Skocz do zawartości

szukam zestawu


Maro_s

Recommended Posts

Witam
Kupiłem ostatnio LCD 32’’ i szukam teraz reszty zestawu.
Z tego co wyczytałem trzeba się skonkretyzować czy zestaw będzie częściej używany do oglądania filmów czy do słuchania muzyki.
Zestaw ma służyć w 60 % do słuchania muzyki i w 40 % do oglądania filmów. Kolumny raczej podłogowe ale czytałem że plastikowe są do bani. Pomieszczenie przechodnie ( pokój dzienny połączony z kuchnią i przedpokojem w prostokącie około 16 m2 czyli 4.5 m x 3.5 m).
Mam też niestety ograniczony budżet bo około 2 500 zł. I teraz jakie głośniki? jaki amplituner ?. Czy może gotowy zestaw kina domowego? Na co zwrócić uwagę ? Jaka firma ? Czy wszystkie zestawy mają wejście usb ? Nie mam też zbyt wiele miejsca i do tego jeszcze mi żonka marudzi że już jest zagracony pokój. Bardzo proszę o pomoc
Dodam jeszcze że na razie słuchałem muzyki tylko z komputera przez wysłużoną mini wieżę panasonic.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2500 ? - może lepiej najpierw ampli + 2 kolumny a w przyszłości rozbudować do 5.1 ?

Jeśli chodzi o ampli - teraz wycofywana jest Yamaha 661 i warto ją za 1200 kupić .... następnie Denon będzie zmieniał modele (raczej nie prędko) ... w tym przypadku polecić można model 1908 (obecnie cena jest wysoka) ... mamy jeszcze nowo wprowadzony Onkyo 606 ... cena ~1700 szybko nie spadnie.

ps. jeśli będziesz w przyszłości kupował napęd Blu-ray to tylko model z dekoderami Dolby/DTS HD ... np. konsola Sony Playstation 3 jest idealna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są ... są tańsze i przez to gorsze.

Jeśli chodzi o zestaw kolumn to np. (strzał - nie słuchałem) http://www.allegro.pl/item376861583_hit_ko...ub_wroclaw.html (1550 z przesyłką)

Zostaje 950 PLN na amplituner (tego słuchałem akurat - jest OK) http://www.allegro.pl/item381132310_denon_...ancja_raty.html

... razem za wszystko z przesyłką 2530 złotych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli najważniejszy jest amplituner i raczej nie ma co oszczędzać, można potem dokupię resztę kolumn.
Czy mógłbyś polecić jakieś kolumny których słuchałeś do tego amplitunera


Ważne są i kolumny (jakość) i amplituner. Ja ostatnio słuchałem podstawkowych KEF Q1 i Wharfedale 9.1 ... oba zrobiły na mnie dobre wrażenie .... ale raczej kupię KEF Q1 - nie gubiły się przy nieco głośniejszym graniu.

ps. te kolumny napędzał Denon 1908

Słuchałem też Wharfedale 9.5 (te już są podłogowe) - basu dużo ale nie było otwartości i przestrzeni ... nie zrobiły na mnie szczególnie dobrego wrażenia

ps. a te Denon 1707

Cytat

A i jeszcze jedno nie ma znaczenia że kolumny są innej firmy a amplituner innej ?


To naturalne że firmy są różne ... wręcz nie widuję kolumn firmy Denon, Onkyo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dla siebie wybrałem Yamaha RX-V661 - bo jest w okazyjnej cenie i oferuje odpowiedni poziom jakości + wszystkie podstawowe funkcje (dobry kalibrator, bi-amp, odbieranie 8x PCM 192K 24bit przez HDMI, dobre zmierzone parametry końcówek mocy, dobra sekcja przedwzmacniacza i przetworniki burr-brown [ogólnie u yamahy nazwano to digital top art]).

W tej chwili nie widzę nic równie ciekawego w cenie 1200 zł

Z kolumnami jest gorzej bo ... jest wiele ciekawych propozycji/większy wybór. Ja kupuję dla siebie (po odsłuchu którego niedawno dokonałem) najprawdopodobniej KEF Q1 ... Ty też musiałbyś ... posłuchać. Podobno Tonsil Siesta są OK , może B&W serii 600. Może przemyśl też czy wolałbyś monitory czy podłogówki ... i koniecznie idź na odsłuch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...