Skocz do zawartości

Amplituner sieciowy stereo do Paradigm mini monitor 7


Mariusz Gobiecki

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam pytanie do forumowiczów. Posiadam obecnie Paradigm mini monitor 7 z Nad 316 Bee. Do tego stary tuner Denona i cd. Gra to jak na moje wymagania wystarczająco. Myślę jednak nad wymianą sprzętu. Tzn kolumny zostają a wzmacniacz i tuner zamienić na amplituner sieciowy. Slucham głównie radia ( trójka ) al chcę uruchomić coś w rodzaju Tidal hi-fi bo możliwości są tam ogromne w zakresie ich biblioteki. Chodzi mi po głowie onkyo tx 8250 lub yamaha rn 602. Nada bym sprzedał trochę dołożył i w takim zakresie cenowym się zmieszcze. Który z tych amplitunerów do moich kolumn będzie lepszy? Czy zagra to na podobnym poziomie jak Nad 316? Czy może w tej cenie jest coś lepszego?

Z góry dzięki za wszystkie rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem ani RN602 ani 8250 nie zagra jak 316BEE :/

Wymiana bez sensu.

Jesli chcesz wszystko w jednej paczce to albo Yamaha RN803 albo NAD 368 z modułem BluOS.

Albo wymień 316 na 326 i dobierz do tego Yamahe WXAD10!

Tego się obawiałem ?. A dlaczego wymieniać na 326? Tej yamaha nie podłączę do 316?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki Google chromecast audio vs yamaha wxad10 to rozumiem inna liga??

Najgorsze jest to że chciałem mieć wszystko w jednym klocku, bo już mam elementy z "różnej bajki" a tu jeszcze dołożę kolejny..

Jednak yamaha rn803 i nad 368 to już trochę za drogie sprzęty niestety. Liczyłem że onkyo tx 8250 zagra na podobnym poziomie do nad 316. Aż tak zauważalna różnica w brzmieniu na korzyść Nada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast audio stoi i tak najwyżej bo jest tani jak barszcz. Yamah gra lepiej ale jest 4 krotnie droższa. Co kto lubi.

3 godziny temu, Mariusz Gobiecki napisał:

Jednak yamaha rn803 i nad 368 to już trochę za drogie sprzęty niestety. Liczyłem że onkyo tx 8250 zagra na podobnym poziomie do nad 316. Aż tak zauważalna różnica w brzmieniu na korzyść Nada?

Tak. Dopiero te wyższe amplitunery będą konkurencją godną brania pod uwagę.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz Gobiecki napisał:

...

Najgorsze jest to że chciałem mieć wszystko w jednym klocku, bo już mam elementy z "różnej bajki" a tu jeszcze dołożę kolejny..

...

Skoro pasuje Ci NAD a chcesz ujednolicić "klocki" to na razie zostaw wzmacniacz i dokup WXAD-10 jak proponuje Piotr. Jeżeli nie masz problemu z Internetem to typowy tuner nie jest Ci potrzebny - Trójki posłuchasz z radia internetowego. A z racji tego, że sterowanie WXAD-10 jest możliwe tylko przez aplikację na telefon/tablet możesz go schować do szafki - ja tak zrobiłem. Potem dokup CD pasujący do wzmacniacza i problem różnych "klocków" masz z głowy. A kiedyś kupisz sobie lepszy wzmacniacz jeżeli poczujesz taką potrzebę.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...