Skocz do zawartości

Drugie podejście do wymiany Jamo Classic 8


Radziulas

Recommended Posts

Witam serdecznie,

jakiś czas temu pytałem Was na co zamienić kolumny Jamo Classic 8 grające z całym systemem Sony QS tj. wzmacniaczem Sony TA FB 940QS, odtwarzaczem, Sony CDP-X920QS itd.

Udzieliliście mi wtedy wielu porad, wspólnie przeanalizowaliśmy akustykę pokoju itd. Niestety pilniejsze potrzeby zjadły wtedy środki finansowe. Życie. Tak bywa. 

Dziś chciałbym wrócić do tego tematu ale w trochę innym ujęciu.

1. Wymiana kolumn na inne - zarzucam Jamo Classic 8 małą ilość wysokich tonów, brak ich dźwięczności i detaliczności. Nie zachwyca również bass - niby jest ale brakuje mu ciepła.

Mimo, że regulatory we wzmacniaczu mam oba na full - nie gra to tak, jakbym sobie wymarzył. Zresztą w tym wzmacniaczu regulatory barwy działają minimalnie. Najlepiej gra z vinylem (Sony PS 4300 z AT 95E)

Na podstawie Waszych i nie tylko  porad wytypowałem kolumny używane o jakich myślę:

Dali 450 lub nawet 850

B&W DM 602.5 choć to model dwudrożny wolałbym 2.5 lub 3 drożne a zatem które B&W będa grały ciepło z ładną wyraźna górą i przyjemnym basem. Nie chcę neutralności!!!

Ruark Prelude

Paradigm Monitor 7V7

Budżet - około 2000 zł ale warunek stan kolumn możliwie najlepszy.

I teraz pytanie, chcę się umówić pierwszy raz w życiu na odsłuch w sklepie w Szczecinie (którym???) z moim wzmacniaczem, ale tam będą mieli kolumny nowe. O jakie nowe modele pytać, by mieć pojęcie jak zagrają z moim wzmacniaczem te wymienione? Inaczej,  które kolumny zagrają podobnie do Dali 450/850, B&W DM 602.5  czy Paradigm monitor? Oczywiście zdjae sobie sprawę, że podobnie, nie identycznie. Czy zdać się na obsługę sklepu w tej materii i wrócić tutaj jak stwierdzę, że najlepiej podobały mi się z moim wzmacniczem kolumny X a Wy dobierzecie używki w podobnym brzmieniu? Trochę się zakręciłem i drepczę w miejscu... 

2. Wzmacniacz chce oddać na przegląd. Nie działa w nim przycisk Loudness - a regulatory barwy mają śladowy wpływ na brzmienie. Chcę sprawdzić, czy nie ma jakiejś usterki lub przeróbki w preampie. 

Pytanie czy on także nie powinien iść do wymiany. Z jednej strony żal mi bo mam wszystko Sony QS,  a ten wzmacniacz pod względem budowy sprawia doskonałe wrażenie - Sankeny, duże toroidalne trafo, porządne wielkie kondensatory filtrujące itd. Z drugiej strony wiele osób bardzo go krytykuje. I teraz pytanie czy jakiś Sony ES koniecznie sterowany pilotem zagra istotnie inaczej i lepiej  niż mój QS?

A jeśli ze wzmacniaczem Sony muszę się pożegnać, to jaki inny wzmacniacz warto wziąć pod uwagę?  Słucham Dire Straits, Marka Knopflera, Chris Rea, Erica Claptona, Sade, uwielbiam blues i jazz tradycyjny.  Po latach dochodzę do wniosku że  lubię dobrą stereofonię i ciepły dźwięk, z dobrą dynamiką pełen dźwięcznych wyraźnych wysokich tonów i dobrego ciepłego basu oraz ładnej nie dominującej średnicy. Zero neutralności, i płaskiej charakterystyki. To nie dla mnie takie granie. Widocznie polski sprzęt audio jakiego słuchałem latami  zepsuł mi gust.l  Do tego ideałem była by scena - jeśli nie głęboka (wady pokoju)  to chociaż ładnie szeroko zaprezentowana.

