Skocz do zawartości
Remigiusz Płaszczyk

Źle dobranie amplitunera do głośników? Niezadawalajacy efekt

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,
mam pytanie, zakupiłem 2 głośniki Canton GLE 490.2 (moc nominalna/muzyczna - 150 / 320 Watt) i do tego wzmacniacz Yamaha RX-V481(115 W na kanał). Wzmacniacz chyba trochę za słaby do tych głośników ale myślałem że i tak da radę. Ogólnie głośniki i wzmacniacz osobno mają bardzo dobre oceny w necie, nie wiem tylko czy ich połączenie było dobrym rozwiązaniem. Otóż chodzi mi o to że jak oglądam filmy na Netflixie czy też Youtuba to muszę wzmacniach podglosnic na 40-45 (skala 0-100) żeby było tak, no, ok powiedzmy. Do filmów i muzyki trochę głośniej. Taka samą głośność na telewizorze (oczywiście nie z takim basem itp) osiągam już na 20 (skala 0-100), przy czym powiedziałbym, że na TV dialogi są wyraźniej słyszalne. Nie wiem, próbowałem bawić się w ustawieniach dźwięku ale niewiele to dało. Amplituner połączony z telewizorem kblem optycznym. Macie jakieś pomysły, sugestie, będę wdzieczny :]

Kurde bo ja też mam ten problem , jeden serial z kompa ustawiam vol 30 , inny vol 50 , o tv nie wspominając ;) Panie to zależy od źródła , z którego oglądasz i realizacji dźwięku. Niektóre są nagrane głośniej inne ciszej i tyle.

wow, poważnie? chodzi mi o to, że podobny poziom głośności co na wzmacniaczu przy 40/100 mam na TV przy 20/100, przy czym ile te glosniczki z TV mają, 2 X 20W? O to mi chodzi. Po co ten sarkazm, nie można normalnie odpowiedzieć? albo wcale jak nie ma się nic konstruktywnego do powiedzenia

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie ale jeżeli chodzi ci o to że "skala" głośności różni się na urządzeniach, to nie jest nic dziwnego.

U mnie sygnał cyfrowy wychodzący z dekodera na DACa jest że tak powiem "normalny" jeśli chodzi o poziom ale juz to co idzie na TV jest znaaacznie "cichsze"

Niestety nie ma regulacji poziomu wyjściowego albo ja nie znalazłem

chodzi mi o to, że ustawiając na obu urządzeniach ten sam poziom głośności, dajmy na to 50/100, na tym samym źródle dźwięku (np. Netflix) telewizor gra obiektywnie głośniej. Oczywiście dźwięk jest bardziej płaski, brakuje mu głębi, aczkolwiek dialogi są na tv lepiej słyszalne. No nic, spróbuję coś jeszcze w ustawieniach pogrzebać. Chyba, że winowajcą jest kabel optyczny, który kupiłem jakieś 10 lat temu do Xboxa 360¬¬

Nie czytasz dokładnie.

Tak może być. Tym bardziej ze zwykle głosniki TV ustawione są bardziej pod głos ludzki niż "równe pasmo" - co moze powodować dodatkowo wrażenie większej głośności.

To co wychodzi po optyku wcale nie musi poziomem głośności odpowiadać temu co idzie na głośniki TV - skąd ten pomysł ? Druga sprawa że zakres 0-100 na różnych urządzeniach zwykle będzie inny (tzn wartosć np 50 da różną głosność - tak po prostu jest - kwestie konstrukcyjne)

W kablu optycznym nie szukaj winowajcy :) - poszukaj czy masz moze regulację poziomu sygnału wyjściowego dla danego wyjscia

2 godziny temu, Remigiusz Płaszczyk napisał:

Witam Forumowiczów,
mam pytanie, zakupiłem 2 głośniki Canton GLE 490.2 (moc nominalna/muzyczna - 150 / 320 Watt) i do tego wzmacniacz Yamaha RX-V481(115 W na kanał). Wzmacniacz chyba trochę za słaby do tych głośników ale myślałem że i tak da radę. Ogólnie głośniki i wzmacniacz osobno mają bardzo dobre oceny w necie, nie wiem tylko czy ich połączenie było dobrym rozwiązaniem.

Masz podpięte tylko te 2 kolumny (a nie głośniki), czy grasz na pięciu?

Jak głośno ten amplituner gra gdy wybranym źródłem jest tuner albo jakiś odtwarzacz?
Czy wybrany jest tryb stereo czy wielokanałowy? Słychać różnicę w głośności?

Pozdrawiam

Jak masz dwie kolumny to co skłoniło Cie do zakupu amplitunera AV? To nie jest wzmacniacz!

GLE nie pasują do elektroniki Yamahy i ten 481 jest do nich zdecydowanie za słaby.

No dobranie poszło mocno nie tak.

Moim zdaniem wymiana Yamahy na NAD 326!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się