Skocz do zawartości

Wzmacniacze lampowe - co i jak w temacie


Recommended Posts

http://www.4hifi.pl/ps-el34ph_5194.html

Co myślicie o takich replikach ? Wiem ,że psvane chyba specjalizuje się w tworzeniu różnorakich replik w oparciu o najlepsze NOS-y z początków lat produkcji. Tylko czy to gra chociażby na poziomie ~90% oryginału ? Wiecie niby Chiny ,ale patrząc pod kątem tego iż ich nie obowiązują żadne normy + mają jedne z największych zapasów dziwnych metali to kto wie co tam wytwarzają (chociaż obawiam się iż muszą spełniać normy EU/US , itp.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, audiowit napisał:

 Niestety nie trzymają parametrów. Rozjeżdżają się podczas eksploatacji.

I nawet tego nie zauważysz, he he...to takie gotowanie żaby na wolnym ogniu. Ucho stopniowo przyzwyczaja się do coraz gorszego dźwięku i dopiero po bezpośrednim porównaniu ze zdrowymi lampami człek się zorientuje, że już jest w audiofilskim czarnym tyłku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dobra Pany , wzmak lampowy w domu , japa się cieszy , kurde to jest przepaść , w sumie 100h musi się to wygrzać ,ale już bass jest mocarny , średnica i góra miażdżąca :D niby z lotu po 2 piosenkach , ale nie wiedziałem ,że tam takie "instrumenty" były na nagraniu ... sterofonia i jakość dźwięku miazga.

W ogóle pośmieję się ze "znawców" forumowych ileż to mocy trzeba , ileż to dB na kolumnie , omów itd. jak podzespoły są topowe to mimo 9W na kanał trzęsie 17m^2 , na 1/3 potencjometru 73-77dB (peak) , a to jest głośno także ten biercie 200W tranzystory bo moc mało :D 

PS: dB mierzone z 3-3.5m od kolumn :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, jak chcesz to mozemy porownać moje 350W z Twoimi. Zobaczysz, ze jest jednak subtelna różnica ;). Ale wiem o czym mowisz.

No i ta przestarzała technika lampowa...tyle znieksztalcen... ;)

W weekend był kolega u mnie, ktory slucha na sluchawkach. Ta przestarzala technika spowodowała u niego roszenie oczu zwane rownież płaczem. Ze wzruszenia oczywiscie. Używał słów miazga, powalajace itd;)

Gratulacje !!!

To teraz worek się rozwiazał. Podstawki pod kable, platformy, dumpery i inne voodo.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-C3-B8926-929-D-4-F14-B198-44-D25-E204-

I jak elegancko świeci , niczym ufo , btw nightwish sobie zapodałem , przejścia basowe są miażdżące , a to tylko 9W w dualmono single ended na profi trafach od Piotrka , mundorfach olejowych , tubcapach itd. :D

Spokojnie żadne podstawki , narazie 0 funduszy , co śmieszne za podobnej jakości wzmacniacz jakiegoś uznanego producenta musiałbym dać 2-3x a i tak nie miałby pewnego czegoś co myślałem ,że będzie potrzebne ale widzę iż nie bardzo :) 

Te 2x 9W jest wystarczające z naddatkiem , połowy skali chyba nie przekroczę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co wymianka skoro haddaway - what is love leci mi lepiej niż na tranzystorze ? :D jest bass , jest śpiew , jest wszystko :P  co najwyżej lampy na lepsze można wymieniać.

A podobno 300B to tylko do plumkania / jazzu , a to co na strzałce jakby chciało się imprezkę odpalić 

Także niezdecydowanych zachęcam posłuchać wzmaka lampowego bo to przepaść + fajnie grzeje w zimie + świeci

yyy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko zależy od samej lampy mocy. Bywają bardzo dynamicznie grające wzmacniacze oparte o 300B i chyba lepiej ze wygrałeś taką opcję niż po 2 lampy EL34 na kanał PP w klasie A. Miałbyś więcej mocy lecz bardzo możliwe ze z resztą było by gorzej.

Gratuluję :) wyboru.

Sporo zależy też od synergii z kolumnami i tu jest chyba diabeł pogrzebany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

300B jest jedną z najmniej dynamicznych lamp :). Jak sluchalem ostatnio na Air Tight 300 rocka to myslałem, ze usnę :))).

No i jak ten zachwalany przez Ciebie Onkyo wypada? Przecież taki wspaniały jest ;)

Tylko się mi tu czasem nie obraź. Jeszcze chwilę pociągnę z Ciebie łacha i przestanę ;).

Panie już dac100 pokazał mi iż ampli kd onkyo (gra jak ampli stereo 8270) to nie ma podejścia do zewn. gadżetów :P

Być może rock zagra na innej lampie lepiej ,ale u mnie gra z 10x lepiej niż na ampli onkyo ;)  teraz leci nelly furtado i śpiewa z lewej kolumny , pianinko napitala z prawej :D zaskoczony jestem iż muzyka elektroniczna też daje radę , wg mnie nie moc a to jak jest wzmak zrobiony z głową ma znaczenie.


 

MobyDick - dzięki , audiowit też się pewnie zgodzi iż lepiej kupić coś w którejś z PL manufaktur niż coś "masowego" , btw ta strzałka to wyjście na subwoofer , ale naprawdę nie ma potrzeby , onkyo niby 165W na kanał a takiego zejścia nie ma

Tutaj jeszcze fotka przy zgaszonym świetle (obiektyw f/1.8 stąd tak jasno) , nikt mi nie powie iż oczami się nie słucha :D

 

DSC_0015.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat lepszej lampy już obgadaliśmy , podobno Psvane Treasure Mark II 300B-T spokojnie daje radę , tak samo jak 6F8G na wejściowych ,ale spokojnie jest czas , narazie brak $$$  ;) 

Wiecie trochę się obawiałem , bo wszędzie kult mocy , a tu nie mam potrzeby kręcenia ponad 1/3 volume , źródło / sygnał ma spore znaczenie.

