to niestety tak jak  pisze Piotrek w tym budżecie nie masz szans. Rozkładając proporcje 400 wzmacniacz 800 kolumny to z kolumnami jeszcze może by się jakoś udało ( choć dobrze nie będzie, bo masz 35 m2 co sugeruje podłogówki, a wiec przy tej kwocie szału nie ma). Gorzej ze wzmacniaczem , za 400 zł owszem kupisz ,ale to już olbrzymia loteria i najniższe 30 letnie modele w niewiadomym stanie.

Radzę doskładać powiedzmy do 2,8k. i coś się może znajdzie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadacie

Jest firma która u nas nie ma zbyt dobrych notowań (w sensie nie jest popularna) a jest ciekawa :)

https://allegro.pl/advance-acoustic-ezy7-wzmacniacz-stereo-i7529982628.html#thumb/4

i kolumny:

https://allegro.pl/kolumny-dali-104-i7506231996.html#thumb/1

https://allegro.pl/wharfedale-crystal2-40-i7517988824.html

 

To tylko przykłady a nie tzw. " co mogę polecić' bo to jest najbardziej niepewna sprawa

Problemem jest raczej to że jak zwykle nie wiadomo co autor postu rozumie pod tymi wszystkimi określeniami ;)

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Pomijając kolor oraz cały punkt drugi, to niestety tak jak  pisze Piotrek w tym budżecie nie masz szans. Rozkładając proporcje 400 wzmacniacz 800 kolumny to z kolumnami jeszcze może by się jakoś udało ( choć dobrze nie będzie, bo masz 35 m2 co sugeruje podłogówki, a wiec przy tej kwocie szału nie ma). Gorzej ze wzmacniaczem , za 400 zł owszem kupisz ,ale to już olbrzymia loteria i najniższe 30 letnie modele w niewiadomym stanie.

Radzę doskładać powiedzmy do 2,8k. i coś się może znajdzie.  

Ja nigdy nie zrozumiem takiego czegoś, po co w ogóle zabierać głos z takim podejściem? Budżet 1200 zł, ale mam doskladac do 2800 i MOŻE coś się znajdzie.. jak widać chce złożyć zestaw budżetowy, dla którego odchyl o załóżmy 10% budżetu jest akceptowalny. O 140% - nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojte k napisał:

Ja nigdy nie zrozumiem takiego czegoś, po co w ogóle zabierać głos z takim podejściem?

A uważasz , że bardziej uczciwe by było, podanie jakichkolwiek linków z Allegro, byle by się całość zamknęła w 1200 zł ?

A po tygodniu opinia , że nie dość , że zaproponowali Ci złom który nie gra wg. poniższych oczekiwań :

18 godzin temu, Wojte k napisał:

. Oczekiwania muzyczne - lubię ciepłe i miękkie granie, dynamiczne, bez syczącej/zimnej góry. Nie lubię "mięsa", ale otulający i dobrze odczuwalny bass - to jest to. Dobrze zbudowana scena i realne odwzorowanie dźwięku też mile widziane, bez zbędnego plastiku.

to jeszcze się zepsuł.

Wojte k , trochę realizmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizm to dla mnie wskazanie kwoty, którą może się wydać na sprzęt, a po stronie osób doradzających zweryfikowanie czy to możliwe, a jak nie to odradzanie. Doradzanie dozbierania 1600 zł do budżetu 1200 to nie jest realizm. I nie pisze tego, żeby kogoś nauczać, tylko zweryfikować czy w kwocie, którą mam, mogę coś kupić czy lepiej wpłacić kasę na konto i żyć bez sprzętu bo wydawanie 1200 zł nie ma sensu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowny wzmacniacz i kolumny można kupić nawet sporo taniej. Oczywistym jest że budżet będzie ograniczał ich jakość i wiek.

Kupując wzmacniacz za 250 zł taki jak CA A1  zostanie więcej na kolumny. 

Warto się też dobrze zastanowić czy potrzebne są duże kolumny , czy mniejsze , dające lepszy dźwięk.