Po Waszych poradach i długiej lekturze zastanawiam się nad:

Marantz PM 7200

NAD C320BEE

Denon PMA 880 R ale tu mam wątpliwości bo ponoć następny "neutralny"

Inny ???

Będę wdzięczny wszystkim za odpowiedź i porady ale najbardziej liczę na odzew posiadaczy Sony np serii ES oraz innych  sprawdzonych  zestawów wzmak plus kolumny o brzmieniu zbliżonym do opisanego. 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dziękuję Piotrze. Dziś dzwoniłem do jednego z salonów w Szczecinie. Po bardzo miłej rozmowie jestem umówiony na odsłuch z moim wzmacniaczem.

Panowie w moim budżecie określonym na  2 500 zł za nowe, proponują odsłuch: Indiana Line Nota 550X. Mission LX4 i dla przekonania mnie do monitorów Indiana Line Diva, tylko niestety nie pamiętam który model 252 czy 262. 

Zdanie na temat Klipsh czy Dali mają raczej negatywne Nie prowadzą i odradzają. Dlaczego? Mnóstwo osób poleca kolumny Dali?

 

Oprócz tego co mi zaproponują chciałbym jeszcze posłuchać z nowych

Tannoy Mercury 7.4

Monitor Audio MR6

Klips R26F

Magnat quantum 675 bo na serię 7 nie mam kasy.

Szczerze mówiąc nie boję się używanych kolumn i myślę, że za 2500 zł w używkach dostanę minimum o klasę lepsze kolumny, ale nie mam ich gdzie posłuchać. Zatem posłucham nowych, zobaczę które spodobają mi się najbardziej i wtedy poproszę o pomoc, w wyborze używek o podobnym brzmieniu do tych nowych.  Czy to dobra droga?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą sugestię i odpowiedź.

 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Radziulas napisał:

anowie w moim budżecie określonym na  2 500 zł za nowe, proponują odsłuch: Indiana Line Nota 550X. Mission LX4 i dla przekonania mnie do monitorów Indiana Line Diva, tylko niestety nie pamiętam który model 252 czy 262. 

Zdanie na temat Klipsh czy Dali mają raczej negatywne Nie prowadzą i odradzają. Dlaczego?

Bo zadzwoniłeś do TopHiFi który nie ma ich w ofercie. Coś jak pójście do salonu Mercedesa po poradę zakupu BMW :)

Missiony LX4 spoko. Są teraz na promocji za 1200 zł para! w tej cenie jest to ok wybór.

Ale Klipsch R26 faktycznie odpuść. To granie kinowe. Albo RP260 albo nie Klipsch. Dali jednak powinno znaleźć się w Twoim zakresie odsłuchów. Do tego na pewno Heco Aurora. I tu nie słuchaj co salon który nie ma ich w ofercie ma o nich do powiedzenia! Jak posłuchasz i powiesz mi słabe, to wtedy zrozumiem.

Myślę że Tannoy 7.4 może Ci się podobać ale starannie trzeba dobrać do niego wzmak.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to już mam dwa filary. Umówiłem się wstępnie i tego samego dnia posłucham z moim wzmacniaczem: 

1. TOP HIFI gdzie posłucham: 

Indiana Line Nota 550X i Mission LX4

2. Audio Sfera

gdzie posłucham Tannoy Mercury 7.4, Dali Zensor 5 i może się uda Paradigm monitor 7v7 lub 7v9.

Niestety bez szans na Klipsh i Heco. 

 

Myślę, że to już mi da jakiś obraz.

Jeśli mogę Piotrze zapytać o jeszcze dwie rzeczy:

Jakoś tak bardzo ciągnie mnie do kolumn B&W. Wiem, są daleko poza moim zasięgiem jako nowe ale mam stare DM 310 i naprawdę bardzo je lubię.

Czy podłogowe B&W mogą zaprezentować coś co mnie urzeknie w moim budżecie. Oczywiście używane. Np 604 S3, CM7, 603 s3, 684.  Często zarzuca się im za dużo góry, więc może dla mnie będzie ok? 

Wiem, że wiele osób uważa te kolumny za obciach, nie wiem dlaczego ale takie odnoszę wrażenie. Jak rolex w zegarkach. Każdy wie, że super ale jakby nie wypada nosić, bo krzykliwy, drogi...

