Skocz do zawartości

Xiomi MiBox 4K i TV jako źródło


Piotrek Pszczoła

Recommended Posts

Cześć, 

Jako że dalej poszukuję optymalnego dla siebie zestawu stereo, to zastanawiam się nad taką oto kwestią.

Wstępnie miałem wybrać apllitiner stereo (coś pomiędzy Onkyo 8250, Yamaha RN602 i NAD C338). Jednak z powodu ograniczonego budżetu i powszechnych głosów, że w podobnej a nawet niższej cenie klasyczny wzmacniacz zagra wyraźnie lepiej, zastanawiam się nad alternatywami.

Sprzęt będzie zlokalizowany obok telewizora, bo będzie wykorzystywany też do oglądania filmów. Oprócz Smart TV w telewizorze mam przystawkę MiBox 4K z Androidem, gdzie jest Spotify, radia internetowe i generalnie wszystko co tam można sobie wymyślić.

I teraz tak, czy połączenie: MiBox --  HDMI -> TV -- TOSLINK -> wzmacniacz/DAC ma jakieś minusy?

W teorii cała droga to sygnał cyfrowy, więc nie powinno chyba mieć to znaczenia dla jakości dźwięku a krytyczny będzie tutaj DAC zintegrowany że wzmacniaczem bo taki byłby dla mnie idealny, ewentualnie jakość dodatkowego DACa. Czy się mylę?

Minusem na pewno będzie to, że do działania całego układu potrzebne będzie włączenie zarówno wzmacniacza jak i telewizora i MiBoxa, ale za to funkcjonalność będzie bardzo dużą. No i brak ryzyka, że skonczy się wsparcie producenta amplitunera, co jak wyczytałem także się zdarza.

 

Co o tym sądzicie? Może jest jakaś 3 opcja? Urządzenie typu Yamaha WXAD10 jest dość drogie, brakuje mu niestety wejścia cyfrowego ktore by się bardzo lrzyfalo, no i przede wszystkim mam wrażenie, że dubluje funkcjonalność MiBoxa.

 

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...