Jeśli chodzi o nagłośnienie tej wielkości pomieszczenia czasem nieco większe kolumny podstawkowe mogą mocno zaskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fafniak napisał:

Trochę przesadacie

Jest firma która u nas nie ma zbyt dobrych notowań (w sensie nie jest popularna) a jest ciekawa :)

https://allegro.pl/advance-acoustic-ezy7-wzmacniacz-stereo-i7529982628.html#thumb/4

i kolumny:

https://allegro.pl/kolumny-dali-104-i7506231996.html#thumb/1

https://allegro.pl/wharfedale-crystal2-40-i7517988824.html

 

To tylko przykłady a nie tzw. " co mogę polecić' bo to jest najbardziej niepewna sprawa

Problemem jest raczej to że jak zwykle nie wiadomo co autor postu rozumie pod tymi wszystkimi określeniami ;)

 

 

Powiem ci dlaczego. Bo owszem zgadzam się dobrać sprzęt można ale na przykład odnosząc się do tych modeli. AA były swego czasu uznawane za dość awaryjne wzmaki. Stąd ich cena na rynku wtórnym była stosunkowo niska, ale i popyt na nie mały. Jak jest teraz nie wiem.

A jeśli hodzi o crystal 40 :) kurcze na prawdę wolał bym dozbierac. Powiem tak to kwota przy której 500 zł zrobi znaczą różnicę. Rozumiem bo z drugiej strony to ok 40 procent więcej. Ale to 500 zł. Warto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęła się dyskusja i jednak jakies propozycje inne niż dozbieraj 1500 tysia to pogadamy ;)

Co do AA - nie wiem , nie słyszałem o awaryjności ale nie neguję, być może.

Crystal ... cóż... to może być ten "bass" ;) ale niestety ciężko cokolwiek wyrokować

NAD 317 albo 370 - brzydki i koszmarny i w ogóle ale z fajnym atakiem i dynamiką mógłby wpasowac się w taki komplet

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojte k

Prosze nie zrozum mnie źle ale polecam przeczytać wpierw watek "sens kupowania sprzetu za 10000' (albo jakoś podobnie....)

Wiesz dlaczego? Bo to jest idealny przykład rozminięcia się "własnego doświadczenia" ukształtowanego na miniwieży z realiami dźwięku takiego bardziej "prawdziwego" a to razem rozbiło się o rafy akustyki w pokoju i ogólnej niemożności poprzestawiania....

Dlaczego to piszę? Bo niepokoi mnie "bass" ;)

Najlepiej by było gdybyś wybrał się do salonu i posłuchał sprzętu i znalazł taki który odpowiada twoim oczekiwaniom. Przynajmniej jest "jakiś" punkt zaczepienia...

Oczywiście dźwięk w salonie odsłuchowym zwykle jest jednak lepszy niz wmieszkaniu (i jak poczytasz trochę tematów i wybierzesz się do takiego sklepu....)

Ten punkt zaczepienia pozwoli przynajmniej w przybliżeniu określic jakie naprawde są twoje preferencje. Bo są i tacy dla których "bass" zacyna się od przynajmniej 2 subwooferów włączonych w obwód ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie duża ilość subwooferów nie musi oznaczać więcej basu. Za to może dać równiej rozprowadzony zakres niskich częstotliwości w pomieszczeniu. Im więcej źródeł niskich częstotliwości w pokoju tym mniej miejsc o gwałtownym wzroście lub spadku natężenia pewnych częstotliwości. Do tego jeśli podda się dokładnej cyfrowej analizie akustykę pomieszczenia można osiągnąć pełne pasmo niskich częstotliwości bez spadków. I równe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fafniak napisał:

Najlepiej by było gdybyś wybrał się do salonu i posłuchał sprzętu i znalazł taki który odpowiada twoim oczekiwaniom. Przynajmniej jest "jakiś" punkt zaczepienia...

100% racja , najlepiej przedstawiając swoje oczekiwania co do dźwięku , nie podając zakresu cenowego. Jak nam się sygnatura spodoba, pytamy ile ten komplecik kosztuje i już wiemy ile musimy doskładać :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...