Skocz do zawartości

Heco plus koda Sub


Krzysztof Krygier

Recommended Posts

Niskie tony w  kolumnach pewnie będziesz miał szybsze niż w subie... Ten sub KODY jest dość prostym modelem i przeznaczonym głównie do kina domowego. Porządny subwoofer do stereo kosztuje kilka razy więcej niż ten Twój.

Ja nie wykorzystuję suba do odsłuchów muzyki w stereo, ale może takie połączenie sub KODA + kolumny HECO będzie się Tobie bardziej podobało - są różne gusta.

Przede wszystkim posłuchaj na różnej muzyce obu rodzajów połączeń i wtedy zdecydujesz. A poza tym możesz słuchać muzyki na samych kolumnach, a filmów - z włączonym subem.

59 minut temu, Krzysztof Krygier napisał:

doda lepszego basu (ciepłego) no a to koda mi zostala i tak sie pałęta :P

A niby dlaczego ciepły bas jest lepszy?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tego od początku przygody z muzyka szukam nie lubie łupania ani dudnienia męczy mnie tego typu bas 
nie wiem co robic niby graja dobrze ale brakuje mi tego dołu wlasnie a moze to moje pato uszy hehe ;)

a drugie pyt czy Yamaha R N803 duzo lepiej sobie radzi z Aurora 700? czy nie odczuje różnicy ?

PS. RoRo szacun bo wlasnie tak jest gubi sie ta Koda :)! 

Edytowano przez Krzysztof Krygier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Krzysztof Krygier napisał:

a drugie pyt czy Yamaha R N803 duzo lepiej sobie radzi z Aurora 700? czy nie odczuje różnicy ?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi - droższy model jest teoretycznie lepszy... tylko czy zawsze?
Bo teoria to jedno, a praktyka drugie - są różne opinie i koniecznie przed ewentualnym zakupem N803 trzeba sprawdzić czy rzeczywiście jest lepiej (i czy warto dopłacać).

Jak wiesz są różne upodobania co do muzyki oraz warunki odsłuchowe.
Może być tak, że różnicę odczujesz dopiero przy głośnym (lub bardzo głośnym) słuchaniu muzyki... albo nawet że dźwięk w Twoich warunkach mniej będzie się Tobie podobał.
Krótko mówiąc - w audio nic nie jest jednoznaczne i pewne xD A bez odsłuchu zawsze (prawie zawsze) nie jesteś pewien końcowego wyniku.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzysztof Krygier napisał:

Duża różnica heco aurora 700 vs 1000 dużo stracilem mając 700 ? 

Różnica jets w mocy, 1000 grają lepiej tylko przy mocniejszym wzmacniaczu.

9 godzin temu, Krzysztof Krygier napisał:

nie chce zaśmiecać nowym tematem ale widzę że są tu mądre glowy zaczynam zabawe z tym i wytłumaczcie prosze dlaczego odradzono mi kupowania dodatkowych głosników typu tak ---> foto 

Jak spojrzysz to zobaczysz że to system kinowy, a Ty szukasz stereo? Czy źle zrozumiałem?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 godzin temu, S4Home napisał:

Bi-Wire nie ma żadnego znaczenia to mit. 

Bi-Wire ma znaczenie...

Dlatego sporo osób stosuje takie rozwiązanie bo słyszy różnicę między pojedyńczym kablem a Bi-Wire.

Kwestią otwartą jest pytanie czy lepszy jest w tej samej cenie pojedyńczy kabel czy dwa oddzielne kable -i nie ma na to jednej odpowiedzi... 

A że niektóre firmy nie stosują w swoich kolumnach (i to całkiem drogich) podwójnych zacisków to inna sprawa. Poza tym nie wszyscy muszą słyszeć różnicę, innym nie chce się sprawdzać i porównywać brzmień, a jeszcze innym szkoda kasy na lepsze (droższe) kable. Na szczęście przymusu nie ma i każdy może robić według swojego uznania :-)

Pozdrawiam

PS. Pytanie dodatkowe (może być nawet mniej na poważnie): czy w ramach "walki z mitami" posuwasz się tak daleko że uświadamiasz swoich klientów i nie sprzedajesz im kabli Bi-Wire lub nawet nie masz ich w swojej ofercie??? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Mit? To dlaczego ja słyszę różnice? I żeby było śmieszniej, nie zawsze jest lepiej na bi-wire :) No i jak już łączyć w singlu to wywalajcie te blachy i zróbcie zworkę z kawałka przewodu.

Dokładnie to zwykła blaszka ja tak zrobiłem zworki z dobrego miedziaka?

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...