  I drugie pytanie o to samo ale odnośnie firmy Monitor Audio

Czy modele Silver RS6 albo BX5 pasują do mojej wizji grania?

Wiem, że handlujesz nowym sprzętem nie używanym, ale masz też na pewno dużo doświadczenia. Cały czas się gryzę, bo jak zmieniam duże fajne podłogówki o budowie 3-drożnej, to nie mam ochoty zamienić je na jakieś mikrusy. Chciałbym usłyszeć progres dźwięku a nie regres. Coś co wystarczy na następne kilka lat. 

Pozdrawiam i dziękuję Ci że zechciałeś odpowiedzieć.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2018 o 22:47, Radziulas napisał:

Mission LX4

Tylko te pamiętaj że stoją teraz po 1250 zł za parę!

:D

Widzę że masz już trochę do odsłuchu i wszystko w innych miejscach. Pamiętaj, że taki odsłuch da Ci szczątkowy obraz. Wybierz te które w salonie audio zagrały dla ciebie najlepiej ale później sprawdź je w domu. Inaczej to za wiele nie wybierzesz.

Co do monitor Audio to raczej seria Silver czyli RX6 lub 8 mogły by się wpasować w Twoją wizję. Co do Bowersa to bardziej chyba przywiązanie do marki? :D

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich ponownie.

Sony trafił do serwisu w zeszłym tygodniu, wciąż czekam na wieści od Pana serwisanta. Niestety musiałem przeprosić pana z Promat Audio i przełożyć odsłuch do czasu aż wzmacniacz będzie gotów.

Tymczasem, jako że bez muzyki trudno żyć, do mojego zestawu Sony trafił wzmacniacz przytargany  z sypialni:  Denon PMA 680R

Słucham go już tydzień i... nagle okazuje się, że moje Jamo to wcale nie takie złe kolumny. Takiego basu nigdy nie słyszałem z SONY.  Jeśli ustawię regulator barwy treblle na full i włączę Loudness, a do tego regulator bass na godzinę 3 to jest naprawdę jak dla mnie zacnie. Pięknie z gramofonu, pięknie z CD nawet nieźle z Audiocasta M5. A przecież Denon PMA 680 to bardzo przeciętny wzmacniacz. To jak by zagrał w tej konfiguracji znacznie lepszy wzmacniacz: Denon PMA 880R lub 1080R a może nawet 1500R? Chyba znalazłem swoje brzmienie i zdaje się, że zamulaczem w moim systemie jest niestety SONY - chyba, że było uszkodzone ale gdy czytam opinie o nim to niestety ludzie potwierdzają:  gra bardzo liniowo, płasko, a regulatory ledwie co mają wpływ na barwę. 

Denon za to gra tak jak lubię, żywiołowo, radośnie, spontanicznie, tam gdzie trzeba daje fajny sprężysty bass niski ale z kontrolą, nie grzmoci po podłodze. Wysokie, też są o niebo lepsze niż z SONY. Jest też piękna stereofonia i scena. Może nie głęboka trójwymiarowa, ale na pewno ładnie prezentująca się liniowo przed słuchaczem. Trochę może brakuje mu ciepła, jest analityczny i trochę chłodny ale pewnie z innymi kolumnami niż Jamo Classic 8 pokazał by więcej.

Z jednej strony żal mi SONY bo miałem cały zestaw tej firmy i wszystko z wyjątkiem magnetofonu z serii QS. Z drugiej strony wzmacniacz był srebrny reszta czarna... i przecież ważne jak co gra a nie jak wygląda,

No nic, wraca SONY, odsłuchuje z nim polecane przez Was  kolumny korzystając z uprzejmości Promat Audio.  Jeśli po naprawie, jakieś mnie zachwycą (tak po cichu liczę na Tannoy lub Heco) ,wtedy myślę o zakupie, jeśli żadne to najpierw zmieniam wzmacniacz a potem z czasem kolumny. 

