Skocz do zawartości

Wzmacniacze lampowe - co i jak w temacie


Recommended Posts

Origami podobno świetnie na AS wypadło.
Ja już praktycznie mam system zamknięty jeszcze kable może i jednak nad transportem się zastanawiam.
Dziś rozmawiałem na temat DCS Network Bridge.
Bym go pożyczył i pewnie o nawet kupił ale okazuje się że ten tylko z IOS współpracuje .
Ewentualnie Roon.
Problem w tym że jestem anty IOS.
Moja lampka zostaje DACa jak bym zmieniał to tylko DCS lub Denafrips Terminator.
Mój Pontus jak na razie do 10 tyś bez konkurencji.
Lampka 845 też zostaję bez zmian nie mam zamiaru na zmiany.
O kolumnach nie wspomnę bo też Arcady nie pokazują u mnie jeszcze pełni możliwości
Czekam z JFENG MX 1 Pro jako transport jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/wzmacniacz-lampowy-dualmono-se-300b-sinusaudio-i7480775640.html

jest cena bazowa , trzeba dogadać się z producentem , a nie malkontencić na forum panie Wolf Son ;) 

Fafniak , chybaś z Krakowa , skocz nad Drwine pewnie będą mieć do przetestowania origami , SE robi robotę i naprawdę 9-10W wystarcza - w weekend znajdę może czas podpiąć gramofon i podzielę się wrażeniami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, Kubakk napisał:

Moje focale sporo zyskały na tym połączeniu , mimo takiej dysproporcji cenowej , przy lampie trzeba zrewidować podejście iż kolumny mają większy wpływ.

Za to dobór kolumn do wzmacniacza lampowego jest znacznie bardziej istotny niż mogło by się wydawać i nie chodzi tylko o to aby były bardzo skuteczne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



https://allegro.pl/wzmacniacz-lampowy-dualmono-se-300b-sinusaudio-i7480775640.html
jest cena bazowa , trzeba dogadać się z producentem , a nie malkontencić na forum panie Wolf Son  


Bez "panów" proszę, przecież to forum do pogadania o hobby.

Brak kondensatorów, w porównaniu z Twoim, mnie zmylił

PS. Czyżbym jednak wydał więcej, jak to co poniektórzy się żółcią zalewają.
Chcesz kupić w Anglii, pomogę. Bo wiem, że generalnie nie chcą wysłać do Polski. Z tym, że płacisz bezpośrednio - ja mogę ewentualnie pomoc w kwestii gdy opcja wysyłki do Polski jest nieaktywna. Ale i to wyłącznie przez pogadanie ze sklepem. Bez żadnych gwarancji, to jest ich business.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MobyDick napisał:

 

Za to dobór kolumn do wzmacniacza lampowego jest znacznie bardziej istotny niż mogło by się wydawać i nie chodzi tylko o to aby były bardzo skuteczne.

Wszystko zależy jak dużą wydajność prądową ma wzmacniacz , jak kiepską to pewnie przymuli kolumny mające spadki poniżej 4omów, inny temat , dac100 mniej mi się grzeje przy podłączeniu do lampy niż tranzystora , dziwne , czyżby pod onkyo bardziej "wzmacniał" sygnał ?

Focale chorus 716 bardzo dobrze się zgrały z 300B , każdy rodzaj muzyki da się słuchać , jest mocarny dół , góra nie kłująca acz szczegółowa , średnica to wiadomo , nawet ze spotify

Jeszcze do Fafniaka , pamiętaj ,że wszystkie wzmaki oferowane typu haiku , fezz mają 100% narzutu pod sklepy , więc może lepiej podjechać kiedyś do Chrzanowa pogadać w sinusaudio o czymś w zakładanym budżecie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat lepszego dac-a to raczej przyszła jesień , może objawi się coś w jakiejś manufakturze , może sam coś zaproponuje do stworzenia :D

Póki co jestem zadowolony , rozumiem iż to normalne ,że po odpaleniu lampy dźwięk jest taki trochę "przytłumiony" i dopiero po około 15minutach zaczyna nabierać kolorytu ? Najlepiej brzmi chyba po 30-45minutach jak na mój słuch.

Po paru godzinach słuchania lampy jak się człowiek przełącza na kino domowe to nawet efekty z 5 stron nie robią takiego wrażenia , nie ma tej naturalności w brzmieniu.