Jak się sprzęt wygrzeje , zapewne koło Świąt nakręcę jakieś filmiki jak focale brzmią , wg mnie bardzo fajne połączenie , 0 przymulania , a jak dodam iż póki co kable głośnikowe 5zł/m^2 , chinche też jakieś "z dupy" to w ogóle.

Natalia Nykiel - Przeddzień , koloryt barw syntezatora + stereofonia mega miażdżąca :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, trochę mylisz pojecia mocy i " wydajnosci pradowej" malo profesjonalne okreslenie :)

zapewniam Cię, ze jak zobaczysz prawdziwy 100W lub 350W wzmacniacz z trafami jak talerze bedzies- widzial/ slyszał rożnicę do budzetowych wzmacniaczy.

no i jest jeszcze klasa D.

I przestan juz z tą glośnością. Co Ty dyskoteki chcesz urządzić. I uważaj żeby nie spalic wysokotonowców. Przy slabym wzmacniaczu latwiej to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiowit-cie przeca widzisz tubecapy , więc chyba wiem ,że liczy się wydajność prądowa :D

no dobra tylko ile kosztuje taki prawdziwy wzmacniacz ? Luxmany kolo 30tysi w klasie A 2x 30w / 60w zależnie od impedancji

PS: coś ostatnio klas D w modzie , jakoś wolę lampową A , przy cichym słuchaniu jest szczegółowo , a i w uszach nie ma chaosu jak na onkyo :P  

kurdem to może jednak podkładki , kable , inne gadżety też działają ? :D chyba nawrócę się hahahah

btw. ten miły zapaszek unoszący się to normalne podczas wygrzewania sprzętu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank Sinatra - Santa Claus is Comin' to Town <-- jednak 300b pod takie numery jest stworzony , niewiarygodne jak to brzmi , jakbym się cofnął do tamtych czasów , a teraz Tony Bennet - Winter Wonderland , kontrabas , perkusja , itd. ajć to jest to brzmienie lampowe , na tranzystorze te kawałki brzmiały jak "kupa" bez wyrazu.

Oj Święta będą przyjemne z tymi kawałkami , choinką ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie już dac100 pokazał mi iż ampli kd onkyo (gra jak ampli stereo 8270) to nie ma podejścia do zewn. gadżetów
Być może rock zagra na innej lampie lepiej ,ale u mnie gra z 10x lepiej niż na ampli onkyo   teraz leci nelly furtado i śpiewa z lewej kolumny , pianinko napitala z prawej zaskoczony jestem iż muzyka elektroniczna też daje radę , wg mnie nie moc a to jak jest wzmak zrobiony z głową ma znaczenie.

 
MobyDick - dzięki , audiowit też się pewnie zgodzi iż lepiej kupić coś w którejś z PL manufaktur niż coś "masowego" , btw ta strzałka to wyjście na subwoofer , ale naprawdę nie ma potrzeby , onkyo niby 165W na kanał a takiego zejścia nie ma
Tutaj jeszcze fotka przy zgaszonym świetle (obiektyw f/1.8 stąd tak jasno) , nikt mi nie powie iż oczami się nie słucha
 
DSC_0015.thumb.JPG.d4aa7e8b4eb669d3686b023685d9abd2.JPG
Ciężko jest wyszukać coś na temat sinus Audio.
Ile takie cudo kosztowało?
Ładnie wygląda i co najważniejsze a wszyscy mówili że zagra lepiej niż Onkyo.
Ja sobie nie wyobrażam teraz grania z AV stereo. To ciężko nazwać stereo te dźwięki z AV nie ma przestrzeni nie ma stereofoni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pieniądzach dżentelmeni nie rozmawiają , tani sprzęt nie był , jednak patrząc na podzespoły oraz brzmienie parę razy mniej niż zachodnie odpowiedniki ;) 

Jest parę recenzji o sinusaudio , chociaż nie o 300B , jestem drugim klientem na ten sprzęt w wersji proaudio (większa obudowa , tube capy , lepsze trafa głośnikowe , panele , itp.)

Dziś nadal wygrzewam , interstellar 1 utwór ten gdzie przez 50% jest mega bass , cóż widziałem jak woofer wibruje , bebechy w ciele też odczuły mimo iż poziom nie przekraczał 68dB w miejscu odsłuchowym.

Największe wrażenie robi stereofonia i scena , jest tak do przodu ,że człowiek czuje się jak na koncercie , muzyka wypełnia cały pokój :D

Zgadzam się ampli kd nie ma podejścia , tam bass to jest takie pierdzenie jak z boomboxa względem tego czego teraz doświadczam.

Nawet Mietek Fogg stare nagrania dają radę , na tranzystorze nie mogłem słuchać bo kłuło w uszy. Siedzę przy kompie po lewej , z lewej kolumny mam wokal , a z prawej słyszę pykanie perkusji mimo iż lewa kolumna jest ~2,5m bliżej także ciekawie :D

Posłuchałem sobie sporo popu PL , hyży , domagała , bovska , zagraniczne rebell yell , blue monday , wstępniak z dextera itd. jest "moc" - ta "miętkość" / naturalność miażdży

Moje focale sporo zyskały na tym połączeniu , mimo takiej dysproporcji cenowej , przy lampie trzeba zrewidować podejście iż kolumny mają większy wpływ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...