I teraz pytanie do ludzi, znających Denony: czy różnica w jakości dźwięku między 1080R a 1500R biorąc pod uwagę moje kręcenie gałkami warta jest różnicy w cenie? Który z Denonów mógłby mi się spodobać najbardziej? Tych używanych nie mam gdzie posłuchać. Mogę bazować tylko na Waszej wiedzy.  

Myślałem jeszcze o innych wzmacniaczach, kilka życzliwych osób w tym Piotr też coś polecało np  z półki Musical Fidelity itd, ale ja chyba nie chcę audiofilskiego wzmacniacza, nie chcę takiego bez regulatorów barwy, Po prostu żaden ze mnie audiofil. Taka prawda.

Serdecznie pozdrawiam i będę wdzięczny za Wasze opinie i sugestie.  

 

 

   

Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą. Moje SONY ma końcówkę mocy zrealizowaną na tranzystorach MOS_FET. Mój Denon na tradycyjnych tranzystorach bipolarnych. Może to tutaj tkwi tajemnica? Może ja nie lubię brzmienia MOSFETÓW? Jeśli tak to wtedy odpada Denon 1500R bo tam też są tranzystory typu MOS_FET. Z drugiej strony czy same tranzystory mocy mogą aż tak bardzo wpływać na brzmienie wzmacniacza jako całości?

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są wieści z serwisu. Niestety niezbyt miłe. Uszkodzone są oba potencjometry barwy dźwięku. Dlatego nie działa loudness a regulacja jest tak minimalna.

Do tego część serwisowa w postaci całej płytki z regulatorami jest oczywiście niedostępna. Pytałem w serwisie Sony i w sklepach współpracujących. Jedyna nadzieja w Panu Bielewiczu, ale czy w natłoku spraw i zadań zechce zająć się tym SONY czas pokaże.

W tej sytuacji, myślę, że słuchanie kolumn z uszkodzonym wzmacniaczem nie ma sensu. Zmienia to także mój pomył na audio, muszę wymienić najpierw wzmacniacz a Jamo Classic 8 na razie zostaną.

Dziękuję wszystkim, którzy chcieli pomóc, za ich czas i cierpliwość, a szczególnie Piotrowi.

Myślę, że wątek można zamknąć.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się opłaca nie wiem. Zobaczę co zdziała Pan Bielewicz bo zgodził się na naprawę. 

Z jednej strony mogę odpuścić ten wzmacniacz i kupić inny. Jaki? Pewnie Denona 1500R albo coś innego.Może Marantza Pm7200? Ale ten pewnie za delikatny jak na mój muzyczny gust?  Jaki by nie był też będzie  używany i też mogą mi w każdej chwili strzelić tranzystory, albo zasilacz albo potencjometry. Mogą bo sprzęt znów będzie miał naśćie lat. Mogę pomyśleć o nowym. Np. Yamaha S701 mnie intryguje. tak czytając recenzję, albo Marantz 6005.  Mają wbudowany  DAC a mój CD SONY ma wyjście optyczne i coaxialne. Ale to są poważne koszty. Dla mnie na razie zbyt poważne.

Mogę sobie pozwolić na kwotę max do 1 500 zł więc wchodzi w grę tylko używka.   Plastikowych nowych zabawek nie chcę.

Z drugiej strony chciałbym raz usłyszeć jak gra to SONY naprawdę, jaki ma dźwięk, kiedy działają regulatory i loudness.  Jestem ciekaw.

Z trzeciej strony co zrobić z tym SONY? Jestem uczciwy - wystawić go mogę tylko jako uszkodzony a wtedy ile za niego dostanę? 400 zł? Pewnie max.

Takie to audio rozterki. Miała być wymiana kolumn a wyszła wymiana wzmacniacza.

