Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do saloniku 12 m2


Kamil Kozera (Kamillos)

Recommended Posts

Witam zacne grono :)

Postanowiłem stworzyć sobie kącik i zestaw do słuchania muzyki. Pomysł jest sprzęt grający również.

Salon jak na załączonym rysunku ma około 12 m2

Na dobry start Gramofon ION Mustanf LP

Jako wzmacniacz/amplituner chcę by było to pudełko z wskaźnikami wychyłowymi sprzęt z lat 70/80 byłby najlepszy . Tu mam kilka które cieszą oko ale który wymiata tu prośba o pomoc.

YAMAHA CA-V2

Fisher CA-7000

Technics SU-Z2

Studio 2000 A HiFi

Głośniki jakie najlepsze do takiej małej powierzchni. 

Heco Aurora 300 ??

Dziękuję za pomoc, cenne wskazówki :)

 

salon.png

Edytowano przez Kamil Kozera (Kamillos)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wybór wzmacniacza w dużej mierze zależy od stanu konkretnego egzemplarza, to już dosyć stare urządzenia, bardziej zwróć uwagę na faktyczny stan.

Kwestia kolumn - na pewno Heco Aurora 300 jest bardzo dobrą opcją. To uniwersalny zestaw o dżwieku dynamicznym, szybkim z bardzo dobrym wypełnieniem, dobrą plastyką. W podobnym budżecie masz jeszcze Indiana Line Tesi 261, które także stoją po raczej cieplej, miękkiej stronie dźwięku. Jeśli natomiast szukasz bardziej twardego, mocnego, szybkiego, analitycznego grania, dobrze sprawdzą się Polk Audio S20. Warto także spojrzeć na ofertę Monitor Audio oraz troszeczkę drożej Dali Zensor 3. Z mojej strony jednak pozostałbym przy Heco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za odzew właśnie na waszej stronie znalazłem te Aurory i jeszcze jest wersja Elementa ale tam chyba tylko kosmetyczne zmiany bo technicznie chyba to samo.

Dali Zensor 3 pięknie grają z tego co na YT wrzucili chyba lepiej niż aurora ale cena 1tyś trochę przygniata ale jak urzekną mnie na żywo to mógłbym wysłupłać te 300 więcej żeby je mieć .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil Kozera (Kamillos) napisał:

Dali Zensor 3 pięknie grają z tego co na YT wrzucili chyba lepiej niż aurora ale cena 1tyś trochę przygniata ale jak urzekną mnie na żywo to mógłbym wysłupłać te 300 więcej żeby je mieć .

Nie sugeruj się za bardzo tym, co słychać z nagrań na YT...

Poza tym warto szukać używanych kolumn (albo np. poekspozycyjnych), bo sporo zaoszczędzisz i wtedy możesz w posiadanej kwocie kupić lepszy model.

Przy takiej powierzchni nie możesz też kupić zbyt dużych kolumn, no i pamiętaj o tym, że powinny być porządnie rozstawione - a nie wciśnięte gdzieś w kąt przy samej ścianie...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL
Masz podpięty temat o odsłuchu z YouTube a mówisz że fajnie grają
Co do wzmaka nie będę się wypowiadał bo z lat 70 to i tak będzie musiał zawitać do serwisu. 
Co do kolumn to proponuję odsłuchać quantum 723.
Piotrek
Jasno napisałem, że słucham ale nie podjeme żadnej decyzji bez odsłuchu na żywo.
Na 100% zakupimy wzmacniacz a tego okresu poleci na przegląd liczę się z tym od samego początku.
Kolumny już wybrałem.
Szukam wzmacniacza Yamahy bądź Fishera.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...