Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dynaudio Emit 20


Wojciech1

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym się Was doradzić odnośnie doboru wzmacniacza do kolumn Dynaudio Emit20, które posiadam od jakiegoś czasu.

Obecnie posiadam Rotel'a ra06 i zastanawiam się czy można zastąpić go czymś lepszym. Pod uwagę biorę sprzęt używany. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć nie powinna przekroczyć 2500zł.

Jeżeli chodzi o muzykę, to nie jestem zamknięty na określony styl. Słucham głównie Różnego  rodzaju melodyjnego metalu. Coś w stylu Haggard, Therion, ale też Type o negative, Metallica, trochę jazz'u, blues'a, elektroniki(czyli raczej wszystkiego)

W tym zestawieniu chyba najbardziej brakuje mi stereofonii, przestrzeni?

Źródło to głównie komputer i flac. Mam cd Yamahy cdx 396, ale szczerze mówiąc zgrywając swoje pliki do flac'a i odtwarzając je przez xonar'a d2 w Foobar'ze(ASIO) grają chyba nawet trochę lepiej.

Do tych kolumn polecany jest Hegel h80 i rega elex-r, ale to są drogie klocki. W sumie problem polega na tym, że nawet gdybym chciał przekroczyć budżet, to nie chcę robić tego w ciemno, mając na uwadze to, że biorę pod uwagę sprzęt używany.

Bardzo proszę o jakieś sugestię i zachęcam do dyskusji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Hegel jest bardzo dobrą opcją do Twoich Dynaudio, Rega chyba niekoniecznie (chociaż to świetny wzmacniacz, moim zdaniem nie pasuje do Dynaudio). Natomiast mieszcząc się w budżecie masz integrę NAD C356 BEE, takie połączenie może Cię miło zaskoczyć. Zapraszam na odsłuchy i ewentualne wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Nad będzie zauważalnie lepszy od Rotela? Wcześniej grał u mnie z B&W 601s3, które jeszcze posiadam. Dlatego myślę, że warto sprzedać ten zestaw, dołożyć i kupić coś pod te Emity. Nie mam dużego doświadczenia z różnym sprzętem, dlatego proszę o sugestie

Edytowano przez Wojciech1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...