Pozdrawiam serdecznie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radziulas napisał:

Z drugiej strony chciałbym raz usłyszeć jak gra to SONY naprawdę, jaki ma dźwięk, kiedy działają regulatory i loudness.  Jestem ciekaw

Jeżeli zamierzasz używać LOUDNESS i podkręcać niskie i wysokie tony - to raczej nie będzie odpowiedź na pytanie "jak gra to SONY naprawdę"

A na razie trzeba poczekać na wycenę i wtedy się decydować. Jak wzmacniacz będzie po naprawie i konserwacji/regulacji, to powinieneś mieć spokój na parę lat jeżeli zdecydujesz się go zostawiać. No i pograj na nim trochę zanim zaczniesz szukać następcy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli zamierzasz używać LOUDNESS i podkręcać niskie i wysokie tony - to raczej nie będzie odpowiedź na pytanie "jak gra to SONY naprawdę" 

Jak gra na source direct z Jamo to wiem bo ten tryb akurat działa. Płasko i nijak. Dla mnie jak anemik spod koca, co w połączeniu z wielką bryłą wzmacniacza brzmi aż śmiesznie.

Wiem, że kręcenie gałkami podobno psuje dźwięk itd ale niestety moje ucho woli, gdy dźwięk jest podbarwiony. Nie jestem audiofilem a jedynie słuchaczem muzyki. :-(

Oczywiście jeśli uda się naprawa tego wzmacniacza to go dokładnie posłucham zanim, podejmę jakąś decyzję. Był u mnie długo i już się przyzwyczaiłem do jego brzmienia.

Na razie jeśli dojdzie do zmiany jestem zdecydowany na  Denon PMA 1500R. Wiem, jak grają moje kolumny z Denonem 680R i myślę, że wyższy model wzmacniacza  ma szansę jeszcze bardziej je ożywić.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podepnę się pod temat, jeśli można bo widzę, że tu piszecie o Dali :) Jestem od niedawna ich przypadkowym posiadaczem i szukam wzmacniacza do nich, niedrogiego (na początek bo na razie bieda, święta/rodzin - tak w okolicach 5-7 stów) ale, który w miarę pokaże ich możliwości (25m2). Wszędzie czytam Arcamy, Nady i Rotele. Jakie inne można brać pod uwagę do tych kolumn? Nie boję się starszych i dziwnych rzeczy. Chodzi o coś, zanim uzbieram na jakiegoś Arcama bo one z opisu by mi chyba pasowały.

Lubie ciepłe, dynamiczne granie, z basem i nie natarczywą górą. Chce po prostu nie za wiele wydać i zobaczyć czy mi będą pasowały, ponieważ jak pisałem, wpadły mi przypadkowo.

Może jest ktoś z Wawy, kto je posiada i dalby chwilę posłuchać za dobre piwko :)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sporo dobrych opinii o połączeniu z Sony ES. Prawda to?

Odnośnie 860 piszą:

"zmacniacz lubi sobie u góry przysyczeć delikatnie mówiąć, problemy z generowaniem sceny, lokalizacji instrumentów."

Czy to z 450tkani nie będzie zabójstwo? 

Także pytanie o Pioneery Reference - to podobno to samo, co polecane do 450 AA Map 105. Nadają się czy będzie muł?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wielki dzień. Wraca z naprawy mój Sony TA FB 940QS. Okazało się, że potencjometry barwy są w nim nieoryginalne i wsadzone przypadkowo, niezgodne z oryginałem - do tego uszkodzone. Jeden był nawet od balansu z przerwą....

Jak zwykle mistrz Pan Bielewicz dokonał cudów. Potencjometry są oryginalne ALPS,  działa loudness, przeczyszczony selektor źródeł. Dodatkowo wymiany elementów wymagał przycisk Source Direct.

Wreszcie po raz pierwszy usłyszę jak gra ten wzmacniacz. Na razie z kolumnami Jamo Classic 8.

Zdam relację po odsłuchu.

Pozdrawiam

PS czy rozsądny tuning zwrotnicy w Jamo mógłby poprawić wysokie tony? Chodzi mi o wymianę kondensatorów? Ma ktoś może jakąś informację na ten temat?

Będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po długiej przerwie. Los czasem bywa okrutny i na odsłuch sony po naprawie musiałem czekać aż do wczoraj. Cóż problemy ze zdrowiem wyeliminowały mnie na dłuższy czas.

