Skocz do zawartości

Problem z wysokimi tonami


bikuss

Recommended Posts

Witajcie

Kupiłem niedawno kolumny Pylon Pearl 27

Podłączyłem je do swojego amplitunera Pioneer VSX 531 i było tak... super soczysta góra, cykanie - no góra taka jak lubie, ale bas odzywał się dopiero jak dostały prądu... postanowiłem coś zmienic... dopadłem w dobrej kasie ampli Onkyo TX-NR509... model starszy ale ogólnie wyższy. w miedzyczasie myslałem o subie ale jak podłączyłem kolumny pod onkyo to wrócił bas, mocny, głośny, mięsisty ale... gdzieś zgubiła się góra :(

góry jest dużo mniej, na max podbitej górze da sie tego słuchać przy muzyce z usb bo jak przesyłam coś po DLNA jest jej mniej i znikło piękne cykanie i wyeksponowane wysokie tony :(

 

Czy to ten typ tak ma i szukamy dalej odpowiedniego sprzętu czy coś mogło pójść nie tak? Dołu mam aż w nadmiarze, a górę muszę podbijać na maxa a i tak to nie do końca to co bym chciał

Wiem że najlepiej byłoby podpiąć wzmacniacz stereo ale ja jednak potrzebuje i HDMI i BT lub DLNA, radio internetowe i te wszelkie bajery - lubię to i wykorzystuję :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chyba zostaje mi podziękować za jakże prosta a zarazem skuteczna rade, restart, kalibracja i gra calym pasmem... nie spodziewalem sie ze poza odleglosciami i wyrownaniem poziomu dzwieku z kolumn, w tych ampli kalibracja zmienia calkowicie korekty do danych kolumn - poza regulacja manualna ktora jest w menu... teraz na 0 lub +2db na wysokie i niskie jest tak jak chcialem :)

dziekuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...