Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 2000 pln


Pierek

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Aktualnie posiadam zestaw Technics amplituner sa-dx950 i kolumny sb-ca21.
Podlaczone tv,cd - muzyka dance disco klubowa trochę hip-hop.
Chciałbym w pierwszej kolejnosci wymienić kolumny na nowe w moich okleina odchodzi:)
Salon z aneksem ok 19m2 
Czy da radę coś dobrać pod ten amplituner, aby to zagrało?
W przyszłości myślę nad zmianą na wzmacniacz stereo, najpierw kolumny
Wytypowałem takie kolumny,do 2000pln +/-200 ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie (gabarytowo podobne do moich aktualnych)

Monitor Audio BX 5
Indiana line Nota 550x
Dali zensor 5 lub 7 (używane)

Może macie inne propozycje 

Proszę Was o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli lubisz raczej cieplejszy, spokojniejszy charakter brzmienia, Indiana Line Nota 550X będzie opcją bardzo dobrą. Warto spojrzeć na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 27. Jeśli lubisz mocny, dociążony dźwięk z wyraźnym basem, rozważ teraz w bardzo atrakcyjnej cenie Monitor Audio MR6. Dobrą opcją, bardzo uniwersalną będzie także Magnat Shadow 207.

Zapraszam na odsłuchy, porównania i wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych w tej cenie masz ogromny wybór. Od Tannoy dc6t, idealnych chyba do Twojego metrażu, ale już raczej nie do preferencji muzycznych, do na przykład kefq500. Gdzieś widziałem za około 1900.

A większe monitory? Jak na przykład Monitor Audio Silver 2?  Kef q350? Tych ostatnich sam jestem ciekaw, bardzo mi się podobają wizualnie, muszę wybrać się i ich odsłuchać.

Z nowych faktycznie mr6 będą dobrym wyjściem- wypełniony bas, dobra scena, trochę mało szczegółów, ale to aż tak nie przeszkadza.

Co do współpracy z technicsem- to sam musisz sprawdzić.

Istnieje też obawa, że amplituner 5.1 nie będzie w stanie wykorzystać kolumn w granicach 2000 nawet w 50%. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za szybkie odpowiedzi.

Po uzgodnieniach i rozmowach z żona monitory odpadają -stawiamy na podłogowe,najbardziej żonie przypadły do gustu gabarytowo i wizualnie MA Bx5 :)

Ja jestem bardziej przekonany za MA Mr6 lub Magnat Shadow 207.I tu moje pytanie czy te kolumny nie będą za duże do naszego salonu gdy odsłuch muzyki będzie w odległości 2,5m a odległość między kolumnami 2 m ?

Jestem w trakcie szukania salonu na odsłuch z w/w kolumnami Poznań i okolice.

Amplituner który posiadam będzie tymczasowo:) pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem BX5 sa za małe. Znacznie różnią się też dźwiękiem od 6tek. 5tki są twarde i suche.

MR6 to granie mocniejsze, delikatniejsze, także mniej dokładne. Shadow 207 to konstrukcja delikatnie grająca lepiej.

19m to pomieszczenie gdzie spokojnie możesz włożyć takie kolumny.

Jeśli nie  znajdziesz w Poznaniu miejsca do odsłuchu ich to pisz do nas wyślemy Ci na testy.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...