PS: raczej znam odpowiedź ,ale chyba nie można podpiąć kolumn kablami ze wzmaka banan , kd widełki i naprzemiennie włączając dany nie trzeba by przekładać ? Czy ktoś próbował ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno nie przypuszczałem, że kiedykolwiek napiszę coś w tym dziale, a tu jednak. Mam dwa pytania. Pierwsze do Piotra z @S4Home. Czy istnieje u Ciebie możliwość wypożyczenia do odsłuchu również wzmacniaczy lampowych? Jakieś ograniczenia (np cenowe)?

No i pytanie drugie, to już do wszystkich bardziej doświadczonych/osłuchanych sprzętu lampowego. Który ze wzmacniaczy lampowych z oferty S4Home moglibyście polecić do odsłuchu na początek. Zakładam budżet do powiedzmy 8k. Jeżeli chodzi o preferencje - jak najbardziej naturalnie. Bez kluchów i docieplania. Wolę dźwięk szybki i szczegółowy. Oczywiście z dobrą stereofonią. Czy inaczej, mam CA 840 - i go lubię. Fakt, że sporo w nim grzebałem i teraz brzmi o wiele mniej surowo niż oryginał. Chodzi mi jednak bardziej o sposób grania - przestrzenny i szczegółowy. A może, któryś bez ww cech, ale warty polecenia? @audiowit , doradzisz coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno nie przypuszczałem, że kiedykolwiek napiszę coś w tym dziale, a tu jednak. Mam dwa pytania. Pierwsze do Piotra z [mention=23975]S4Home[/mention]. Czy istnieje u Ciebie możliwość wypożyczenia do odsłuchu również wzmacniaczy lampowych? Jakieś ograniczenia (np cenowe)?
No i pytanie drugie, to już do wszystkich bardziej doświadczonych/osłuchanych sprzętu lampowego. Który ze wzmacniaczy lampowych z oferty S4Home moglibyście polecić do odsłuchu na początek. Zakładam budżet do powiedzmy 8k. Jeżeli chodzi o preferencje - jak najbardziej naturalnie. Bez kluchów i docieplania. Wolę dźwięk szybki i szczegółowy. Oczywiście z dobrą stereofonią. Czy inaczej, mam CA 840 - i go lubię. Fakt, że sporo w nim grzebałem i teraz brzmi o wiele mniej surowo niż oryginał. Chodzi mi jednak bardziej o sposób grania - przestrzenny i szczegółowy. A może, któryś bez ww cech, ale warty polecenia? [mention=24565]audiowit[/mention] , doradzisz coś?
Jakie masz kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zakładam budżet do powiedzmy 8k. Jeżeli chodzi o preferencje - jak najbardziej naturalnie. Bez kluchów i docieplania. Wolę dźwięk szybki i szczegółowy. Oczywiście z dobrą stereofonią.


A słuchałeś MOSFET? Nie patrz na to że Yamaha A-S1100 ma obniżoną cenę, posłuchaj. Końcówka mocy jest w klasie A w push-pull

Tak, to jest zbalansowana końcówka mocy. W 2100 i 3000 masz ten sam układ, różniący się pojemnością kondensatorów i stopniem parowania podzespołów (i inny transformator w 3000).

Naprawdę warto posłuchać.
Przecież nie musi się Tobie podobać, ale czemu nie posłuchać? Wszędzie mają

A co mnie skłoniło do brzmienia Yamahy? Kumpla amplituner Yamahy i kolumny B&W. Perliste brzmienie.
Jakieś kijowe kabelki, a zszokowało mnie.

Wniosek z tego jest taki, że każdy z nas szuka pewnego brzmienia, tylko nie każdemu się to udaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolf Son, tranzystora już mam, i niespecjalnie chcę go wymienić, szczególnie biorąc pod uwagę, ile pracy w niego włożyłem. W stanie jakim jest teraz, naprawdę lubię ten wzmacniacz. Wg mnie gra wyśmienicie. Ciekawy jestem natomiast, jakie doznania może zaoferować lampa. Po wpisach na forum widzę, że kto spróbował, nie chce nic innego. Czy faktycznie dźwięk ze szklanych baniek tak mnie oczaruje, że jednak się pozbędę Kambodży na rzecz jednego z tych przyjemnie świecących cacek? Tak, wygląd też zachęca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://s4home.pl/produkt/cayin-cs-55-a/

ten optymalny , możesz wymieniać lampy KT88 vs EL34 i ich pochodne = duże możliwości "ustawienia" dźwięku.

Ja się obawiałem "gotowców" bo nie wiadomo co tam w środku , jakie komponenty zastosowane więc wartość do ceny finalnej ...

Różnica do tranzystora jest taka ,że jak sobie puściłem ostatnio ten sam kawałek po odsłuchu na lampie to tak jakbym z kameralnego koncertu przeniósł się na prywatkę z boomboxem 1 głośnikowym :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...