Skocz do zawartości

Heco plus koda Sub


Krzysztof Krygier

Recommended Posts

Dlatego od poczatku mówię. Słyszysz, widzisz w tym sens. Podłącz. 

Uświadamiam jedynie że bi amp i bi wire to dwie różne rzeczy. 

 

 

Swoją drogą poczytaj co na to audio physic. Lub czemu pmc twenty mają TRI amping a nowsze twenty 5 już pojedyncze gniazda. Nikogo to nie zastanawia?

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3e,

spróbuj ustawić kolumny na wprost kanapy lub w kąt rozwarty w stosunku do ich umiejscowienia.

Mówiąc krótko: w stronę aneksu kuchennego i ściany po prawej stronie od kanapy.

Możesz być zaskoczony jaki dało to efekt?

Wiem bo sam od 2 tygodni mam tak ustawione swoje "A piątki"?

Nie wiadomo też  jak u Ciebie z podłogą... Dobrym pomysłem na pewno będzie dywan lub coś w tym stylu.

Uwierz, goła podstawa, panele, kafelki etc mocno wpływa na odbiór dźwięków.

Spróbuj też w torze akustycznym poeksperymentować z ustawieniem jakichś przedmiotów codziennego użytku; tak by fala akustyczna mogła się od nich odbijać.

Ja akurat nie miałem problemu z basem, ogólnie z niczym i byłem usatysfakcjonowany moim domowym graniem.

Gdzieś jednak przyszła myśl "a co by było gdyby..." więc pogmerałem z ustawieniami. Efekt co najważniejsze inny i pożądany.

W moim konkretnym przypadku zyskała scena. Jest sporo szersza i jeszcze lepiej słychać wybrzmienia jak również lokalizację instrumentów czy też wokali.

Pobaw się koniecznie; to najłatwiejszy sposób na zmianę brzmienia sprzętu.

Napisz o efektach i powodzenia!

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się już trochę wcześniej w przedstawianie kolumn do przodu, do tyłu, pod różnymi kątami. Nie przyszło mi nigdy do głowy, żeby ustawić kolumny na wprost, czy też w kącie rozwartym. Sprawdziłem- scena jakby faktycznie może trochę szersza, ale mój problem nie zniknął. Zacząłem się zastanawiać, czy może to nie kwestia moich przyzwyczajeń, do niedawna słuchałem muzyki na tanich kolumnach z tanim amplitunerem kinowym i do tego subwoofer. Tam, gdzie w utworze pojawiał się bas, był on wyraźny, wyeksponowany, nie schowany gdzieś w tle, może nawet przytłaczający całość. I tak myślę, czy ten bas, który teraz słyszę, nie jest może taki, jaki powinien być, bardziej stonowany, wkomponowany w całość. Zadaję sobie teraz pytanie- może tak to powinno brzmieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak długo gra wzmacniacz z Twoimi kolumnami?

2. Jakie masz przewody głośnikowe? -podaj markę i symbole. A) nowe czy używane? Przy używanych obetnij końcówki i podłącz najlepiej "gołe kable" jak się da. Jak nie to chociaż od strony kolumn daj bez niczego. B) Jak są nowe, to jak długo grają?

Pamiętaj by dobrze dokręcić przewody głośnikowe, brak dobrego styku powoduje znaczy ubytek niskich tonów. Sprawdziłem u siebie.

3. Kolumny. A) czy stoją na kolcach? Spróbuj kolumny ustawić na 2 jednakowych dywanikach (ten sam materiał) i posłuchaj. Napisz jakie są zmiany. Wariant 2 na dywanikach ustaw twarde podstawy najlepiej granit, marmur, bazalt. Jak nie masz to spróbuj postawić płytki ceramiczne tzw. kafelki im grubsze tym lepsze. Może masz gdzieś pozostałe po remoncie? Zaobserwuj zmiany i napisz. Kolce i twarde podstawy wzmocnią niskie tony, będą szybsze, twardsze. Dywaniki odizolują trochę od podłoża. Docelowo kup dywan, a teraz trochę poeksperymentuj.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Grają razem od 3 tygodni, zakupione nowe. 

2. Kable Procab ls25 (kupno droższych dużo tu wniesie?), używane już około 3 miesiące, bez żadnych końcówek, solidnie dokręcone.

3. Stały na gumowych nóżkach, nie chciałem niszczyć paneli. Po zmianie na kolce wydaje mi się, że bas stał się trochę głębszy, nie taki pusty. Próby z dywanikami i płytkami raczej nic nie wniosły. Co do dywanu- leży w pewnej odległości od kolumn, nie wysunę ich aż tak daleko, muszą więc stać na panelach. 

Po długich dzisiejszych odsłuchach stwierdzam, że jestem coraz bardziej zadowolony ze sprzętu. Jeśli chodzi o bas, to myślę, że już się wyleczyłem z choroby subwooferowej lub sprzęt się zdążył wygrzać, bądź też pomogły kolce. Najprawdopodobniej jednak wszystko po trochu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?I o to chodzi ? To teraz ciesz się doznaniami że słuchania muzyki. Za tydzień dwa będzie jeszcze lepiej. Sprzęt musi się ułożyć.

35 minut temu, D3e napisał:

 

2. Kable Procab ls25 (kupno droższych dużo tu wniesie?), używane już około 3 miesiące, bez żadnych końcówek, solidnie dokręcone.

Na tym etapie szkoda kasy na droższe. Odsłuchaj się z nową prezentacją dźwięku. 

 

35 minut temu, D3e napisał:

 

3. Stały na gumowych nóżkach, nie chciałem niszczyć paneli. Po zmianie na kolce wydaje mi się, że bas stał się trochę głębszy, nie taki pusty. Próby z dywanikami i płytkami raczej nic nie wniosły. Co do dywanu- leży w pewnej odległości od kolumn, nie wysunę ich aż tak daleko, muszą więc stać na panelach.

Tak na kolcach dźwięk jest bardziej zwarty, niskie tony bardziej sprężyste i szybkie. Dobrze jest położyć dywaniki, by nie niszczyć podłogi??. Tym bardziej, że nie widzisz różnicy.

Reasumując sprzęt potrzebuje od 100 do 200 godzin, by grać jak chciał producent. W zależności ile godzin dziennie słuchasz może to się przeciągnąć w czasie. W ekstremalnych warunkach może to zająć około 2 miesięcy, zakładając, że słuchasz 2 godziny na dzień. Takie audio voo doo ?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...