Skocz do zawartości

Refresh audio - prosba o pomoc


Lucco

Recommended Posts

Hej,

prośba o pomoc bo wybór jest spory i nie chce umoczyć sporo kasy :)

Nie ukrywam, że design ma spore znaczenie więc wybrałem taki oto zestaw. Prośba o rade, czy dobrze dobrałem.

 

Pioneer VSX-LX302 (VSXLX302) Amplituner kina domowego 7.2 4K UHD z Dolby Atmos, DTS:X

Jamo S 809 HCS (S809HCS) Zestaw kolumn do kina domowego 5.0

Jamo S 8 ATM (S8ATM) Głośniki modułowe z Dolby Atmos moduł - 2szt.

Jamo J 12 SUB (J12 SUB) Subwoofer aktywny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wybrany przez Ciebie zestaw jest jak najbardziej ok, szczególnie jeśli będzie wykorzystywany przede wszystkim do kina domowego. Jedynie spójrz na nowszy model amplitunera Pioneer VSX-LX303. 

Jednie musisz liczyć się z pewnymi kompromisami przy odsłuchu muzyki, żeby w tym aspekcie było zdecydowanie lepiej, musimy pomyśleć o innych kolumnach. Będzie to jednak wiązało się z wyraźnie wyższymi kosztami.

Woadnij do nas na odsłuchy, a w sprawie wyceny jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardzo słaby zestaw 

Lx302 to kopia Onkyo 686 tylko znacznie droższy. Więc się zastanów.

Co do jamo typowe kolumny kinowe na których nie da się słuchać muzyki. Jeśli ma być tylko kino to ok. Ale moim zdaniem to lepiej zagrają magnaty quantum 725, albo tannoy 7.4 czy elac f5

Oczywiście oba sety , subem. Tu jamo j12 może byc chodź osobiście stawiał bym na elac eq10.

Zapraszam na odsłuch

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie. Z odsłuchem będzie słabo bo ja z nad morza :) Ale rozumiem, że nie ma problemu z wysyłką?

Oczywiście trochę namieszaliście ale dobrze. Coś czułem, że te Jamo fajnie wyglądają ale do muzy mogą być za słabe. Mam szybkie pytania pomocnicze.

Widzę, że Tannoy to najtańszy/najsłabszy zestaw? Chyba za słaby.

Elac Debut 2.0 5.2, komplet (z górnymi Atmos) z subem wyjdzie pewnie koło 10 kafli?

Ale MAGNAT QUANTUM 725 5.1 w zestawie wychodzi koło 8 a parametry (moc, db, pasmo) ma chyba lepsze? Gdzie jest haczyk? :)

Jeszcze pytanie o amplituner. Rzeczywiście ten Onkyo to kopia Lx302? Widzę, że około 500 można by tu urwać i dołożyć do głośników.

Edytowano przez Lucco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wysyłać, a jakieś salony nad morzem są z tego co wiem. Dajemy też możliwość wypożyczenia sprzętu do domu.

Tak Onkyo i Pioneer to jedna firma. I to są dokładnie te same amplitunery. Różnią się kalibracją i aplikacją sterującą tyle.

Tannoy to zestaw najbardziej optymalny pod kontem muzyki. Łagodny, detaliczny, dźwięczny.

ELAC jest bardziej basowy, mocniejszy, ale też nie tak dokładny w górnych rejestrach.

Quantum 725 to najlepszy z tych zestawów. Gra wyraźnie, dynamicznie, mocno. Nie ma haczyka. Magnat jest dobrze wyceniony po prostu.

Napisz do nas o któryś komplet to wycenimy całość z forumowym rabatem.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...