Po naprawie Sony gra lepiej, ale niestety minimalnie lepiej. Loudness działa bardzo delikatnie, regulacja tonów dla mnie musi być w położeniu maksymalnym. Bez tego dźwięk na moje ucho jest płaski i nieciekawy, szczególnie gdy wzmacniacz gra cicho. Pod tym względem Denon 680 R brzmiał dla mnie lepiej. Oczywiście włączyłem również source direct by za Waszymi radami posłuchać jak to gra naprawdę i niestety taki płaski i nieciekawy przekaz mnie nie odpowiada choćby był nie wiem jak audiofilski. Wielki ciężki piec a z tymi Jamo gra jak jakiś anemik.

W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze przekonać się, jak to Sony zagra z innymi kolumnami, z tym, że moja obecna sytuacja materialna przez chorobę i inne wydarzenia nie pozwoli mi na razie na zakup czegokolwiek, zatem będzie to tylko nauka i doświadczenie na przyszłość. Tak czy inaczej wzmak po serwisie jest jak nowy i ma wszystko oryginalne takie jak miał gdy opuścił fabrykę. Wszystko działa i funkcjonuje. Jeśli z żadnymi kolumnami nie zagra przyzwoicie to pewnie go sprzedam i kupię inny piecyk - może Denona 1080? Ale zgodnie z Waszymi poradami skoro na brzmienie znacznie bardziej wpływają kolumny niż wzmacniacz zacznę od kolumn. Ciekawe czy z Dali Zensor albo  Tannoy Mercury 7.4, Klipsch RP-260F czy Heco Aurora 700 wykrzeszą lepsze brzmienie z tego SONY? Dam znać jak będę po odsłuchach. A tymczasem słucham na tym co mam i musi na razie wystarczyć :-) Pozdrowienia dla wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po dłuższej przerwie.

Dziś udało mi się odwiedzić bardzo gościnny salon TOP HIFI i dzięki uprzejmości obsługi posłuchać 4 par kolumn:

1. PSB Imagine X1T

2. Mission MX4

3. Mission QX3

4. B&W 603

Te ostatnie to na moją prośbę - daleko poza budżetem. Jako wzmacniacz służył nam Yamaha A-S701. Materiał odsłuchowy: "Fade to black" Dire Straits i Diana Krall "California dreaming" 

Porównanie wygrały kolumny B&W. Takiej przestrzeni, szczegółów i piękna nie mieli konkurenci.  Niestety mają dla  mnie zaporową cenę. Sprzedawca wyjaśnił mi, że niestety brzmienie obecnych B&W 603 nijak ma się do brzmienie tych kolumn na które używane mógłbym sobie pozwolić czyli np. serii DM 602 czy nawet 683. Szkoda, bo lubię brzmienie Bowersów ale tych starych takich jak moje Dm 310. I takie jak nowe 603 ....

Na drugim miejscu i to naprawdę z niewielką stratą obiektywną (cena/jakość) do lidera uplasowały się Mission QX3. Piękny wokal, naprawdę ładne wysokie tony, zupełnie fajny niski basik, ładna przestrzenna stereofonia. Przyjemne ciepłe granie na dole i ładna szczegółowa nie męcząca góra. Pewnie ciut większe i niewiele droższe QX4 były by jeszcze lepsze.

Niestety na wydatek grubo powyżej 4000 zł mnie nie stać.

Dziś ten sam utwór puściłem na swoich Jamo. Owszem nie mogę powiedzieć że było beznadziejnie, ale o: perlistości góry, powietrzu wokół i cudnym wokalu takim jak w QX3 mój sprzęt nie słyszał.

Teraz pytanie do Was szanowni forumowicze : jeśli te Mission QX-3/4 przypadły mi do gustu, to które z kolumn używanych powinny mi się spodoba? . Coraz częściej chodzą mi po głowie Dali 850? Czy słusznie? Zaznaczę jestem be szans na odsłuch używek. Muszę kupić w ciemno.

Słuchał ktoś tych QX3 i mógłby doradzić używkę o podobnym brzmieniu?  Tylko czy z moim Sony i w moim pokoju też będzie ten wokal i te wrażenia co w salonie? 

Z używanych, które Mission zagrają podobnie? Skoro między MX4 a QX3 była taka przepaść to widać, że modele bardzo różnią się od siebie?

Serdecznie pozdrawiam i będę wdzięczny za porady. 

 

 

 

 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...